mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 Maciejów-Sośnica za dwa lata

Autostrada A1 Maciejów-Sośnica za dwa lata

Za dwa lata kierowcy pojadą ponad 6-kilometrowym odcinkiem autostrady A1 między Sośnicą a Maciejowem. GDDKiA podpisała w dniu wczorajszym (9 marca) umowę na budowę tego odcinka.

Autostrada A1 Maciejów-Sośnica za dwa lata
Umowę GDDKiA zawarło z konsorcjum firm, w skład którego wchodzą Polimex – Mostostal jako lider, Doprastav, a.s (Słowacja), Eurovia Polska, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Kędzierzyn –Koźle. Wartość kontraktu brutto oszacowano na 1.097.480.545,01 zł.

Droga ma być gotowa w lipcu 2011 roku. Przekrój autostrady składać się będzie z dwóch jezdni. Każda jezdnia posiadać będzie po 3 pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny. Szerokość pasa ruchu wyniesie 3,75 m, a pasa awaryjnego 3 m.

Górną warstwą jezdni autostrady będzie warstwa ścieralna wykonana z mieszanki mineralno-asfaltowej SMA. Całkowita grubość konstrukcji nawierzchni wyniesie 1 m. Inwestycja obejmuje budowę dwóch estakad (1663m oraz 521m), 8 wiaduktów, 3 przejść dla zwierząt, murów oporowych, kanalizacji deszczowej, urządzeń ochrony środowiska, oświetlenia węzłów autostradowych i Obwodu Utrzymania Autostrady, a także wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Obwód Utrzymania Autostrady na tym odcinku oprócz budynku administracyjno-socjalnego posiadać będzie budynek policji, magazyn środków odśnieżnych, oczyszczalnię ścieków, stanowisko do ważenia pojazdów, a także parking dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne. W celu zabezpieczenia istniejącej zabudowy przed hałasem spowodowanym przez ruch pojazdów wybudowane zostaną ekrany akustyczne o długości 2.650 m oraz wysokości 3 m.

Podczas realizacji inwestycji konieczne będzie przebudowanie linii elektroenergetycznych, teletechnicznych, wodociągowych, gazowych, kanalizacji deszczowej. Wybudowane zostaną urządzenia oczyszczające wody opadowe wraz z kanałami doprowadzającymi i odprowadzającymi m.in. separatory, zbiornik retencyjno – oczyszczający.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~mL 2009-03-11

A 4 Zgorzelec - Krzywa. Czy ktoś wie, kiedy wreszcie zostanie otwarta?

~i po boom bufdowlanym 2009-03-11

mineło eldorado-dobry ten kryzys z USA, no o węźle gliwickim wiemy juz od roku, Panowie z redakcji co na news spodziewałem sie po 2 dniowej przerwie ze tu będzie mowa o A4 Bolesławsiec - Krzywa -autostrada skonczona przed terminem ale nie mozna jezdzic:), bo firma rosci sobie nagrode za przedterminowe oddanie do użytku- TO TYLKO TAKIE NUMERY W POLSCE MOZNA ROBIC ba kwota nie mala a tak na lapówki jedyne 18mln -Strabarg sobie zarzyczył- I BY DOSTALI JAKBY ODDALI TEN KAWALEK PLANOWO W PAZDZIERNIKU A NIE W AMARCU :)

~mari 2009-03-10

Dopóki nie będziemy mieli szybko wybudowanej, rozwiniętej infrastruktury drogowej (autostrady [tanie- na kieszeń każdego!], drogi ekspresowe), ale i infrastruktury ogólnej (zaplecze, obiekty turystyczne, sportowe, kulturalne [np.sale koncertowe] itd.) to Polska NIE BĘDZIE atrakcyjnym i WYGODNYM krajem do życia i NIE przyciągnie tylu zagranicznych gości. Na zdrowy rozsądek - coś jest chyba nie tak - minęło 70 lat od wojny, 20 od komunizmu a wszystko to idzie bardzo powoli!

~easy rider 2009-03-10

To cud... Co na to McDonald i świta jego?

~Dodne 2009-03-10

Śląsk sie naprawdę szybko rozwija. Śląsk zdąrzy na euro 2012. Zapraszamy na Stadion Śląski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.