mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A2 na Mazowszu – konsultacje społeczne

Autostrada A2 na Mazowszu – konsultacje społeczne

Otwarta dla społeczeństwa rozprawa administracyjna dotyczyła budowy fragmentu autostrady A2 na odcinku od granicy województwa do węzła Konotopa. Spotkanie w Pruszkowie było ostatnim etapem konsultacji społecznych przed wydaniem pozwolenia na budowę 44 km.

Autostrada A2 na Mazowszu – konsultacje społeczne
Rozprawa miała na celu ponowną ocenę oddziaływania projektu na przyrodę i ludzi. Służyła sprawdzeniu zgodności projektu budowlanego z warunkami decyzji środowiskowej. Zainteresowane osoby mogą od 6 do 26 sierpnia 2010 r. zapoznawać się z dokumentacją sprawy oraz składać uwagi i wnioski. Protokół ze spotkania zostanie przekazany do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ), która uchwali postanowienie uzgadniające. Po uzyskaniu stanowiska RDOŚ, wojewoda mazowiecki, będzie mógł wydać decyzję o pozwoleniu na budowę.

W ramach projektu powstaną drogi dojazdowe, zjazdy i wjazdy awaryjne, obiekty mostowe. W celu ochrony środowiska wybudowane zostaną zabezpieczenia akustyczne i antywibracyjne, przejścia dla zwierząt, zieleń osłonowa i zespoły oczyszczające. Odcinek autostrady przebiegać będzie przez powiaty: żyrardowski (gmina Wiskitki), grodziski (gmina Baranów, Jaktorów, miasta - Grodzisk Mazowiecki i Milanówek), pruszkowski (miasto i gmina Brwinów, miasto Pruszków i Piastów) oraz warszawski – zachodni (miasto i gmina Ożarów Mazowiecki).

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. Docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kurtykach. Istniejący i eksploatowany 252 - kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla do Strykowa.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~bart 2010-08-10

w Kukurykach, baranie, Kukurykach, a nie Kurtykach.

~Zorro 2010-08-10

Myślałem, że już tą autostradę budują

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.