mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.

Autostrada A2 rusza na wschód
Odcinek autostrady A2 powstanie na przedłużeniu południowej obwodnicy Warszawy i połączy się z autostradową obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Trasę o długości 15 km zbuduje za 500 mln zł firma Pol Aqua. Odcinek będzie się składać z dwupasmowej autostrady z drogami obejmującymi ruch lokalny. Projekt zakłada też przebudowę okolicznych dróg gminnych i powiatowych, budowę MOP, a także Obwodu Utrzymania Autostrady. Trasa zyska ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt oraz zbiorniki retencyjne. Zgodnie z umowa będzie gotowy w czerwcu 2020 roku.

W październiku 2020 roku zostanie oddany do użytku wielki węzeł u styku południowej obwodnicy Warszawy (S2), trasy na Lublin (S17) oraz autostrady A2. Zbuduje go firma Porr za kwotę 190 mln zł. W skład tej inwestycji wejdzie 2-kilometrowe, 2-poziome połączenie, które ułatwi znacząco transport w stronę Terespola i Białegostoku. Z kolei w Legionowie powstanie 1,8-kilometrowy wiadukt, którego wyceniono na 45,7 mln zł.

Według umów podpisanych w 2015 roku, do sierpnia 2020 roku zostanie zakończona budowa południowej obwodnicy od Puławskiej aż po węzeł Lubelska. Niewykluczone, że realizacja inwestycji opóźni się z powodu kilkumiesięcznego poślizgu w wydawaniu pozwoleń.

Łączna wartość wszystkich inwestycji podpisanych przez ministerstwo infrastruktury i budownictwa przekracza 738 milionów złotych.
Tematy w artykule: mazowieckie autostrada autostrada A2

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2018 - oto wstępna lista
Car of the Year 2018 - oto wstępna lista
Znamy kandydatów do tytułu Car of the Year 2018. Sprawdź, które modele zakwalifikowały się na wstępną listę.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech