mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 Stryków - Tuszyn dopiero w 2013

Autostrada A1 Stryków - Tuszyn dopiero w 2013

Rozpoczęła się procedura przetargowa na wybór projektanta i wykonawcy budowy autostrady A1 na odcinku Stryków – węzeł Tuszyn. GDDKiA przewiduje, że oddanie do użytku 40 kilometrowego odcinka autostrady nastąpi na przełomie II i III kwartału 2013 r.

Autostrada A1 Stryków - Tuszyn dopiero w 2013
Pierwotnie odcinek ten zaplanowany był do realizacji w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego przez Autostradę Południe S.A. Jednak problemy z finansowaniem inwestycji przez APSA spowodowały, że odpowiedzialność za realizację projektu przyjął Skarb Państwa. 40-kilometrowy odcinek autostrady powstanie ze środków krajowych w systemie „Projektuj i Buduj”. Będzie miał dwie jezdnie zbudowane w technologii betonowej.

Inwestycja będzie polegała na budowie nowego odcinka autostrady o długości  38,65 km, przebudowie istniejącego odcinka autostrady o długości 1,43 km, budowa węzłów i obiektów mostowych w ciągu autostrady. Jedynym kryterium wyboru zwycięskiej firmy jest cena (100 proc.).

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 24 maja 2010 roku. GDDKiA planuje wysłać zaproszenia do składania ofert w sierpniu 2010 roku, składanie ofert nastąpi w październiku 2010 roku, zawarcie umowy na początku 2011 roku. Termin realizacji inwestycji to 32 miesiące od daty zawarcia umowy z uwzględnieniem okresów zimowych. GDDKiA przewiduje, że oddanie autostrady do użytku nastąpi na przełomie II i III kwartału 2013 r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Miniserial Audi - odcinek nr 5

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Jotgie 2010-04-23

Najbardziej martwi mnie to, że mając 53 lata i biorąc pod uwagę obecne problemy, nie zdążę wygodnie dojechać z Torunia do Wodzisławia Śl. do mojej rodziny, AUTOZDRADĄ A1...

~mar 2010-04-23

TYLE LAT czeka się na ekspresowe bądź autostradowe połączenia przynajmniej między głównymi miastami. Tyle wypadków było na przestrzeni lat. Ktoś chce studiować czy pracować i jeździć między miastami i nie może godnie, bezpiecznie i szybko się przemieścić. Za mało mamy też obwodnic! Drogi powinni tez budować w miarę możliwości na pustych terenach a nie gęstych gdzie dużo domów. Nie mówiąc, ze prócz tego, że nie ma godnych i szybkich połączeń ekspresowych i autostradowych to w miastach zmagamy się z korkami, m..in przez złą organizację ruch!! A po trzecie autostrady mamy za drogie!!!

~ryszard_ochódzki 2010-04-23

Jak widać GDDKiA niczego się nauczyło po swoich porażkach z Autostradą Południe. Dlaczego 100 % kryterium jest cena? Nikt się nad tym nie zastanawiał? Jeśli firma A da ofertę droższą od firmy B, ale odda autostradę pół roku wcześniej, to te pół roku jest warte więcej niż te pieniądze.

~romek 2010-04-22

Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury - z upoważnienia ministra - na zapytanie nr 1452 w sprawie budowy autostrady na odcinku Stryków-Pyrzowice Szanowny Panie Marszałku! W odpowiedzi na interpelację pana posła Marka Matuszewskiego (SPS-024-1452/08) z dnia 8 kwietnia 2008 r. w sprawie budowy autostrady A1 na odcinku Stryków-Pyrzowice przekazuję na ręce Pana Marszałka niniejsze wyjaśnienia. 1. Na jakim etapie są prace na ww. odcinku? Odcinek autostrady A1 Stryków-Pyrzowice (dł. 179,5 km) został podzielony na 9 pododcinków, dla których uzyskano 8 prawomocnych decyzji lokalizacyjnych. Na podstawie tych decyzji prowadzone są wykupy gruntów z następującym stanem zaawansowania: 2. odcinek Stryków-Rząsawa (124 km) - 83,3%, 3. odcinek Rząsawa-Woźniki (39,5 km) - 94%, 4. odcinek Woźniki-Pyrzowice (16 km) - 82%. Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia został złożony 15 lutego 2008 r. do wojewody łódzkiego oraz 4 kwietnia 2008 r. do wojewody śląskiego. Do chwili obecnej GDDKiA nie uzyskała jeszcze przedmiotowych decyzji. W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad trwa przetarg na wybór spółki, z którą zawarta zostanie umowa o budowę i eksploatację autostrady A1 na odcinku Stryków-Pyrzowice. Do II etapu postępowania zostały zakwalifikowane 3 konsorcja: Autostrada Centralna, Autostrada Południe i Grupa A1 z terminem na złożenie ofert do końca maja 2008 r. 1. Czy istnieją jakiekolwiek zagrożenia mogące spowodować wstrzymanie bądź znaczne opóźnienie budowy ww. odcinka? Zagrożeniem mogącym spowodować opóźnienie budowy autostrady A1 na odcinku Toruń-Stryków jest niezachowanie terminów przewidzianych w harmonogramie realizacji inwestycji na wydanie decyzji administracyjnych oraz ryzyko wystąpienia odwołań uczestników postępowania przetargowego. Poza tym w przypadku każdej planowanej inwestycji możliwe są odwołania stron od decyzji, co często powoduje wydłużenie procesu jej przygotowania. 2. Na kiedy planowane jest ukończenie prac? Ukończenie prac na odcinku autostrady A1 Stryków-Pyrzowice przewidziane jest na koniec 2011 r. Z poważaniem Podsekretarz stanu Zbigniew Rapciak Warszawa, dnia 28 maja 2008 r.

~romek 2010-04-22

W pierwotnej wersji budowę podzielono na trzy etapy. Stryków - Tuszyn (41 km) oraz Tuszyn - Częstochowa (82 km). Miały one powstać do 31 maja 2012 r. Ostatni fragment, Częstochowa - Pyrzowice (57 km), miał zostac oddany rok później z uwagi na konieczność zastosowania w tym rejonie specjalnych rozwiązań eliminujących szkody górnicze tak informowała GDDKiA w 2009 .I co sie stało od tamtego czasu .Odcinek 180km został zredukowany do 38km który ma zostac wykonany w podobnym czasie.GDDKiA powinna przedstawic wyjasnienie dla tej nowej sytuacji.Negocjacje wokól nowego kontraktu to prawie 8 miesięcy czy rozmowy które prowadzono wczesniej nie pozwalaja na skrócenie całej procedury do 3 miesięcy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.