mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 Stryków - Tuszyn nie wcześniej niż za trzy lata

Autostrada A1 Stryków - Tuszyn nie wcześniej niż za trzy lata

Trwa procedura przetargowa na wybór projektanta i wykonawcy budowy autostrady A1 na odcinku Stryków – węzeł Tuszyn. Jak zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrada oddanie A1 od Strykowa do Tuszyna nastąpi w drugiej połowie 2013 roku.

Autostrada A1 Stryków - Tuszyn nie wcześniej niż za trzy lata
11 października br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty dotyczące zaprojektowania i budowy 40-kilometrowego odcinka autostrady A1 od Strykowa do węzła Tuszyn w województwie łódzkim. Wpłynęło 11 ofert.

Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm z liderem Polimex-Mostostal SA. Zaoferowało za zaprojektowanie i wybudowanie tego odcinka A1 cenę brutto ok. 1,15 mld zł. Kwota jaką GDDKiA zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to ok. 1, 57 mld zł.

Drogowcy planują w styczniu przyszłego roku podpisać umowę na projekt i budowę autostrady A1 na odcinku Stryków – Tuszyn. Od tego momentu wykonawca będzie miał 32 miesiące na wywiązanie się z umowy.

Pierwotnie odcinek ten zaplanowany był do realizacji w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego przez Autostradę Południe S.A. Jednak problemy z finansowaniem inwestycji przez APSA spowodowały, że odpowiedzialność za realizację projektu przyjął Skarb Państwa. 40-kilometrowy odcinek autostrady powstanie ze środków krajowych w systemie „Projektuj i Buduj”. Będzie miał dwie jezdnie zbudowane w technologii betonowej.

Inwestycja będzie polegała na budowie nowego odcinka autostrady o długości  38,65 km, przebudowie istniejącego odcinka autostrady o długości 1,43 km, budowa węzłów i obiektów mostowych w ciągu autostrady.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~lk 2010-10-21

Ten odcinek powinny byli wybudowac na samym początku, ktoś to w ogóle nie myśli! No i taki katastrofalny brak nadzoru nad poprzednim wykonawcą, skandal!

~ab17pl 2010-10-14

Ale szambo, 2 jezdnie po dwa pasy ruchu na obwodnicy Łodzi i na dodatek węzeł typu trąbka (Andrzejów/Andrespol) dla milionowej aglomeracji. Powinni unieważnić ten kretyński przetarg na projekt drogi wg założeń z 1972 roku - dziady , gównozjady z GDDiK razem z Grabarczykiem

aaa 2010-10-13

Niech to, dziura w samym środku A1 zostanie. I to zaraz obok najstarszego jej kawałka :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.