mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autogrill przy autostradach

Autogrill przy autostradach

Włoski Autogrill, wiodący światowy dostawca usług gastronomicznych dla podróżnych, wraz z firmą Impel, planuje do końca 2010 roku otworzyć 11 punktów gastronomicznych przy kluczowych drogach w Polsce. Lokale powstaną wzdłuż autostrad A1, A2 i A4.

Autogrill przy autostradach
W ostatnich dniach stycznia bieżącego roku, Grupa Impel, największy polski dostawca usług outsourcingowych oraz włoski Autogrill, podpisały umowę o założeniu spółki Autogrill Polska. Tym samym największy światowy dostawca usług gastronomicznych oraz operator punktów usługowych dla podróżnych rozpoczyna działalność w naszym kraju. Jak powiedział Giorgio Minardi, dyrektor generalny Autogrill Europe, rozwój sieci placówek gastronomicznych w Polsce to strategiczna inwestycja dla firmy. Polska jest jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarek w regionie, co czyni ją niezmiernie atrakcyjną. Współpraca pozwoli także na dalszy rozwój Impela w obszarze cateringu, w którym usługi dla podróżnych rozwijają się najdynamiczniej. Cechuje je ogromny potencjał biorąc pod uwagę, że w najbliższych latach w Polsce nastąpi rozbudowa autostrad i dróg ekspresowych.
 
Autogrill i Impel posiadają odpowiednio 51% i 49% udziałów w nowym przedsięwzięciu. Utworzona firma planuje do końca 2010 roku otworzyć 11 placówek gastronomicznych, które będą umiejscowione wzdłuż autostrad A1, A2 i A4, czyli najważniejszych szlaków komunikacyjnych. Już w 2009 roku firma zainwestuje około 20 mln zł i uruchomi pierwsze cztery lokale na stacjach paliwowych Shell przy autostradzie A4 (Młyński Staw, Rzędziwojowice, Halemba, Wirek). Spółka rozważa również rozszerzenie działalności o lotniska, dworce kolejowe czy autobusowe, co obok dalszej rozbudowy polskiego systemu autostrad, stwarza dodatkowe możliwości rozwoju. Usługi gastronomiczne będą świadczone w ramach snack-barów i punktów samoobsługowych, oferujących szeroki wybór potraw kuchni międzynarodowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~ZDZISŁAW 2016-03-13

Omijać AUTOGRIL W RZĘDZIWOJOWICACH ,JEDZENIE DLA DESPERATÓW . KIEŁBASA ZAMIAST Z GRILA TO Z FRYTOWNICY ... TOTALNE DNO

~Eberhardt_Mock 2009-02-08

Poza tym syf, kiła i mogiła. Bardziej brudne kible niż we włoskich Aurogrillach są tylko na PKP

~Damian 2009-02-04

(+) Nowe możliwości przy autostradzie; (-) Kosmiczne ceny Poza sezonem wakacyjnym wielu włochów pije tylko kawę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.