mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Augustów: GDDKiA analizuje raport DHV

Augustów: GDDKiA analizuje raport DHV

Zgodnie z terminem w środę 11 lutego bieżącego roku, firma DHV przekazała Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poprawiony raport, dotyczący wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8. GDDKiA rozpoczęła już analizę dokumentacji.

W dniu wczorajszym holenderska firma DHV, czyli wykonawca ekspertyzy dotyczącej przebiegu obwodnicy Augustowa, złożyła w siedzibie GDDKiA poprawiony raport. Zgodnie z ustaleniami z 29 stycznia bieżącego roku, firma miała uzupełnić ogromne braki, stwierdzone przez Generalną Dyrekcję (pierwotnie zgłoszono 57 uwag, ale ostatecznie ich ilość zredukowano do 49). Najpoważniejsza uwaga dotyczyła zbyt ogólnikowego scharakteryzowania oddziaływania inwestycji na zdrowie i warunki życia ludzi oraz sprzecznych zapisów zawartych w raporcie.

Ekspertyza została zlecona przez GDDKiA w połowie 2008 roku w wyniku uzgodnień Okrągłego Stołu powołanego w sprawie obwodnicy Augustowa. Dokument ten ma pomóc w wyborze wariantu trasy: przez Rospudę, Raczki lub Chodorki.

Teraz urzędnicy analizują otrzymaną dokumentację. Opracowany raport po zweryfikowaniu i zatwierdzeniu przez GDDKiA będzie załącznikiem do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na budowę obwodnicy Augustowa. GDDKiA złoży wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w możliwie najkrótszym terminie po ostatecznym zaakceptowaniu treści raportu.

Podobne wiadomości:

3008 od Peugeota – już oficjalnie

auto motor i sport 0000-00-00

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~romek 2009-02-14

jak wyjdzie z tego impasu GDDKiA.Ochrona srodowiska w panstawach UE jest traktowana powaznie.Niemcy budujac w latach 90 odcinek autostrady nr4 do Jedrzychowic zmuszeni zostali do wybudowania tunelu o długości 2km z uwagi na wystepowanie gniaz legowych ptactawa polnego na projektowanym ciągu autostrady.Nalezy uwzglednic te wymogi

~Jan 2009-02-13

Romek a niech wreszcie zbuduja ta obwodnice.Ciagnie sie to juz 14 lat ziemie dawno wykupiono ( chyba 10 lat temu) ,jak przystapiono do realizacji projektu zieloni i sprzyjajace im media podniesli krzyk na cala Europe.A jak w 2008 roku zbudowano czesc obwodnicy i wiadukty to cofnieto pozwolenie na budowe i szuka sie innych wariantow.Gdzie byli zieloni jak przystepowno do tego projektu??????Inny wariant tez nie powstanie bo nowi zieloni dorosna.

~romek 2009-02-12

Bydgoska prasa podała ze dyrektor dróg i most UM został namierzony na wyjedzie słuzbowym w Dzwirzynie w którj przymierzał sie do wykonania fuchy-projektu mostku w tej miejcowości.Widocznie muszą ciagle dorabiac.

~romek 2009-02-12

w pierwszym etapie odstawili lipe napewno mają w komputerze gotowce i teraz próbuja sprzedac knota .Ile kosztuje ta zabawa ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.