mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autogrill przy autostradach

Autogrill przy autostradach

Włoski Autogrill, wiodący światowy dostawca usług gastronomicznych dla podróżnych, wraz z firmą Impel, planuje do końca 2010 roku otworzyć 11 punktów gastronomicznych przy kluczowych drogach w Polsce. Lokale powstaną wzdłuż autostrad A1, A2 i A4.

Autogrill przy autostradach
W ostatnich dniach stycznia bieżącego roku, Grupa Impel, największy polski dostawca usług outsourcingowych oraz włoski Autogrill, podpisały umowę o założeniu spółki Autogrill Polska. Tym samym największy światowy dostawca usług gastronomicznych oraz operator punktów usługowych dla podróżnych rozpoczyna działalność w naszym kraju. Jak powiedział Giorgio Minardi, dyrektor generalny Autogrill Europe, rozwój sieci placówek gastronomicznych w Polsce to strategiczna inwestycja dla firmy. Polska jest jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarek w regionie, co czyni ją niezmiernie atrakcyjną. Współpraca pozwoli także na dalszy rozwój Impela w obszarze cateringu, w którym usługi dla podróżnych rozwijają się najdynamiczniej. Cechuje je ogromny potencjał biorąc pod uwagę, że w najbliższych latach w Polsce nastąpi rozbudowa autostrad i dróg ekspresowych.
 
Autogrill i Impel posiadają odpowiednio 51% i 49% udziałów w nowym przedsięwzięciu. Utworzona firma planuje do końca 2010 roku otworzyć 11 placówek gastronomicznych, które będą umiejscowione wzdłuż autostrad A1, A2 i A4, czyli najważniejszych szlaków komunikacyjnych. Już w 2009 roku firma zainwestuje około 20 mln zł i uruchomi pierwsze cztery lokale na stacjach paliwowych Shell przy autostradzie A4 (Młyński Staw, Rzędziwojowice, Halemba, Wirek). Spółka rozważa również rozszerzenie działalności o lotniska, dworce kolejowe czy autobusowe, co obok dalszej rozbudowy polskiego systemu autostrad, stwarza dodatkowe możliwości rozwoju. Usługi gastronomiczne będą świadczone w ramach snack-barów i punktów samoobsługowych, oferujących szeroki wybór potraw kuchni międzynarodowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Allroad – nowa wersja „A-czwórki”

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~ZDZISŁAW 2016-03-13

Omijać AUTOGRIL W RZĘDZIWOJOWICACH ,JEDZENIE DLA DESPERATÓW . KIEŁBASA ZAMIAST Z GRILA TO Z FRYTOWNICY ... TOTALNE DNO

~Eberhardt_Mock 2009-02-08

Poza tym syf, kiła i mogiła. Bardziej brudne kible niż we włoskich Aurogrillach są tylko na PKP

~Damian 2009-02-04

(+) Nowe możliwości przy autostradzie; (-) Kosmiczne ceny Poza sezonem wakacyjnym wielu włochów pije tylko kawę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando