mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Augustów: Mieszkańcy blokowali ósemkę

Augustów: Mieszkańcy blokowali ósemkę

Mieszkańcy Augustowa po raz kolejny blokowali krajową ósemkę. Była to reakcja na opracowany właśnie raport, dotyczący wyboru wariantu przebiegu obwodnicy miasta. Wariant sugerowany przez specjalistów to kolejne opóźnienia w realizacji tej inwestycji.

Augustów: Mieszkańcy blokowali ósemkę
10 grudnia bieżącego roku zwolennicy kontynuowania budowy obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy przez siedem godzin blokowali ruch na drodze krajowej nr 8 przebiegającej przez miasto. Była to najdłuższa jak do tej pory blokada ronda Marconiego w Augustowie, zorganizowana przez Obywatelski Komitet Obrony Budowanej Obwodnicy Augustowa.

Główną przyczyną tego protestu były wyniki ekspertyzy opracowanej przez firmę DHV na zlecenie Generalne Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dokumentacja jest niezbędna do uzyskania nowej decyzji środowiskowej i zawiera analizy trzech wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa: przez Dolinę Rospudy z zastosowaniem różnych technik budowy (tunel lub estakada), przez miejscowość Raczki oraz przez miejscowość Chodorki.

Według ekspertów obwodnica powinna przechodzić przez Raczki, a nie przez Dolinę Rospudy. Jednak zdaniem mieszkańców Augustowa opracowanie ekspertów nie jest wiarygodne, bo kładzie nacisk jedynie na ochronę przyrody, pomijając np. kwestie społeczne i ekonomiczne. Poza tym budowa drogowego obejścia w innym wariancie niż przez Dolinę Rospudy znacznie przeciągnie w czasie realizację tej inwestycji. Mieszkańcy domagają się zatem kontynuowania rozpoczętej już budowy i jak najszybszego wyprowadzenia z miasta ciężkiego ruchu tranzytowego.

Budowa obwodnicy Augustowa jest na razie wstrzymana na wszystkich odcinkach. Zgodnie z postanowieniami Okrągłego Stołu w sprawie obwodnicy, wkrótce minister środowiska ma wybrać jeden z trzech wariantów trasy.

Podobne wiadomości:

Jeep z Kairu

auto motor i sport 0000-00-00

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~myśleć 2008-12-14

To jest niewiarygodne jak można dać się zastraszyć ekoterrorystom... Budowa ruszyła i kicha. Nie da się dalej, bo się komuś niepodoba. Zresztą przebieg był znany od ładnych paru lat, jeszcze dawno przed Naturą 2000.

~romek 2008-12-12

Tłumu tu nie widać tylko wielkie plakaty kto za tym stoi?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando