mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 w budowie, okoliczne wojewódzkie też

Autostrada A1 w budowie, okoliczne wojewódzkie też

Nabierają tempa prace na autostradzie A1 pomiędzy Toruniem i Włocławkiem. Towarzyszy im przebudowa dróg wojewódzkich w rejonie planowanych węzłów oraz wiaduktów. W poniedziałek (30 września) otwarty zostanie kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 w Brzeziu łączącej Włocławek z Inowrocławiem.

Autostrada A1 w  budowie, okoliczne wojewódzkie też
Autostrada A1 pomiędzy Toruniem i Włocławkiem to największy plac budowy w regionie. Inwestor, GDDKiA szacuje, że koszt budowy 62 km autostrady wynosi około 2 mld zł. Prace prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz sprzętu. Wnętrza stalowych konstrukcji punktów poboru opłat są na przykład wypełniane azotem, który skutecznie chroni obiekty przed korozją. Do układania warstw asfaltu wykorzystywany jest 11-metrowy rozściełacz. Masę do niego dostarczana jest poprzez maszynę mieszającą z własnym zasobnikiem. To umożliwia układanie asfaltu w ciągu dnia nawet na odcinku od 1 do 2,5 kilometra. - Roboty nie omijają także dróg wojewódzkich, które przecina nowa autostrada- mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Inwestycje realizowane są na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prawie gotowe są wiadukty w ciągu dróg wojewódzkich: nr 265 (Brześć-Kowal), nr 301 (Janowice-Osięciny) i nr 269 (Kowal-Izbica). W Odolionie, na drodze wojewódzkiej nr 266 (Ciechocinek-Aleksandrów-Radziejów) w ciągu najbliższych tygodni powinna rozpocząć się budowa ronda umożliwiającego wjazd na łącznicę prowadzącą do autostrady. W tym miejscu toczą się także prace na wiadukcie biegnącym nad wojewódzką drogą oraz linią kolejową Ciechocinek-Aleksandrów. W związku z tym apelujemy do kierowców, by zwracali tam uwagę na zmieniającą się organizację ruchu - podkreśla Mirosław Kielnik.
Tematy w artykule: drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Tour de Pologne - gdzie nas czekają utrudnienia

Tour de Pologne - gdzie nas czekają...

Polskie drogi 2015-08-01

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Polskie drogi 2015-06-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando