mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 na półmetku

Autostrada A1 na półmetku

Realizacja 90-kilometrowego odcinka Autostrady A1 z Rusocina do Nowych Marz przekroczyła półmetek. Możliwe, że jeszcze w tym roku oddany zostanie pierwszy, 27-kilometrowy fragment pasa autostrady z Rusocina do Swarożyna. Otwarcie całego północnego odcinka A1 planowane jest na koniec 2008 r.

Autostrada A1 na półmetku

Na projekcie osiągnięto 50% zaawansowania rzeczowego robót. Pierwsza „połówka” procesu realizacji A1 obejmuje swoim zakresem zarówno projektowanie, pozyskiwanie pozwoleń na budowę, mobilizację ludzi i sprzętu, opracowywanie procedur i technologii wykonywania poszczególnych prac, jak również zasadnicze prace budowlane prowadzone w pasie drogi, tj. roboty melioracyjne, ziemne, mostowe i nawierzchniowe.

Realizacja projektu A1 prowadzona jest zgodnie z harmonogramem. Do tej pory wykonano ponad 62% robót ziemnych, w tym największy udział procentowy mają roboty związane z wymianą gruntów i usuwaniem humusu. Trwają prace na wszystkich 86 obiektach mostowych. Stan zaawansowania prac betonowych przekroczył na dzień dzisiejszy 65%. Zaawansowanie robót nawierzchniowych przy wykonywaniu podbudowy przekroczyło 24%, natomiast prac bitumicznych 8%.

„Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu osiągnięcia półmetka inwestycji, dzisiaj nie ma już nikogo, kto poddałby w wątpliwość fakt, że pierwszy odcinek Autostrady A1 zostanie wybudowany. To wielka szansa dla Pomorza i Polski. Jednak nie należy zapominać, że autostrada A1 będzie miała pełen ekonomiczny sens tylko jako całość – łącząc porty Trójmiasta z południową granicą państwa i dalej z resztą Europy” – Torbjörn Nohrstedt, Prezes spółki Gdańsk Transport Company.

Cały odcinek budowanej autostrady, pomimo początkowych opóźnień, będzie oddany do użytku w terminie. Inwestor rozważa możliwość etapowego otwarcia autostrady, tzn. wcześniejszego oddania pierwszych dwóch sekcji budowanej drogi. Trwają ustalenia w tym zakresie.

Przeczytaj także:

A1 w sądzie (2007-05-07)

570 km A1 za 3 lata? (2007-05-28)

Ekolodzy szykują się na A1 (2007-03-08)

 

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~rafael 2007-08-06

wolno im to idzie ale bądzmy dobrej myśli

~KAMIL62 2007-06-14

W 3,5 ROKU 90 KILOMETRÓW TO MOŻE I NIE MISTRZOSTWO ŚWIATA,ALE BIORĄC P-OD UWAGĘ POZOSTAŁE AUTOSTRADY,TO WYNIK EKSTRA!!!!POLECAM SKYSCRAPESCITY,TAM ZNAJDZIECIE TO CO POWINNO WAS ZAINTERESOWAĆ.

~POMEREN 2007-06-14

Jeżeli weżmie się pod uwagę to że prace rozpoczęto w 2005 to i tak dobry wynik!

~borucik 2007-06-08

Czy wie może ktoś czy w trakcie budowy A1 ze Strykowa do Pyrzowic będzie remontowany istniejący odcinek Tuszyn - Piotrków?

~Remek 2007-06-04

Obserwator Niestety, system koncesyjny jest najgorszym w mojej opinii rozwiązaniem. Bodowa się ślimaczy, a opłaty za przejazd zbudowanymi w męczarniach odcinkami są bardzo wysokie... :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq GT – pierwszy SUV coupe
Skoda Kodiaq GT – pierwszy SUV coupe
Skoda nie zwalnia tempa i prezentuje kolejny model. Jest nim SUV w nadwoziu w stylu coupe – Skoda Kodiaq GT.