mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 będzie na czas

Autostrada A1 będzie na czas

Odcinek autostrady z Nowych Marz do Torunia będzie gotowy w obiecanym terminie. Taką deklarację złożył resort transportu. Z przedstawionego harmonogramu wynika, że do sierpnia przyszłego roku powstanie projekt budowlany, a przetarg na wykonawcę budowy ogłoszony będzie w styczniu 2008 r. Zakończenie realizacji przewidziane jest na jesień 2010 roku.

W kwietniu prezydenci Torunia i Grudziądza zorganizowali wspólną konferencję poświęconą odcinkowi autostrady łączącej oba miasta. Uczestnicy konferencji nie kryli zaniepokojenia o przyszłość tej inwestycji i apelowali o jak najszybsze rozpoczęcie budowy II etapu autostrady A1 z mostami autostradowymi przez Wisłę w okolicach Grudziądza i Torunia.

W odpowiedzi podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Piotr Stomma zapewnił, że deklarowany termin zakończenia całego północnego odcinka - z Gdańska do Torunia - zostanie utrzymany. Stomma pisze, że 62-kilometrowy odcinek z Nowych Marz będzie realizowany przez "stronę rządową".

Przeczytaj także:

W lipcu nowy odcinek A2 (2006-06-30)

Priorytetowa A1 (2006-06-14)

Stracona dekada autostrady A1 (2006-06-09)

 


 


Podobne wiadomości:

W lipcu nowy odcinek A2

W lipcu nowy odcinek A2

Polskie drogi 2006-06-30

Komentuj:

~ptasior 2006-08-31

według mnie powinniście działac 10 temu a nie dopiero teraz!!! to jest obłend i zacofanie polski w budownictwie i transporcia. nawet czechy mają wiecej autostad w dodatku które byly komunistyczne!!! to jest paranoja... radziłbym pomyśleć nad tym fantem...!!!!.

~gąska 2006-07-05

Nie cwaniakuj osakaa bo ci dzip w nocy splonie a ciebie znajda w morzu i sie zle poczujesz, a tak na marginiesie zapewnie po raz kolejny sie powtarzam A2 do Warszawy dojdzie do 2009 także to tylko kwestia czasu kiedy zacznie sie budowa bo podejrzewam ze na w I kwartale 2007 zacznie się budowa a zakonczy zapewne na przlomie 08/09 ale co z tego niec hlepiej buduja drog iekspresowe ktore są bezpłatne b opo co bulić za autostrade kase jak powinny być bezpłatne. EKSPRESÓWKI GÓRĄ !!!!!!!!!!!!!!

~po...dróżnik 2006-07-05

no tak deklaracje są i tyle. A potem zawsze mozna powiedzieć, że "my chcileiśmy ale ONI" Zastanawiam się ile % z tych obietnic ujrzy światło dzienne. NIektóre z nich same w sobie są sprzeczne - cos mi sie wydaje, że Panowie i na matematyce sie nie znają. Czy wiadomo juz co np z S3 - wiem, że wojewoda lubuski wydał decyzje środowiskową a co z innymi?

~osskaa 2006-07-03

poczekamy zobaczymy... nie rozumiem tylko jednego... dlaczego nie robi się po skończeniu jednego odcinka od razu następnego... skończą kawałek w 2008 i potem 2 lata czekamy na następny A2 do Strykowa już jest, ale w stronę Warszawy, nawet nie ma planów i tak za każdym razem. rzygać się chce jak się czyta te pierdoły o deklaracjach...

~gąska 2006-07-03

gąska

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.