mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 Pyrzowice-Tuszyn czeka

Autostrada A1 Pyrzowice-Tuszyn czeka

Do końca roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłosić procedurę wyboru partnera prywatnego do budowy ponad 180-kilometrowego odcinka autostrady A1 z Pyrzowic do Tuszyna - poinformował szef GDDKiA Lech Witecki.

Autostrada A1 Pyrzowice-Tuszyn czeka
Pierwotnie odcinek ten zaplanowany był do realizacji w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego przez Autostradę Południe S.A. Jednak problemy z finansowaniem inwestycji przez APSA spowodowały, że odpowiedzialność za realizację projektu przyjął Skarb Państwa. W dalszych planach (m.in. w związku ograniczeniem wydatków na budowę dróg krajowych) powrócono jednak do  koncepcji PPP. Odcinek autostrady będzie miał dwie jezdnie zbudowane w technologii betonowej.

W lutym bieżącego roku GDDKiA podpisała umowy z firmami, które zajmą się wykonaniem dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla autostrady A1 na odcinku Tuszyn – Pyrzowice. Realizacja całego zadania wraz z okresem rękojmi ma potrwać blisko 5 lat. Termin 58 miesięcy jest terminem szacunkowym i zależy od okresów trwania procedury przetargowej oraz realizacji robót budowlanych, nad którymi sprawowany będzie Nadzór Autorski i w związku z tym może ulec wydłużeniu lub skróceniu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wolniej na niemieckich autostradach

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~tester 2011-06-07

Autostrady w Polse - przyjdzie nam poczekać

~jfk88 2011-05-28

Źle, bo to wszystko miało być za rok a nie za pięć. A za pięć to będzie w najlepszym przypadku.

~wujo 2011-05-27

Bez przesady. Za 4 lata będzie już cała A4, A8, być może zrobią A18. Z Warszawy też dojedziesz do granicy autostradą. Źle?

~dynia 2011-05-26

dopiero na 2016 będzie jako tako z drogami i też wątpię czy będzie choć jedna autostrada od A do Z

~Pogromca Baranów 2011-05-24

Głupi polak po szkodzie, tak teraz brzmi najnowsza wersja tego przysłowia, a należało stosować się do tego arabskiego że dwa rzy do tej samej rzeki się nie wchodzi. Nic z tego ponownego PPP nie będzie, ani system finansowania się nie sprawdzi, ani założenia projektowe. Wszyscy wiedzą że brakuje asfaltów - na większości budów stoją wiadukty, estakady, mosty a pomiędzy nimi kilometry ubitego żółtego piachu- podejmuje się więc decyzję o rozbiórce dobrej asfaltowej drogi (odcinek autostrady Piotrków Tuszyn nawet nie wymaga remontu - próby jego rozbiórki podyktowane są tym że żaden obecny wykonawca nie jest w stanie tak równo położyć asfaltu więc się wku...wiają) a z odcinka Piotrków Częstochowa próbują po prostu zapierdzielić materiał na inne inwestycje. Każdy kto spróbuje zniszczyć dobrą drogę wybudowaną za społeczne pieniądze zostanie jeszcze bardziej upierdzielony niż ci którzy poprzednio się wycofali i nie zapłacili kary za zerwanie kontraktu (ile zapłacili ??? panowie z PO nie wiedzą??, ABW nie wie???)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando