mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 Włocławek – Kowal już przejezdna

Autostrada A1 Włocławek – Kowal już przejezdna

Drogowcy zdążyli i przed długim weekendem majowym udostępnili do ruchu 19-kilometrowy odcinek autostrady A1 od Włocławka do Kowala. Dzięki temu połączono autostradą Łódź z Gdańskiem, a podróż międzymi tymi miastami skróciła się o 30 minut.

Autostrada A1 Włocławek – Kowal już przejezdna
To bardzo ważna i dobra wiadomość dla kierowców nie tylko z okolic Łodzi. Dzięki ukończeniu tej inwestycji będzie można dostać się na Pomorze Gdańskie autostradą z warszawy, Poznania, czy wręcz z Niemiec. Autostrada A1 po ukończeniu (do zrealizowania pozostały jeszcze odciniki w województwie łódzkim i śląskim) będzie jedną z najważniejszych dróg w naszym kraju, łącząca porty morskie Trójmiasta z Górnym Śląskiem i dalej z południem Europy.

Autostrada A1 oddawana jest do użytku odcinkami. W grudniu ubiegłego roku udostępniono do ruchu 45-kilometrowy odcinek A1 z Torunia do Włocławka.Dzisiejsze otwarcie ostatniego odcinka A1 w województwie kujawsko-pomorskim nie oznacza jednak definitywnego zakończenia prac związanych z tą inwestycją. Do wakacji nadal będą kontynuowane prace m.in.: na drogach lokalnych, serwisowych i Miejscach Obsługi Podróżnych. Obecnie MOP-y od Torunia do Kowala nie są jeszcze udostępnione, będą one podlegały procedurze odbiorowej już od maja bieżącego roku.Na udostępnionym odcinku autostrady A1 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła pilotażowy program dostosowania oznakowania autostradowego do standardów europejskich. Węzły drogowe otrzymały numerację i nowe nazewnictwo (węzeł nr 12 - Czerniewice, nr 13 - Ciechocinek, nr 14 - Włocławek Północ, nr 15 - Włocławek Zachód). Dodatkowe tablice drogowskazowe wraz ze strzałkami zostały rozmieszczone nad właściwymi pasami ruchu. Nowe rozwiązania stosowane z powodzeniem na zachodzie Europy, powinny wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i staną się bardziej wygodne dla użytkowników drogi.

Oddanie do ruchu brakującego odcinka autostrady A1 pozwoli przejąć ruch tranzytowy i ograniczyć ruch na istniejącej drodze krajowej nr 91 przebiegającej przez wiele terenów zabudowanych.Budowę autostrady A1 od Czerniewic do Kowala realizowano z myślą o ochronie środowiska naturalnego. W związku z tym zaprojektowano i wykonano szereg urządzeń mających na celu ochronę fauny i flory.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~warszawiak 2014-05-05

Jak pisałem w komentarzu do artykułu z tego portalu:"Prace odbiorowe na A1" z dnia 25.04.2014 r. sprawa między Łodzią, a Trójmiastem jest w końcu w zasadzie załatwiona, ale niestety dalej wlecze się przetarg na dokończenie najważniejszego po wybudowaniu A2 do Warszawy brakującego autostradowego odcinka w Polsce, odcinka Stryków-Tuszyn. Na plus oceniam brak ograniczeń prędkości choćby przy kończonych MOPach zarówno na odcinku Kowal-Włocławek, jak i otwartym w grudniu 2013 r. Włocławek-Toruń (ograniczenie przed węzłem "Kowal" jadąc do Gdańska uważam za zapomnienie zdjęcia znaku po otwarciu dalszego ciągu autostrady). Rozumiem też, że MOPy na nowootwartym odcinku dopiero się wykańcza, ale co z MOPami na odcinku Stryków-Kowal otwartego w 2012 r.? Czynne są dalej tylko dwa, po jednym po każdej stronie, a bodajże jeszcze cztery (po dwa po każdej stronie) są ukończone, ale zagrodzone i nieczynne, a dwa (również po jednym po każdej stronie) razem z węzłem "Kutno Wschód" ma skończyć Budimex.

~nadszyszkownik. 2014-05-03

No i co niedowiarki i narzekacze??? Jednak zdążyli zbudować przed mundialem. Tak jak obiecano...

~sam 2014-05-03

pomalutku, powolutku, kilometr po kilometrze i dogonimy za 150 lat Niemcy czy Francje

Jotgie 2014-05-01

Żeby tak jeszcze z Bydgoszczy było można dojechać do autostrady 2-jezdniową ekspresówką to już było by fajnie! Ale to na razie "marzenie ściętej głowy". Dojazd wprawdzie nie jest taki zły, ale jednak jest parę "pułapek" dla kierowców. 3 wiadukty z segregacją ruchu by rozwiązały sprawę! No i jeszcze ten początek obwodnicy Bydgoszczy... to tragedia!

~marekoll 2014-05-01

brawo panowie, brawo!!!!npozdrowienia z Torunia!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.