mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Augustów: GDDKiA znalazła braki w ekspertyzie

Augustów: GDDKiA znalazła braki w ekspertyzie

Pod koniec listopada firma DHV przekazała Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ekspertyzę, w której znalazła się analiza trzech wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa. Niestety GDDKiA ma do dokumentacji zastrzeżenia. Wykonawca ma tylko kilka dni na uwzględnienie uwag.

Augustów: GDDKiA znalazła braki w ekspertyzie
Zgodnie z terminem, 28 listopada bieżącego roku firma DHV przekazała GDDKiA gotowy raport, w którym przeanalizowane zostały trzy możliwe warianty przebiegu obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8. Dokumentacja ta jest niezbędna do wydania nowej decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. GDDKiA stwierdziła jednak pewne braki w otrzymanej ekspertyzie, w stosunku do wymagań postawionych w przetargu. Dlatego 12 grudnia 2008 roku firma DHV otrzymała od Generalnej Dyrekcji kilka uwag, które powinna uwzględnić.

Według GDDKiA wykonawca powinien przede wszystkim przeanalizować oddziaływanie inwestycji na zdrowie i warunki życia ludzi oraz uwzględnić analizę pozytywnych skutków realizacji projektu. Należy wykonać także prognozy oddziaływania hałasu na obwodnicy (dla roku w którym droga zostanie oddana do użytku) oraz ocenę stanu istniejącego. Wykonawca powinien także odnieść opisy poszczególnych komponentów środowiska i analizy oddziaływania inwestycji na środowisko do przebiegu wszystkich wariantów. Należy wyjaśnić również wagę poszczególnych kryteriów w analizie oddziaływania wariantów na środowisko. Obecnie nie są one wyjaśnione, a różnica w punktacji nie wynika z przeprowadzonych analiz (prawdopodobnie niektóre kryteria pokrywają się). Opracowanie powinno zostać także uzupełnione o wnioski z przeprowadzonych analiz.

To tylko niektóre z wielu braków jakie zaobserwowała Generalna Dyrekcja. Termin uwzględnienia tych uwag został ustalony na piątek 19 grudnia. Po tym terminie, jeśli uwagi zostaną naniesione, GDDKiA złoży ekspertyzę DHV do Ministra Środowiska, który wyda nową decyzję o ostatecznym przebiegu tej trasy.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Marek 2008-12-16

Przecież te wypisane braki są druzgocące dla ekspertyzy. To się nazywa kręcenie lodów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.