mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostradą A1 do Tczewa już jesienią?

Autostradą A1 do Tczewa już jesienią?

Budowa autostrady A1 idzie pełną parą. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy odcinek z Gdańska do Swarożyna już jesienią zostanie oddany do użytku i być może będzie darmowy.

Autostradą A1 do Tczewa już jesienią?

„Zależy nam na jak najszybszym oddaniu tego odcinka” – potwierdziła Gazecie Wyborczej Ewa Łydkowska z konsorcjum Gdańsk Transport Company, które buduje drogę. „Zależy to jednak od wykonawcy i to on będzie decydował o wpuszczeniu ruchu na poszczególne odcinki”. Zagrożeniem mogą być problemy z pogodą i transportem materiałów z południa Polski. Na razie nie wiadomo, czy autostrada będzie płatna – zdecyduje o tym Ministerstwo Transportu.

O szybsze otwarcie tego odcinka od kilku miesięcy lobbowali urzędnicy samorządów Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Pszczółek i Tczewa. Dzięki autostradzie znacznie zmniejszy się bowiem ruch na krajowej "jedynce", która dotychczas była największym utrapieniem mieszkańców tych miast. Reszta autostrady od Rusocina do Nowych Marz pod Grudziądzem ma być gotowa również jesienią, ale 2008 roku.
 
Poza odcinkiem pomorskim najbardziej zaawansowany jest fragment Sośnica - Pyrzowice. Tam koparki nie wyjechały jeszcze na plac budowy, ale zakończono większość procedur formalnoprawnych. Znacznie gorzej jest z odcinkiem Pyrzowice - Stryków - Toruń. Tam nie zakończono jeszcze wykupu gruntów, a przetargi na projekty dopiero się rozpoczęły. Budzący najwięcej kontrowersji z powodu odebrania koncesji GTC odcinek Toruń - Nowe Marzy jest teraz przygotowywany do budowy przez państwo - przygotowywany jest projekt budowlany. Według deklaracji ministra transportu cała A1 ma być gotowa do końca 2010 roku.

Przeczytaj także:

Fundusz Spójności: Dodatkowe pieniądze na A1 (2007-02-12)

Za dwa lata A1 Sośnica – Bełk (2007-01-22)

Cofnięcie koncesji na A1 to ok. 10 mln zł (2007-01-25)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~tomek 3 2007-03-20

Panowie i Panie mam pytanie ? Jakim gadem jest budowana autostrada za nasze pieniądze (podatników) i do tego płatna coś tu jaet nie tak. Ja nie wyraziłem zgody na pobieranie opłat od mojej części autostrady i podejrzewam że wy też nie.

~banialuka 2007-03-13

mówicie kompletne brednie !!!Na całym zachodzie a w szczególności w Niemczech osobowe nie płacą a u nas rządowe barany nas wykończą.Będziemy płacić na kolosalne pensje popieprzonych i niedouczonych dyrektorów polskich autostrad mianowanych po każdych wyborach.Ta banda chciwych cwaniaków to skorumpowani idioci ,którzy wykorzystują naszą pseudodemokracje do robienia kasy.

~Stefek 2007-02-27

Bo 99% polakow to pesymisci i narzekacze.

~philip 2007-02-26

Astrolog, podziwiam Cie, ze tak holubisz to GTC. Rok przed terminem to moz eoni ten odcinek oddadza,. ale koncesje na budowe to maja juz od 10 lat! Masz racje to naprawde szybko wybudowac 40 km autostrady w 10 lat!!!

~wuka 2007-02-24

Brawo SKANSKA !!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.