mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A2 na Mazowszu – konsultacje społeczne

Autostrada A2 na Mazowszu – konsultacje społeczne

Otwarta dla społeczeństwa rozprawa administracyjna dotyczyła budowy fragmentu autostrady A2 na odcinku od granicy województwa do węzła Konotopa. Spotkanie w Pruszkowie było ostatnim etapem konsultacji społecznych przed wydaniem pozwolenia na budowę 44 km.

Autostrada A2 na Mazowszu – konsultacje społeczne
Rozprawa miała na celu ponowną ocenę oddziaływania projektu na przyrodę i ludzi. Służyła sprawdzeniu zgodności projektu budowlanego z warunkami decyzji środowiskowej. Zainteresowane osoby mogą od 6 do 26 sierpnia 2010 r. zapoznawać się z dokumentacją sprawy oraz składać uwagi i wnioski. Protokół ze spotkania zostanie przekazany do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ), która uchwali postanowienie uzgadniające. Po uzyskaniu stanowiska RDOŚ, wojewoda mazowiecki, będzie mógł wydać decyzję o pozwoleniu na budowę.

W ramach projektu powstaną drogi dojazdowe, zjazdy i wjazdy awaryjne, obiekty mostowe. W celu ochrony środowiska wybudowane zostaną zabezpieczenia akustyczne i antywibracyjne, przejścia dla zwierząt, zieleń osłonowa i zespoły oczyszczające. Odcinek autostrady przebiegać będzie przez powiaty: żyrardowski (gmina Wiskitki), grodziski (gmina Baranów, Jaktorów, miasta - Grodzisk Mazowiecki i Milanówek), pruszkowski (miasto i gmina Brwinów, miasto Pruszków i Piastów) oraz warszawski – zachodni (miasto i gmina Ożarów Mazowiecki).

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. Docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kurtykach. Istniejący i eksploatowany 252 - kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla do Strykowa.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~bart 2010-08-10

w Kukurykach, baranie, Kukurykach, a nie Kurtykach.

~Zorro 2010-08-10

Myślałem, że już tą autostradę budują

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.