mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 Stryków - Pyrzowice do poprawki

Autostrada A1 Stryków - Pyrzowice do poprawki

Okazuje się, że projekt budowlany dla 180-kilometrowego odcinka autostrady A1 Stryków – Pyrzowice, zleconego projektantom przez Autostradę Południe SA wymaga istotnych zmian. Przypomnijmy, po tym jak Autostradzie Południe nie udało się zapewnić finansowania inwestycji, odcinek A1 do Pyrzowic będzie budowany w systemie tradycyjnym przez GDDKiA.

Autostrada A1 Stryków - Pyrzowice do poprawki
Projekt budowlany wymaga poprawek. Po pierwsze, projekt nie jest w pełni zgodny z wymogami decyzji środowiskowej wydanej dla tego odcinka autostrady A1. Przykładowo, zbiorniki retencyjne dla autostrady zostały umiejscowione zbyt blisko przejść dla zwierząt, dlatego muszą zostać przesunięte. Przepusty wymagają korekty.

Po drugie, poprawy wymagają zapisy dotyczące konstrukcji drogowej oraz obiektów mostowych. Niezbędne jest dokonanie korekt polegających na zwiększeniu trwałości i jakości wyżej wymienionych obiektów oraz dostosowaniu konstrukcji do prognozowanego ruchu.

Po trzecie, w projekcie nie ujęto wymaganych uzgodnień, które należy uzyskać np. od samorządów, przez teren których przebiegać będzie ten odcinek autostrady.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zwróciła się 3 lutego 2010 roku w trybie pilnym do koncesjonariusza Autostrady Południe SA o dokonanie niezbędnych korekt w projekcie autostrady A1 od Strykowa do Pyrzowic. Liczymy, że APSA dokonana poprawek jak najszybciej. Będziemy oczekiwać od APSA wskazania konkretnego terminu zakończenia wprowadzania korekt. Podkreślamy, że to od szybkości działań APSA w tej kwestii zależą dalsze procedury związane z uzyskiwaniem pozwolenia na budowę dla tego odcinka autostrady A1 i wybór wykonawcy prac w systemie tradycyjnym. Celem GDDKiA jest podpisanie umowy z wykonawcą jesienią br. – informują drogowcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Audi A1 e-tron – trzeci w rodzinie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~strada -awsa 2010-02-10

A2 - BEDZIE ! DAJE SŁOWO (HARCERZA HE ! HE !)

~xxxx 2010-02-08

zauważę , że w RP 100km autostrady buduje się równe 2 lata od wejścia na budowę, więc można sobie wszystko dokładnie policzyć...ostatni dzwonek to wiosna 2010

~harpun 2010-02-08

zrobią na pewno -Grudziądz -Toruń , Nowy Tomyśl- Świecko ........................... nie ukończą Olszyna-Wrocław . Kraków- Ukraina . wielce nieprawdopodobne: Stryków -Warszawa (tzn będzie niedokończona) i ledwo zaczną Toruń - Piotrków Tryb ...ogólne zakończenie gdzieś 2015-2016 ( oby)

~Piciu 2010-02-06

Nie ma co sie za bardzo rozklejac. Na tym odcinku jest gierkowka i wlasciwie od poczatku budzil moje watpliwosci fakt, ze zamiast budowac droge tam gdzie jej nie ma, jest sens rozbieranie i od poczatku budowanie juz istniejacej dwupasmowki. Poza Czestochowa i kilkoma skrzyzowaniami to mamy na nasze warunki dobre polaczenie. Istotniejszy odcinek A1 pod wzgledem dopasowania do wzmozonego ruchu na EU to Torun- Lodz.

aaa 2010-02-05

Niedobrze, spodziewałem się, że będą poprawki :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando