mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 w budowie, okoliczne wojewódzkie też

Autostrada A1 w budowie, okoliczne wojewódzkie też

Nabierają tempa prace na autostradzie A1 pomiędzy Toruniem i Włocławkiem. Towarzyszy im przebudowa dróg wojewódzkich w rejonie planowanych węzłów oraz wiaduktów. W poniedziałek (30 września) otwarty zostanie kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 w Brzeziu łączącej Włocławek z Inowrocławiem.

Autostrada A1 w  budowie, okoliczne wojewódzkie też
Autostrada A1 pomiędzy Toruniem i Włocławkiem to największy plac budowy w regionie. Inwestor, GDDKiA szacuje, że koszt budowy 62 km autostrady wynosi około 2 mld zł. Prace prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz sprzętu. Wnętrza stalowych konstrukcji punktów poboru opłat są na przykład wypełniane azotem, który skutecznie chroni obiekty przed korozją. Do układania warstw asfaltu wykorzystywany jest 11-metrowy rozściełacz. Masę do niego dostarczana jest poprzez maszynę mieszającą z własnym zasobnikiem. To umożliwia układanie asfaltu w ciągu dnia nawet na odcinku od 1 do 2,5 kilometra. - Roboty nie omijają także dróg wojewódzkich, które przecina nowa autostrada- mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Inwestycje realizowane są na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prawie gotowe są wiadukty w ciągu dróg wojewódzkich: nr 265 (Brześć-Kowal), nr 301 (Janowice-Osięciny) i nr 269 (Kowal-Izbica). W Odolionie, na drodze wojewódzkiej nr 266 (Ciechocinek-Aleksandrów-Radziejów) w ciągu najbliższych tygodni powinna rozpocząć się budowa ronda umożliwiającego wjazd na łącznicę prowadzącą do autostrady. W tym miejscu toczą się także prace na wiadukcie biegnącym nad wojewódzką drogą oraz linią kolejową Ciechocinek-Aleksandrów. W związku z tym apelujemy do kierowców, by zwracali tam uwagę na zmieniającą się organizację ruchu - podkreśla Mirosław Kielnik.
Tematy w artykule: drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Zakończona przebudowa DK11 w Bobolicach

Zakończona przebudowa DK11 w Bobolicach

Polskie drogi 2015-06-22

Piotrków Kujawski z nową nawierzchnią

Piotrków Kujawski z nową nawierzchnią

Polskie drogi 2015-06-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.