mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1: 957 metrów mostu w 15 miesiecy

Autostrada A1: 957 metrów mostu w 15 miesiecy

17 listopada br. odbyło się próbne obciążenie mostu MA-145 na Wiśle pod Toruniem w ciagu powstającej autostrady A1. Obiekt jest już niemal gotowy i wkrótce nowa nitka mostu zostanie oddana do ruchu!

Autostrada A1: 957 metrów mostu w 15 miesiecy
Most MA-145 przeszedł pozytywnie próbę obciążenia. Wszystko odbyło się według przygotowanego projektu, który zakładał sprawdzenie potencjalnie słabych punktów konstrukcji. W celu obserwacji odkształceń, na moście ustawiono w różnych konfiguracjach 16 mocno obciążonych pojazdów. Całość badań zajęła 3 dni. Ugięcie najdłuższych przęseł, o długości 130 m, nie przekroczyło dopuszczalnej wielkości normowej, która wynosi około 19 cm.  Po otrzymaniu opinii, rozpocznie się procedura odbiorowa i w konsekwencji most zostanie przekazany do użytku.

Planowo ruch ma zostać przełożony jeszcze w tym roku. Ze względu na prace wykończeniowe, wymagające suchego podłoża, można powiedzieć, że trwa wyścig z czasem, żeby zmieścić się w planie. Po oddaniu mostu i przełożeniu na niego ruchu, ruszy remont starej nitki. Zakłada on frezowanie warstwy ścieralnej nawierzchni, poprawę szczelności odwodnienia, wymianę i naprawę skorodowanych elementów  barier i spękanych kap chodnikowych. Wymienione zostaną również latarnie.

62-kilometrowy odcinek autostrady z Nowych Marz do Torunia buduje konsorcjum Gdańsk Transport Company, ktorego liderem jest Skanska. Realizacja tego etapu inwestycji rozpoczęła się w sierpniu 2008 roku. W ramach projektu wybudowane zostaną 4 sekcje. Termin zakończenia prac budowlanych przewidziano na grudzień 2011 roku.

Firma GTC posiada koncesję na finansowanie, projektowanie, budowę i eksploatację odcinka A1, którego łączna długość wynosi około 152 kilometrów i obejmuje fragment autostrady od Gdańska do Torunia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2010-11-26

Kto prowadzi prace przygotowawcze do budowy A-1 od Torunia na południe. Efekt prac coraz bardziej widać - niwelowanie terenu wzdłuż "starej" jedynki w kier. Włocławka. Czyżby teren nie był przeznaczony pod A-1 ?. Kto i kiedy będzie tam budować drogę ,skoro koncesja GTC na budowę drogi dotyczy odcinka od Torunia do Gdańska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman