Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 Maciejów-Sośnica za dwa lata

Autostrada A1 Maciejów-Sośnica za dwa lata

Za dwa lata kierowcy pojadą ponad 6-kilometrowym odcinkiem autostrady A1 między Sośnicą a Maciejowem. GDDKiA podpisała w dniu wczorajszym (9 marca) umowę na budowę tego odcinka.

Autostrada A1 Maciejów-Sośnica za dwa lata
Umowę GDDKiA zawarło z konsorcjum firm, w skład którego wchodzą Polimex – Mostostal jako lider, Doprastav, a.s (Słowacja), Eurovia Polska, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Kędzierzyn –Koźle. Wartość kontraktu brutto oszacowano na 1.097.480.545,01 zł.

Droga ma być gotowa w lipcu 2011 roku. Przekrój autostrady składać się będzie z dwóch jezdni. Każda jezdnia posiadać będzie po 3 pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny. Szerokość pasa ruchu wyniesie 3,75 m, a pasa awaryjnego 3 m.

Górną warstwą jezdni autostrady będzie warstwa ścieralna wykonana z mieszanki mineralno-asfaltowej SMA. Całkowita grubość konstrukcji nawierzchni wyniesie 1 m. Inwestycja obejmuje budowę dwóch estakad (1663m oraz 521m), 8 wiaduktów, 3 przejść dla zwierząt, murów oporowych, kanalizacji deszczowej, urządzeń ochrony środowiska, oświetlenia węzłów autostradowych i Obwodu Utrzymania Autostrady, a także wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Obwód Utrzymania Autostrady na tym odcinku oprócz budynku administracyjno-socjalnego posiadać będzie budynek policji, magazyn środków odśnieżnych, oczyszczalnię ścieków, stanowisko do ważenia pojazdów, a także parking dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne. W celu zabezpieczenia istniejącej zabudowy przed hałasem spowodowanym przez ruch pojazdów wybudowane zostaną ekrany akustyczne o długości 2.650 m oraz wysokości 3 m.

Podczas realizacji inwestycji konieczne będzie przebudowanie linii elektroenergetycznych, teletechnicznych, wodociągowych, gazowych, kanalizacji deszczowej. Wybudowane zostaną urządzenia oczyszczające wody opadowe wraz z kanałami doprowadzającymi i odprowadzającymi m.in. separatory, zbiornik retencyjno – oczyszczający.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~mL 2009-03-11

A 4 Zgorzelec - Krzywa. Czy ktoś wie, kiedy wreszcie zostanie otwarta?

~i po boom bufdowlanym 2009-03-11

mineło eldorado-dobry ten kryzys z USA, no o węźle gliwickim wiemy juz od roku, Panowie z redakcji co na news spodziewałem sie po 2 dniowej przerwie ze tu będzie mowa o A4 Bolesławsiec - Krzywa -autostrada skonczona przed terminem ale nie mozna jezdzic:), bo firma rosci sobie nagrode za przedterminowe oddanie do użytku- TO TYLKO TAKIE NUMERY W POLSCE MOZNA ROBIC ba kwota nie mala a tak na lapówki jedyne 18mln -Strabarg sobie zarzyczył- I BY DOSTALI JAKBY ODDALI TEN KAWALEK PLANOWO W PAZDZIERNIKU A NIE W AMARCU :)

~mari 2009-03-10

Dopóki nie będziemy mieli szybko wybudowanej, rozwiniętej infrastruktury drogowej (autostrady [tanie- na kieszeń każdego!], drogi ekspresowe), ale i infrastruktury ogólnej (zaplecze, obiekty turystyczne, sportowe, kulturalne [np.sale koncertowe] itd.) to Polska NIE BĘDZIE atrakcyjnym i WYGODNYM krajem do życia i NIE przyciągnie tylu zagranicznych gości. Na zdrowy rozsądek - coś jest chyba nie tak - minęło 70 lat od wojny, 20 od komunizmu a wszystko to idzie bardzo powoli!

~easy rider 2009-03-10

To cud... Co na to McDonald i świta jego?

~Dodne 2009-03-10

Śląsk sie naprawdę szybko rozwija. Śląsk zdąrzy na euro 2012. Zapraszamy na Stadion Śląski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj