mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 z Torunia do Strykowa już w budowie

Autostrada A1 z Torunia do Strykowa już w budowie

16 lipca 2010 r. rozpoczęła się budowa przebiegających przez województwa kujawsko-pomorskie i łódzkie odcinków autostrady A1 z Torunia do Strykowa. W ramach inwestycji na odcinkach Czerniewice – Odolion, Odolion – Brzezie, Brzezie – Kowal, Sójki – Kotliska i Piątek – Stryków w sumie wybudowanych zostanie 100 km autostrady A1.

Autostrada A1 z Torunia do Strykowa już w budowie
Uroczyste „wbicie łopaty” miało miejsce na odcinku Brzezie – Kowal, w miejscu gdzie powstanie przyszły węzeł „Pikutkowo” k. Włocławka oraz w okolicy Sadówki na odcinku Piątek – Stryków.

1. Czerniewice – Odolion - 11,4 km
2. Odolion – Brzezie – 23,1 km

Oferty na budowę odcinków złożyły konsorcja firm m.in.: hiszpańskich, niemieckich, polskich, czeskich, austriackich i irlandzkich. Kosztorys przewidywał, że wartość kontraktu wyniesie 1 601 mln zł. Wykonawcą odcinków jest polsko – irlandzkie konsorcjum, z liderem SRB Civil Engineering Ltd, które złożyło najniższą ofertę – 934 mln zł. Planowane oddanie do ruchu: 2012 r.

3. Brzezie – Kowal - 29,5 km


Oferty na budowę odcinków złożyły konsorcja firm hiszpańskich, portugalskich, niemieckich, polskich i austriackich. Kosztorys przewidywał, że wartość kontraktu wyniesie 1 371 mln zł. Wykonawcą odcinka jest polsko – irlandzkie konsorcjum, z liderem PBG S.A., które złożyło najniższą ofertę – 857 mln zł. Planowane oddanie do ruchu: 2012 r.

4. A1 Sójki – Kotliska – 15,2 km

Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka Sójki – Kotliska złożyło konsorcjum firm z liderem, firmą POLDIM S.A. z Tarnowa. Wykonawca zaoferował najniższą cenę za wybudowanie odcinka – 542,2 mln zł. Planowane zakończenie robót – kwiecień 2012 r.

5. A1 Piątek – Stryków - 21 km


Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka Piątek – Stryków złożyło konsorcjum firm z liderem firmą Johann Bunte Bauunternehmung GmbH&Co.KG z Niemiec. Oferta wykonawcy, która miała najniższą wartość to 569,8 mln zł. Planowane zakończenie robót – kwiecień 2012 r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Bes 2010-07-31

Panowie nie narzekajmy. Spełnia się jeden z największych snów Polski i Polaków. Gratulacje wszystkim tym, którzy przyczyniają się do tego, że w końcu będzie się podróżować szybciej i bezpieczniej!!!

~Jotgie 2010-07-20

Przejzdna będzie na pewno w terminie. Opóźnienia mogą jedynie dotyczych wykończeniówki - zieleńców, dróg serwisowych, umocnień skarp, itd. Często te roboty robi się po umownym terminie zakończenia robót a powstają głównie z konieczności wykonia robót dodatkowych na głównym zakresie (droga, obiekty mostowe).

~qqq 2010-07-20

Adam, cały odcinek A1 z Torunia do Strykowa jest w budowie ! Ten wspomniany odcinek A1 Kotliska - Piątek też. Nie wiadomo tylko, kiedy się zakończy budowa tej drogi z Torunia do Strykowa . Zawsze mogą być jakieś komplikacje czy utrudnienia.

~Adam 2010-07-20

A co z odcinkiem Kotliska - Piątek? Chyba, że drogowcy chcą, abyśmy ten odcinek pokonywali leśnymi duktami...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.