mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A2 - pierwsze łopaty wbite

Autostrada A2 - pierwsze łopaty wbite

Rozpoczęła się budowa środkowego odcinka autostrady A2 Stryków – Konotopa w województwie mazowieckim. Według zapewnień, kierowcy skorzystają z całej A2 od Strykowa do Konotopy w maju 2012 r.

Autostrada A2 - pierwsze łopaty wbite
Mający 18 kilometrów odcinek D przebiega przez powiat grodziski oraz pruszkowski i jest podzielony na dwie części. Jego wykonawcą jest firma Strabag, która zrealizuje prace do 6 czerwca 2012 r. z zapewnieniem przejezdności na Euro 2012, za cenę 644 mln zł.

Poza budową węzła autostradowego Grodzisk Mazowiecki, w Brwinowie, powstaną dwa miejsca obsługi podróżujących oraz place poboru opłat zlokalizowane w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim. Trasa zostanie wyposażona także w drogi dojazdowe, przejazdy awaryjne, system odwodnienia i obiekty mostowe. Zgodnie z zapisami w raporcie o oddziaływaniu na środowisko zastosowane będą środki ograniczające oddziaływanie nowej trasy na środowisko. Projekt zakłada użycie zabezpieczeń akustycznych, wykonanie pasów zieleni, przejść dla zwierząt oraz urządzeń oczyszczających.

Autostrada A2 Stryków-Konotopa w województwie mazowieckim została podzielona na trzy części:
- odcinek C (gminy Wiskitki, Baranów, Jaktorów) – wydanie pozwolenia na budowę planowane jest pod koniec września, po uzgodnieniu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska postanowień opiniujących projekty budowlane
- odcinek środkowy D
- odcinek E (powiat pruszkowski) - wydanie pozwolenia na budowę planowane jest pod koniec września, po uzyskaniu od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska postanowień opiniujących projekty budowlane.

Łącznie realizacja części zachodniej autostrady A2 w województwie mazowieckim obejmie powiaty: żyrardowski (gmina Wiskitki), grodziski (gmina Baranów, Jaktorów, miasta - Grodzisk Mazowiecki i Milanówek), pruszkowski (miasto i gmina Brwinów, miasto Pruszków i Piastów) oraz warszawski – zachodni (miasto i gmina Ożarów Mazowiecki).
 
Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kukurykach. Istniejący i już eksploatowany 252-kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla do Strykowa.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Artur 2010-08-31

100% zgody z Mar Zawsze mnie to wnerwiało. Ktoś, kto tu przyjeżdża i mówi, że Polska to piękny kraj - kłamie. A wystarczy zjechać na jakąś boczną drogę i naprawdę potrafi być ładnie Niech ktoś się zajmie tym obciachem

~mar 2010-08-30

Według dawnych obietnic różnych Rządów autostrady (m.in niemal cała A2) miały być już dziś! A ciągnie się to skandalicznie. Autostrady są za drogie w Polsce a bramki ZA CZĘSTO USTAWIONE, np A2. Ważne są drogi ekspresowe, których powinno być dużo, nawet więcej niż autostrad (też ciągnie się niemiłosiernie budowa) , budowane w miarę możliwości na pustych terenach, polach. Wymienia się na szczęście gdzieniegdzie nawierzchnie szos, ale ZAPOMINA czasem o poboczach!! Np. z Wyszkowa do Ostrowi Maz. Kładzie się ostatnio ciemne smoliste nawierzchnie, które się fałdują. Uważam, że te jasne nawierzchnie są dużo lepsze. Inna rzecz, która dziwi i MĘCZY to niezliczona ilość na szosach i w miastach REKLAM, SZYLDÓW, BILBORDÓW, DIOD np. Alkohole 24godziny, Night Cluby, różne zajazdy, skupy materiałów, dachówek itd. W Europie nie wolno tak upstrzyć krajów. Na autostradach i drogach ekspresowych są JEDYNIE INFORMACJE O PARKINGACH, RESTAURACJACH, GASTHOFACH, PUNKTACH OBSŁUGI, KULTURZE, ZABYTKACH, REGIONIE, PUNKTACH MEDYCZNYCH. KTOŚ NAPISAŁ OSTATNIO W JEDNEJ Z GAZET, ŻE MUSIMY SIĘ DO TYCH REKLAM PRZYZWYCZAIĆ. BZDURA. W EUROPIE JEST PORZĄDEK I ŁAD. MUSI BYĆ U NAS TAKIE PRAWO, ŻEBY NIE POZWALAŁO NA WSIOWĄ I TANDETNĄ SAMOWOLKĘ!

~Gronostaj 2010-08-28

To by bylo wydarzenie chyba na miare przyjecia Polski do Unii Europejskiej, bo mysle ze ten odcinek A2 z Nowego Tomysla do granicy z Niemcami bedzie ukonczony juz w przyszlym roku. Chodzi mi tu o zapewnienia ze strony drogowcow, ze A2 z Konotopy do Strykowa bedzie gotowa do maja 2012-go roku.

~maras49 2010-08-27

a po co sie maja wyrobic przed Euro - potem zasilą hordy bezrobotnych. Lepiej pozno i dobrze niz przed czasem a zle.

~Remek 2010-08-27

Nie wierzę, że po tych wszystkich latach perturbacji wreszcie budują ten odcinek. O wiele za późno, ale w końcu... Trzymam kciuki, żeby wyrobili się przed ME.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.