mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A2 w remoncie

Autostrada A2 w remoncie

Od poniedziałku, 11 czerwca jadący autostradą A2 na odcinku Konin - Września napotkają utrudnienia. Trwa modernizacja nawierzchni tej części drogi. Roboty potrwają do listopada 2008 roku. Koncesjonariusz - Autostrada Wielkopolska S.A. nie zamierza zmniejszyć opłat za przejazd remontowanym odcinkiem.

Autostrada A2 w remoncie

Zgodnie z umową koncesyjną, po przejechaniu tzw. 6 mln osi porównawczych, położona zostanie druga warstwa nawierzchni. Wykonawcą prac modernizacyjnych będzie firma Strabag Polska sp. z o.o. Początkowo zakładano, że prace te rozpoczną się w 2012 roku. Przyspieszenie prac związanych z drugą fazą budowy nawierzchni nastąpiło ze względu na wzmożony w stosunku do prognoz ruch ciężarowy. Jest to efekt wprowadzenia w 2005 roku ruchu winietowego na autostradzie.


Przeczytaj także:

A2 do remontu (2007-05-09)

Zdążyć z autostradą A2 (2007-04-27)

 

 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~znudzony kierowca 2009-05-02

To wygląda tak,jak ktoś z nas popełni błąd ponosi konsekwencje tego błędu.Pytam co krasnoludki zbudowały tę autostradę za free. Myślę że się ktoś porządnie konkretnie wzbogacił. Teraz jedni będą zwalać na drugich,a co mnie to obchodzi jest konkretna firma która zbudowała te 50 parę km bo reszta już była za PRL.Obwodnicy nie ma i szybko nie będzie. Zupełnie inna bajka jest sprzęt którym ci ludzie pracują,to zwykły złom z zachodu . A teraz powiem jeszcze coś śmieszniejszego,my kierowcy mamy pozwolenie łamania przepisów i to zupełny legal ,na tarczkach jest wszystko czas pracy i prędkość którą się poruszamy i uważam że powinno się za to karać tak jak pozostałych kierowców którzy łamią przepisy . Wszystko w tym kraju jest do d...py,ii każdy udaje że tego nie widzi,tu nie da się wykopać dziury w ziemi czy zbudować wiadukt o szybkiej kolej nie wspomnę ,a rzeź na polskich drogach trwa i trwać bedzie nadal bo nikt za to nie odpowiada.

~sprawiedliwy 2007-07-17

Za co mamy płacić, przecież to autostrada wybudowana za PRL i nadal budowana za nasze pieniądze. TO SKANDAL!!!

~Rob 2007-06-08

Przekręt Kulczyka! To Polska właśnie POSLD!

~klient 2007-06-07

A dlaczego mamy płacić za niepełnowartościową usługę. Taka to dbałość o klienta.

~QWERTY 2007-06-07

w Polsce to normalne... interes musi się krecic..robi sie gówniane drogi zeby potem było co poprawiac..kradną przy tym wszyscy i wszystko ...kolo sie napędza !! tylko MY zwykli podatnicy najbardziej na tym tracimy ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.