mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Augustów i Wasilków - wysyp decyzji środowiskowych

Augustów i Wasilków - wysyp decyzji środowiskowych

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia białostocki oddział GDDKiA otrzymał nową decyzję środowiskową dla obwodnicy Wasilkowa. Niespełna tydzień później wydana została nowa decyzja środowiskowa dla obwodnicy Augustowa. To pierwszy krok do przeprowadzenia obu inwestycji. Decyzje te umożliwią dokończenie budowy obwodnicy Wasilkowa w grudniu 2010, i przeprowadzenie budowy obwodnicy Augustowa w nowym przebiegu przez Raczki (wariant IIIA) w latach 2012-2014.

Augustów i Wasilków - wysyp decyzji środowiskowych
Obwodnica Wasilkowa

Po dostosowaniu pozwolenia na budowę do warunków nowej decyzji środowiskowej, budowa zostanie wznowiona wiosną 2010 roku. Wstrzymano ją w sierpniu 2008. Potem, na zlecenie GDDKiA przygotowany został kolejny, nowy raport oceny oddziaływania na środowisko, a do projektu wprowadzane są zmiany - m.in. wydłużony most nad rzeczką Czarną (tak by mógł pełnić również funkcje przejścia dla zwierząt), oraz dodatkowe ekrany dźwiękochłonne itp.
 
Na obwodnicę Wasilkowa wydanych zostało jak dotąd 41 mln zł z około 100 mln., jakie miała kosztować. Niemal gotowe są trzy obiekty inżynierskie, dwa kolejne są gotowe w 50 procentach, a zaawansowanie prac na trzech kilometrach (z 5 km jakie ma cała obwodnica) sięga blisko 70 proc.

Obwodnica Augustowa

Decyzja środowiskowa wskazuje wariant IIIA jako najkorzystniejszy do realizacji, z kierunkiem głównym Suwałki - Ełk (ta część obwodnicy Augustowa stanie się częścią drogi ekspresowej S 61).

Natomiast połączenie z drogą krajową nr 8 nastąpi poprzez przedłużenie tejże od węzła Augustów do planowanego węzła Szkocja na obwodnicy Augustowa.

Podobne wiadomości:

Nowy silnik benzynowy Volvo

auto motor i sport 0000-00-00

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.