mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 - nie ma umowy na czwarty odcinek

Autostrada A1 - nie ma umowy na czwarty odcinek

Rozpoczęto budowy trzech odcników autostrady A1 Częstochowa-Pyrzowice. Nadal jednak brakuje wykonawcy czwartego odcinka tej drogi.

Autostrada A1 - nie ma umowy na czwarty odcinek

W marcu 2014 roku podpisano umowy na odcinki autostrady A1 Częstochowa-Pyrzowice, łącznie 56,9 km betonowej drogi. Cała inwestycję podzielono na cztery etapy:

  • odcinek F od węzła Rząsawa do węzła Blachownia (ok. 20,3 km + ok. 1 km włączenia do DK1; projekt i budowa),
  • odcinek G od węzła Blachownia do węzła Zawodzie (4,7 km; projekt i budowa),
  • odcinek H od węzła Zawodzie do węzła Woźniki (16,7 km; tylko budowa),
  • odcinek I od węzła Woźniki do węzła Pyrzowice (ok. 15,2 km; tylko budowa)

Odcinek F wyceniono na 703,3 mln zł brutto, G na 219,4 mln zł oraz I na 609,5 mln zł. Na podpisanie umowy czeka odcinek H za 574,5 mln zł. Wykonawcą tego zadania jest konsorcjum spółek Strabag Infrastruktura oraz Strabag. Pierwotnie. 13 maja ub. roku GDDKiA informowała o wyborze jako najkorzystniejszej w tym postępowaniu oferty firmy Intercor z Zawiercia.

Dwa tygodnie później jednak najkorzystniejszą ofertę wybrano po raz drugi – wobec braku oświadczenia pierwotnie wybranej oferty ws. zgody na przedłużenie okresu związania ofertą i braku wpłaty związanego z tym wadium.

Kilka tygodni później zawiadomienie o podejrzeniu zmowy przetargowej skierowało do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie CBA. Z nieoficjalnych informacji wynika, że obok odcinka autostrady A1 chodzi o przetargi na budowę obwodnicy Góry Kalwarii, drogi S51 Olsztyn-Olsztynek i rozbudowy drogi nr 8.

"Ponieważ obecny harmonogram kolejnych etapów postępowania przetargowego jest uzależniony od ww. działań, nie mam obecnie możliwości wskazania dokładnego terminu zakończenia postępowania, a następnie przystąpienia do realizacji inwestycji" - zastrzegł rzecznik GDDKiA Jan Krynicki.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~warszawiak 2016-01-14

@autobahner: Korekta ostatniej części zdania mojego przedostatniego postu. "Zjadłem" słowo "się". Zamiast: "...ale zawsze coś posunęło do przodu." powinno oczywiście być: " ale zawsze coś posunęło się do przodu".

~warszawiak 2016-01-13

Jeszcze jedno. Na wymieniony w artykule odcinek S8 również wybrano wreszcie przed Świętami wykonawcę.

~warszawiak 2016-01-13

@autobahner: Mimo wszystko mam cichą i tlącą się nadzieję (czy nadzieja matką głupich, to się okaże), że sprawa ruszy do przodu, tak, jak niedawno ruszyła na południowej obwodnicy Olsztyna S51. Tam wprawdzie od decyzji o wyborze wykonawcy przez GDDKiA wpłynęło niestety odwołanie do KIO, ale zawsze coś posunęło do przodu.

~autobahner 2016-01-13

Przy obecnej władzy i ich "zamiłowaniu" do budowy dróg- czarno widzę (choć chciałbym bardzo się mylić) podpisanie umowy na ten odcinek w najbliższym czasie. Prawdopodobnie może sytuacja w tamtym rejonie pod względem technicznym oddania do ruchu wyglądać dokładnie tak, jak opisał ją tutaj warszawiak.

~warszawiak 2016-01-12

@Legia: Miło mi to słyszeć. Staram się; jestem entuzjastą budowy u nas nowych dróg (przede wszystkim autostrad i dwujezdniowych ekspresówek, których Polska potrzebuje, jak kania dżdżu); oczywiście nieraz nie ustrzegłem się błędów i zapewne nie ustrzegę się ich w przyszłości, za które z góry przepraszam. Pozdrawiam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.