mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Augustów: Nowa ekspertyza w sprawie obwodnicy

Augustów: Nowa ekspertyza w sprawie obwodnicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otrzymaniu ekspertyzy analizującej trzy możliwe warianty przebiegu obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8. Dokumentacja opracowana przez firmę DHV jest niezbędna do uzyskania nowej decyzji środowiskowej.

Augustów: Nowa ekspertyza w sprawie obwodnicy
W piątek 28 listopada bieżącego roku (czyli zgodnie z zakładanym wcześniej terminem), firma DHV przekazała GDDKiA gotowy raport, w którym przeanalizowane zostały trzy możliwe warianty przebiegu obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8. Dokumentacja ta jest niezbędna do wydania nowej decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Poprzednia decyzja (trasa miała przebiegać przez cenne przyrodniczo obszary Doliny Rospudy) została uchylona 10 grudnia 2007 roku przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. W wyniku obrad Okrągłego Stołu w sprawie obwodnicy Augustowa i kompromisu osiągniętego przez ekologiczne organizacje pozarządowe, lokalny samorząd i GDDKiA, zdecydowano się na przygotowanie nowej dokumentacji środowiskowej.

Przekazany w piątek raport zostanie poddany weryfikacji przez GDDKiA, w celu sprawdzenia czy wykonawca zastosował się do wszystkich wymogów Dyrekcji i wszystkich kryteriów ustalonych podczas obrad Okrągłego Stołu. Jeśli weryfikacja nie wykaże uchybień, ekspertyza zostanie przekazana w ciągu około dwóch tygodni do rąk Ministra Środowiska, który wyda nową decyzję o ostatecznym przebiegu tej trasy.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Zybi 2009-01-09

Ciekawe kto przygotowywał wcześniejsze analizy w oparciu o które mieliśmy budować obwodnicę przez dolinę Rospudy. Podobno były błędne i niezgodne z prawem unijnym. A skoro tak, to czy autor takiej analizy nie powinien zwrócić pieniądze za jej wykonanie, zwrócić poniesione koszty przez Państwo i wykonawcę na przygotowanie i rozpoczęcie realizacji tej obwodnicy, oraz zapłacić odszkodowania za to całe zamieszanie (protestującym, mieszkańcom, kierowcom). A może tą sprawą powinno zainteresować się CBA, CBŚ i NIK, bo wygląda to tak jakby był jakiś układ między zleceniodawcami (urzędnicy państwowi) a wykonawcą dokumentacji. Wykonawca dokumentacji okazał się nierzetelny, nieprofesjonalny i powinien ponieść tego konsekwencje. Dlaczego za cudze błędy płacić ma całe społeczeństwo (my podatnicy) a nie winni tej całej sytuacji czyli wykonawcy błędnej dokumentacji i przekupni albo nieudolni urzędnicy.

~romek 2008-12-02

Kto to jest ten DHV i kto im płaci?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.