mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A1 z Torunia do Strykowa już w budowie

Autostrada A1 z Torunia do Strykowa już w budowie

16 lipca 2010 r. rozpoczęła się budowa przebiegających przez województwa kujawsko-pomorskie i łódzkie odcinków autostrady A1 z Torunia do Strykowa. W ramach inwestycji na odcinkach Czerniewice – Odolion, Odolion – Brzezie, Brzezie – Kowal, Sójki – Kotliska i Piątek – Stryków w sumie wybudowanych zostanie 100 km autostrady A1.

Autostrada A1 z Torunia do Strykowa już w budowie
Uroczyste „wbicie łopaty” miało miejsce na odcinku Brzezie – Kowal, w miejscu gdzie powstanie przyszły węzeł „Pikutkowo” k. Włocławka oraz w okolicy Sadówki na odcinku Piątek – Stryków.

1. Czerniewice – Odolion - 11,4 km
2. Odolion – Brzezie – 23,1 km

Oferty na budowę odcinków złożyły konsorcja firm m.in.: hiszpańskich, niemieckich, polskich, czeskich, austriackich i irlandzkich. Kosztorys przewidywał, że wartość kontraktu wyniesie 1 601 mln zł. Wykonawcą odcinków jest polsko – irlandzkie konsorcjum, z liderem SRB Civil Engineering Ltd, które złożyło najniższą ofertę – 934 mln zł. Planowane oddanie do ruchu: 2012 r.

3. Brzezie – Kowal - 29,5 km


Oferty na budowę odcinków złożyły konsorcja firm hiszpańskich, portugalskich, niemieckich, polskich i austriackich. Kosztorys przewidywał, że wartość kontraktu wyniesie 1 371 mln zł. Wykonawcą odcinka jest polsko – irlandzkie konsorcjum, z liderem PBG S.A., które złożyło najniższą ofertę – 857 mln zł. Planowane oddanie do ruchu: 2012 r.

4. A1 Sójki – Kotliska – 15,2 km

Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka Sójki – Kotliska złożyło konsorcjum firm z liderem, firmą POLDIM S.A. z Tarnowa. Wykonawca zaoferował najniższą cenę za wybudowanie odcinka – 542,2 mln zł. Planowane zakończenie robót – kwiecień 2012 r.

5. A1 Piątek – Stryków - 21 km


Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka Piątek – Stryków złożyło konsorcjum firm z liderem firmą Johann Bunte Bauunternehmung GmbH&Co.KG z Niemiec. Oferta wykonawcy, która miała najniższą wartość to 569,8 mln zł. Planowane zakończenie robót – kwiecień 2012 r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Bes 2010-07-31

Panowie nie narzekajmy. Spełnia się jeden z największych snów Polski i Polaków. Gratulacje wszystkim tym, którzy przyczyniają się do tego, że w końcu będzie się podróżować szybciej i bezpieczniej!!!

~Jotgie 2010-07-20

Przejzdna będzie na pewno w terminie. Opóźnienia mogą jedynie dotyczych wykończeniówki - zieleńców, dróg serwisowych, umocnień skarp, itd. Często te roboty robi się po umownym terminie zakończenia robót a powstają głównie z konieczności wykonia robót dodatkowych na głównym zakresie (droga, obiekty mostowe).

~qqq 2010-07-20

Adam, cały odcinek A1 z Torunia do Strykowa jest w budowie ! Ten wspomniany odcinek A1 Kotliska - Piątek też. Nie wiadomo tylko, kiedy się zakończy budowa tej drogi z Torunia do Strykowa . Zawsze mogą być jakieś komplikacje czy utrudnienia.

~Adam 2010-07-20

A co z odcinkiem Kotliska - Piątek? Chyba, że drogowcy chcą, abyśmy ten odcinek pokonywali leśnymi duktami...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.