mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A2 - pierwsze łopaty wbite

Autostrada A2 - pierwsze łopaty wbite

Rozpoczęła się budowa środkowego odcinka autostrady A2 Stryków – Konotopa w województwie mazowieckim. Według zapewnień, kierowcy skorzystają z całej A2 od Strykowa do Konotopy w maju 2012 r.

Autostrada A2 - pierwsze łopaty wbite
Mający 18 kilometrów odcinek D przebiega przez powiat grodziski oraz pruszkowski i jest podzielony na dwie części. Jego wykonawcą jest firma Strabag, która zrealizuje prace do 6 czerwca 2012 r. z zapewnieniem przejezdności na Euro 2012, za cenę 644 mln zł.

Poza budową węzła autostradowego Grodzisk Mazowiecki, w Brwinowie, powstaną dwa miejsca obsługi podróżujących oraz place poboru opłat zlokalizowane w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim. Trasa zostanie wyposażona także w drogi dojazdowe, przejazdy awaryjne, system odwodnienia i obiekty mostowe. Zgodnie z zapisami w raporcie o oddziaływaniu na środowisko zastosowane będą środki ograniczające oddziaływanie nowej trasy na środowisko. Projekt zakłada użycie zabezpieczeń akustycznych, wykonanie pasów zieleni, przejść dla zwierząt oraz urządzeń oczyszczających.

Autostrada A2 Stryków-Konotopa w województwie mazowieckim została podzielona na trzy części:
- odcinek C (gminy Wiskitki, Baranów, Jaktorów) – wydanie pozwolenia na budowę planowane jest pod koniec września, po uzgodnieniu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska postanowień opiniujących projekty budowlane
- odcinek środkowy D
- odcinek E (powiat pruszkowski) - wydanie pozwolenia na budowę planowane jest pod koniec września, po uzyskaniu od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska postanowień opiniujących projekty budowlane.

Łącznie realizacja części zachodniej autostrady A2 w województwie mazowieckim obejmie powiaty: żyrardowski (gmina Wiskitki), grodziski (gmina Baranów, Jaktorów, miasta - Grodzisk Mazowiecki i Milanówek), pruszkowski (miasto i gmina Brwinów, miasto Pruszków i Piastów) oraz warszawski – zachodni (miasto i gmina Ożarów Mazowiecki).
 
Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kukurykach. Istniejący i już eksploatowany 252-kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla do Strykowa.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Mazda2 – nówka sztuka po liftingu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Artur 2010-08-31

100% zgody z Mar Zawsze mnie to wnerwiało. Ktoś, kto tu przyjeżdża i mówi, że Polska to piękny kraj - kłamie. A wystarczy zjechać na jakąś boczną drogę i naprawdę potrafi być ładnie Niech ktoś się zajmie tym obciachem

~mar 2010-08-30

Według dawnych obietnic różnych Rządów autostrady (m.in niemal cała A2) miały być już dziś! A ciągnie się to skandalicznie. Autostrady są za drogie w Polsce a bramki ZA CZĘSTO USTAWIONE, np A2. Ważne są drogi ekspresowe, których powinno być dużo, nawet więcej niż autostrad (też ciągnie się niemiłosiernie budowa) , budowane w miarę możliwości na pustych terenach, polach. Wymienia się na szczęście gdzieniegdzie nawierzchnie szos, ale ZAPOMINA czasem o poboczach!! Np. z Wyszkowa do Ostrowi Maz. Kładzie się ostatnio ciemne smoliste nawierzchnie, które się fałdują. Uważam, że te jasne nawierzchnie są dużo lepsze. Inna rzecz, która dziwi i MĘCZY to niezliczona ilość na szosach i w miastach REKLAM, SZYLDÓW, BILBORDÓW, DIOD np. Alkohole 24godziny, Night Cluby, różne zajazdy, skupy materiałów, dachówek itd. W Europie nie wolno tak upstrzyć krajów. Na autostradach i drogach ekspresowych są JEDYNIE INFORMACJE O PARKINGACH, RESTAURACJACH, GASTHOFACH, PUNKTACH OBSŁUGI, KULTURZE, ZABYTKACH, REGIONIE, PUNKTACH MEDYCZNYCH. KTOŚ NAPISAŁ OSTATNIO W JEDNEJ Z GAZET, ŻE MUSIMY SIĘ DO TYCH REKLAM PRZYZWYCZAIĆ. BZDURA. W EUROPIE JEST PORZĄDEK I ŁAD. MUSI BYĆ U NAS TAKIE PRAWO, ŻEBY NIE POZWALAŁO NA WSIOWĄ I TANDETNĄ SAMOWOLKĘ!

~Gronostaj 2010-08-28

To by bylo wydarzenie chyba na miare przyjecia Polski do Unii Europejskiej, bo mysle ze ten odcinek A2 z Nowego Tomysla do granicy z Niemcami bedzie ukonczony juz w przyszlym roku. Chodzi mi tu o zapewnienia ze strony drogowcow, ze A2 z Konotopy do Strykowa bedzie gotowa do maja 2012-go roku.

~maras49 2010-08-27

a po co sie maja wyrobic przed Euro - potem zasilą hordy bezrobotnych. Lepiej pozno i dobrze niz przed czasem a zle.

~Remek 2010-08-27

Nie wierzę, że po tych wszystkich latach perturbacji wreszcie budują ten odcinek. O wiele za późno, ale w końcu... Trzymam kciuki, żeby wyrobili się przed ME.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando