mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 - nie ma umowy na czwarty odcinek

Autostrada A1 - nie ma umowy na czwarty odcinek

Rozpoczęto budowy trzech odcników autostrady A1 Częstochowa-Pyrzowice. Nadal jednak brakuje wykonawcy czwartego odcinka tej drogi.

Autostrada A1 - nie ma umowy na czwarty odcinek

W marcu 2014 roku podpisano umowy na odcinki autostrady A1 Częstochowa-Pyrzowice, łącznie 56,9 km betonowej drogi. Cała inwestycję podzielono na cztery etapy:

  • odcinek F od węzła Rząsawa do węzła Blachownia (ok. 20,3 km + ok. 1 km włączenia do DK1; projekt i budowa),
  • odcinek G od węzła Blachownia do węzła Zawodzie (4,7 km; projekt i budowa),
  • odcinek H od węzła Zawodzie do węzła Woźniki (16,7 km; tylko budowa),
  • odcinek I od węzła Woźniki do węzła Pyrzowice (ok. 15,2 km; tylko budowa)

Odcinek F wyceniono na 703,3 mln zł brutto, G na 219,4 mln zł oraz I na 609,5 mln zł. Na podpisanie umowy czeka odcinek H za 574,5 mln zł. Wykonawcą tego zadania jest konsorcjum spółek Strabag Infrastruktura oraz Strabag. Pierwotnie. 13 maja ub. roku GDDKiA informowała o wyborze jako najkorzystniejszej w tym postępowaniu oferty firmy Intercor z Zawiercia.

Dwa tygodnie później jednak najkorzystniejszą ofertę wybrano po raz drugi – wobec braku oświadczenia pierwotnie wybranej oferty ws. zgody na przedłużenie okresu związania ofertą i braku wpłaty związanego z tym wadium.

Kilka tygodni później zawiadomienie o podejrzeniu zmowy przetargowej skierowało do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie CBA. Z nieoficjalnych informacji wynika, że obok odcinka autostrady A1 chodzi o przetargi na budowę obwodnicy Góry Kalwarii, drogi S51 Olsztyn-Olsztynek i rozbudowy drogi nr 8.

"Ponieważ obecny harmonogram kolejnych etapów postępowania przetargowego jest uzależniony od ww. działań, nie mam obecnie możliwości wskazania dokładnego terminu zakończenia postępowania, a następnie przystąpienia do realizacji inwestycji" - zastrzegł rzecznik GDDKiA Jan Krynicki.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Alpine Vision Concept oficjalnie

auto motor i sport 2016-02-16

To nowy model Alpine i mentalny następca legendarnego A110. Alpine Vision Concept powstał przy współpracy z Renault i ma centralnie umieszczony silnik turbo. Jest smakowity!

Komentuj:

~warszawiak 2016-01-14

@autobahner: Korekta ostatniej części zdania mojego przedostatniego postu. "Zjadłem" słowo "się". Zamiast: "...ale zawsze coś posunęło do przodu." powinno oczywiście być: " ale zawsze coś posunęło się do przodu".

~warszawiak 2016-01-13

Jeszcze jedno. Na wymieniony w artykule odcinek S8 również wybrano wreszcie przed Świętami wykonawcę.

~warszawiak 2016-01-13

@autobahner: Mimo wszystko mam cichą i tlącą się nadzieję (czy nadzieja matką głupich, to się okaże), że sprawa ruszy do przodu, tak, jak niedawno ruszyła na południowej obwodnicy Olsztyna S51. Tam wprawdzie od decyzji o wyborze wykonawcy przez GDDKiA wpłynęło niestety odwołanie do KIO, ale zawsze coś posunęło do przodu.

~autobahner 2016-01-13

Przy obecnej władzy i ich "zamiłowaniu" do budowy dróg- czarno widzę (choć chciałbym bardzo się mylić) podpisanie umowy na ten odcinek w najbliższym czasie. Prawdopodobnie może sytuacja w tamtym rejonie pod względem technicznym oddania do ruchu wyglądać dokładnie tak, jak opisał ją tutaj warszawiak.

~warszawiak 2016-01-12

@Legia: Miło mi to słyszeć. Staram się; jestem entuzjastą budowy u nas nowych dróg (przede wszystkim autostrad i dwujezdniowych ekspresówek, których Polska potrzebuje, jak kania dżdżu); oczywiście nieraz nie ustrzegłem się błędów i zapewne nie ustrzegę się ich w przyszłości, za które z góry przepraszam. Pozdrawiam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.