mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 Włocławek – Kowal już przejezdna

Autostrada A1 Włocławek – Kowal już przejezdna

Drogowcy zdążyli i przed długim weekendem majowym udostępnili do ruchu 19-kilometrowy odcinek autostrady A1 od Włocławka do Kowala. Dzięki temu połączono autostradą Łódź z Gdańskiem, a podróż międzymi tymi miastami skróciła się o 30 minut.

Autostrada A1 Włocławek – Kowal już przejezdna
To bardzo ważna i dobra wiadomość dla kierowców nie tylko z okolic Łodzi. Dzięki ukończeniu tej inwestycji będzie można dostać się na Pomorze Gdańskie autostradą z warszawy, Poznania, czy wręcz z Niemiec. Autostrada A1 po ukończeniu (do zrealizowania pozostały jeszcze odciniki w województwie łódzkim i śląskim) będzie jedną z najważniejszych dróg w naszym kraju, łącząca porty morskie Trójmiasta z Górnym Śląskiem i dalej z południem Europy.

Autostrada A1 oddawana jest do użytku odcinkami. W grudniu ubiegłego roku udostępniono do ruchu 45-kilometrowy odcinek A1 z Torunia do Włocławka.Dzisiejsze otwarcie ostatniego odcinka A1 w województwie kujawsko-pomorskim nie oznacza jednak definitywnego zakończenia prac związanych z tą inwestycją. Do wakacji nadal będą kontynuowane prace m.in.: na drogach lokalnych, serwisowych i Miejscach Obsługi Podróżnych. Obecnie MOP-y od Torunia do Kowala nie są jeszcze udostępnione, będą one podlegały procedurze odbiorowej już od maja bieżącego roku.Na udostępnionym odcinku autostrady A1 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła pilotażowy program dostosowania oznakowania autostradowego do standardów europejskich. Węzły drogowe otrzymały numerację i nowe nazewnictwo (węzeł nr 12 - Czerniewice, nr 13 - Ciechocinek, nr 14 - Włocławek Północ, nr 15 - Włocławek Zachód). Dodatkowe tablice drogowskazowe wraz ze strzałkami zostały rozmieszczone nad właściwymi pasami ruchu. Nowe rozwiązania stosowane z powodzeniem na zachodzie Europy, powinny wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i staną się bardziej wygodne dla użytkowników drogi.

Oddanie do ruchu brakującego odcinka autostrady A1 pozwoli przejąć ruch tranzytowy i ograniczyć ruch na istniejącej drodze krajowej nr 91 przebiegającej przez wiele terenów zabudowanych.Budowę autostrady A1 od Czerniewic do Kowala realizowano z myślą o ochronie środowiska naturalnego. W związku z tym zaprojektowano i wykonano szereg urządzeń mających na celu ochronę fauny i flory.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostradowy savoir-vivre

auto motor i sport 0000-00-00

Szybkich dróg przybywa, od niedawna można już wygodnie dojechać z Warszawy nad Bałtyk. Warto więc przypomnieć kilka zasad dobrego wychowania na autostradzie.  

Komentuj:

~warszawiak 2014-05-05

Jak pisałem w komentarzu do artykułu z tego portalu:"Prace odbiorowe na A1" z dnia 25.04.2014 r. sprawa między Łodzią, a Trójmiastem jest w końcu w zasadzie załatwiona, ale niestety dalej wlecze się przetarg na dokończenie najważniejszego po wybudowaniu A2 do Warszawy brakującego autostradowego odcinka w Polsce, odcinka Stryków-Tuszyn. Na plus oceniam brak ograniczeń prędkości choćby przy kończonych MOPach zarówno na odcinku Kowal-Włocławek, jak i otwartym w grudniu 2013 r. Włocławek-Toruń (ograniczenie przed węzłem "Kowal" jadąc do Gdańska uważam za zapomnienie zdjęcia znaku po otwarciu dalszego ciągu autostrady). Rozumiem też, że MOPy na nowootwartym odcinku dopiero się wykańcza, ale co z MOPami na odcinku Stryków-Kowal otwartego w 2012 r.? Czynne są dalej tylko dwa, po jednym po każdej stronie, a bodajże jeszcze cztery (po dwa po każdej stronie) są ukończone, ale zagrodzone i nieczynne, a dwa (również po jednym po każdej stronie) razem z węzłem "Kutno Wschód" ma skończyć Budimex.

~nadszyszkownik. 2014-05-03

No i co niedowiarki i narzekacze??? Jednak zdążyli zbudować przed mundialem. Tak jak obiecano...

~sam 2014-05-03

pomalutku, powolutku, kilometr po kilometrze i dogonimy za 150 lat Niemcy czy Francje

Jotgie 2014-05-01

Żeby tak jeszcze z Bydgoszczy było można dojechać do autostrady 2-jezdniową ekspresówką to już było by fajnie! Ale to na razie "marzenie ściętej głowy". Dojazd wprawdzie nie jest taki zły, ale jednak jest parę "pułapek" dla kierowców. 3 wiadukty z segregacją ruchu by rozwiązały sprawę! No i jeszcze ten początek obwodnicy Bydgoszczy... to tragedia!

~marekoll 2014-05-01

brawo panowie, brawo!!!!npozdrowienia z Torunia!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.