mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A2 Świecko - Konin z infolinią

Autostrada A2 Świecko - Konin z infolinią

5 marca br. rusza infolinia 255-km koncesyjnego odcinka A2 ze Świecka do Konina. -  Z uwagi na zbliżające się  mistrzostwa Euro 2012, uruchomienie opłat na nowym odcinku A2 od granicy z Niemcami do Nowego Tomyśla w dniu 21 maja br. oraz dużą ilość pytań kierowanych do nas i do operatora związanych ściśle z użytkowaniem autostrady, chcemy zadbać o to, by kierowca miał szybki i łatwy dostęp do informacji. – podkreśla Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki.

Autostrada A2 Świecko - Konin z infolinią
Kierowcy dzwoniąc na  numer telefonu + 48 504 422 022 lub pisząc na adres mailowy infolinia@awsa.pl uzyskają wszelkie informacje dotyczące bieżącego funkcjonowania autostrady A2, stawek opłat, połączeniach z drogami krajowymi,  stacjach benzynowych, itp.

Infolinia, dedykowana użytkownikom koncesyjnego odcinka autostrady A2 powstała w wyniku współpracy spółki koncesyjnej Autostrada Wielkopolska SA i operatora Autostrada Eksploatacja SA. Jej zadaniem jest pomoc w komunikacji poprzez dostarczanie bieżących informacji dotyczących autostrady, siedem dni w tygodniu, w godzinach 8.00 do 20.00. Infolinia stanowi uzupełnienie 24-godzinnego telefonu alarmowego.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

marsz 2012-03-08

No i dziwię się ,że płacą na tym odcinku D92 bo według mnie jest to bezprawne pobieranie opłat na drodze która nie spełnia warunków podwyższenia wymaganych przy płatnych odcinkach drug administrowanych przez GDDGiA i należało by oczekiwać procesów o zwrot nienależnych opłat Przewoźnikom zarejestrowanym w Viatolu.Ale kto z Polaków pozwie do Polskiego Sądu Polski Rząd ,wydaje się ,że jedyna nadzieja w Europejskich przewoźnikach.Może jeśli ITD nałoży karę, to wtedy Polskie władze skończą z tym Wyzyskiem (Miejmy taką nadzieję)puki co to ja nie płacę , a ITD jeszcze nie miałem sposobności spotkać na tym odcinku-widać dostrzegają przegięcie GDDKiA(wielkopolska)

~Kierownica 2012-03-05

Niech tylko wprowadzą opłaty na odcinku od Świecka do Nowego Tomyśla, to autostrada będzie pusta. Teraz TIRowcy wjeżdzją w Świecku na autostradę, jadą do Nowego Tomyśla i zjeżdzają na starą drogę krajową 92, na której obowiązuje system opłat Viatoll. Zjeżdzają z autostrady, bo na odcinku Nowy Tomyśl - Konin za każdy odcinek płacą po 63 PLN, co daje w sumie 189 złotych. Koncesjonariuszowi nie opłaci się obiżać cen za przejazd, bo jeśli ruch będzie zbyt mały, dostaną większą wypłatę z Krajowego Funduszu Drogowego. Ciekawe dla kogo będzie ta infolinia. I nadal nie podali cen za przejazd dla wszystkich kategorii pojazdów na nowym odcinku autostrady, a tak naprawdę, to ze Świecka do Poznania, bo na całym tym odcinku będzie obowiązywał zamknięty system poboru opłat (bilety na wjazdach i opłaty na wyjazdach).

~Kierowca 2012-03-05

Zobaczymy, kto będzie korzystał z tej infolinii po wprowadzeniu opłat na odcinku Nowy Tomyśl - Świecko. Jak znowu zrobią zaporowe ceny dla TIRów, to autostrada będzie pusta, a kierowcy wybiorą tańszą drogę 92, na której będzie obowiązywał Viatoll. Może pokażą wszystkim, jakie jest teraz natężenie ruchu, a jakie będzie po wprowadzeniu opłat?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.