mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostradą A2 do Warszawy

Autostradą A2 do Warszawy

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował o wydaniu decyzji środowiskowej na budowę około 45 km odcinka autostrady A2 od granicy województwa mazowieckiego do węzła Konotopa. Jest to kolejny krok w stronę zrealizowania autostradowego połączenia Łodzi i Warszawy.

Autostradą A2 do Warszawy
Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek wydał decyzję środowiskową dla zadania związanego z budową autostrady A2 na odcinku od granicy województwa mazowieckiego do węzła Konotopa (wraz z węzłem). Odcinek ten stanowi element autostrady A2, łączącej granicę państwa z Niemcami przez Poznań, Łódź, Warszawę, Białą Podlaską z granicą państwa z Białorusią.

Planowany odcinek autostrady będzie miał około 45 km długości. W ramach inwestycji na całym odcinku wybudowane zostaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, jedynie pomiędzy węzłem Pruszków i Konotopa kierowcy będą mieć do dyspozycji po trzy pasy ruchu. W przyszłości przewidywana jest jednak rozbudowa autostrady o kolejny pas ruchu, zatem docelowo będzie miała po trzy pasy ruchu do węzła Pruszków i po cztery pasy ruchu na odcinku od węzła Pruszków do węzła Konotopa.

Autostrada połączy się z istniejącą siecią drogową za pomocą czterech węzłów (Wiskitki, Tłuste, Pruszków i Konotopa). Poprzez węzeł Konotopa zostanie połączona z wewnętrznym systemem transportowym Warszawy.

Planowana trasa nie przetnie obszarów chronionych Natura 2000. W ramach ochrony środowiska zostaną wybudowane: ekrany akustyczne, wały ziemne, systemy odwadniania, zbiorniki retencyjno-infilitracyjne i przejścia dla zwierząt. Ponadto inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – planuje nasadzenie zieleni oraz wybudowanie dróg serwisowych i ogrodzenia drogi.

Na odcinku od granicy województwa do Warszawy planowane jest również wybudowanie czterech miejsc dla obsługi podróżnych. Autostrada funkcjonować będzie jako płatna, w zamkniętym systemie pobierania opłat.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~sworens 2008-11-21

znowu wypasiona mapka... jak maja zamieszczać takie tumbnail'e to niech sobie darują...

~p 2008-11-20

Faktycznie, drogi w miastach to już dominujący problem. Co z tego że Krak-Wawa zrobię ekspresowo w 2 h skoro w obu miastach stracę jeszcze 3 h?

~lutek13 2008-11-19

Po raz kolejny planowana jest budowa drogi na raty tzn.początkowo 2 potem trzy pasy itd.chociaz z analizy kosztów zawsze wynika ,że takie budowanie podraża inwestycje o 1/3 wszystkich kosztów.

~x 2008-11-19

Do wszystkich liter. Myślę, że możemy śmiało pisać "ojca rydzyka" ponieważ wyżej wymienionego nie obowiązują żadne zasady, w tym zasady pisowni.

~b 2008-11-18

do ,,a": gdyby się nazywał węzłem ,,Ojca Rydzyka" to może już dawno by istniał, bo ten patron nie ględziłby tylko - gdyby to było w kręgu Jego działań -zbudowałby autostradę. A tak swoją drogą hihi nie uczyło się w szkole zasad pisowni?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.