mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostradą A1 do granicy z Czechami

Autostradą A1 do granicy z Czechami

Otwarto odcinek A1 wraz z mostem w Mszaniew województwie śląskim. Dzięki niemu bez problemu możemy dojechac do południowej granicy i czeskiej autostrady D1.

Autostradą A1 do granicy z Czechami

Odcinek Świerklany - Mszana to część autostrady A1 pomiędzy Pyrzowicami a Gorzyczkami w województwie śląskim, gdzie droga łączy się z czeską autostradą D1.

- To kolejna ważna inwestycja w polską sieć transportową. Tym większa radość, że pomimo pewnych trudności podczas budowy tego odcinka, kierowcy mogą już z niego korzystać - powiedziała wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska.

- Warto podkreślić, że budowę mostu w Mszanie dokończyli polscy przedsiębiorcy. Dzięki ich wzorowej współpracy mamy od dziś dogodne, autostradowe połączenie z Czechami - dodaje.

 
Most w Mszanie w ciągu autostrady A1 ma 402,5 m długości i miejscami nawet 44,7 m szerokości.

Śląski fragment autostrady A1 jest drugim odcinkiem tej drogi oddanym do ruchu w 2014 roku. Pod koniec kwietnia otwarto 19-kilometrowy fragment A1 Włocławek - Kowal (na terenie województwa kujawsko-pomorskiego) umożliwiający  przejazd  autostradą z Łodzi do Gdańska.
 
W postępowaniu przetargowym na kolejne odcinki A1 znajduje się obecnie prawie 57 km drogi w okolicach Częstochowy. Podpisanie umów planowane jest na koniec br.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2014-07-31

Panie gdzie panie jedziecie ? -tera panie to już do d..,znowu dróżka sie rozpada

~warszawiak 2014-05-31

Nooo, wreszcieee!!! Chyba skończyła się największa afera drogowa III RP. Zawsze mówię, że lepiej późno niż wcale, chociaż w tym przypadku słowo "późno", to delikatne określenie. Pierwotnie wszystko miało być otwarte w styczniu...2010 r., czyli opóźnienie wyniosło "tylko"...4,5 roku. Odpowiadając mojemu przedmówcy Horacemu, niestety na razie dokończenie budowy najważniejszego obecnie polskiego odcinka autostradowego (po wybudowaniu A2 Stryków-Konotopa) Stryków-Tuszyn idzie jak po grudzie; sezon budowlany w pełni, a GDDKiA się wlecze z przetargiem. Można tylko mieć nadzieję, że to się zmieni. Na razie wychodzą na wierzch skutki niewyrzucenia z budowy Polimexu co najmniej rok temu.

~asatom 2014-05-29

czy redaktor nie potrafi zdobyć mapki drogowej do takiego artykułu??

~Horacy 2014-05-25

Byc moze to nie byl przypadek, ze ten most zostal otwarty tuz przed eurowyborami. Mnie osobiscie wydaje sie to byc zrobione troche pod publike. Przeciez juz dawno odbyly sie pomyslnie testy tego mostu. Szkoda tylko, ze ten most nie zostal otwarty juz kilka lat temu. Tym niemniej niech Generalna Dyrekcja naprawde dopilnuje teraz tego, zeby zostala wreszcie skonczona autostrada A1 kolo Lodzi. To niby tylko 40 kilometrow, a chyba wielu kierowcow w Europie odetchnie z ulga, nie tylko w Polsce. Do licha !

~Tomlik 2014-05-24

Czy to przypadek że to na dzień przed eurowyborami? ;-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.