mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostradą A2 z Łodzi do Warszawy z ograniczeniami

Autostradą A2 z Łodzi do Warszawy z ograniczeniami

Kierowcy samochodów do 3,5 tony oraz autokarów mogą korzystać z przejazdu autostradą A2 od Węzła „Łódź – Północ” (okolice Strykowa) do Warszawy. Należy jednak pamiętać o ograniczeniach.

Autostradą A2 z Łodzi do Warszawy z ograniczeniami
Na pierwszym odcinku (A) nowej trasy o długości 29 km obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. jazda odbywa się tam, po przedostatniej warstwie konstrukcyjnej, tzw. warstwie wiążącej, która ma inne parametry (np. przyczepność) niż ostatnia warstwa tzw. ścieralna. Na opisywanym odcinku nie wszędzie są jeszcze zamontowane siatki zabezpieczające przed wtargnięciem na drogę dzikich zwierząt, co może mieć znaczenie szczególnie nocą. Ponadto należy pamiętać, że prace są prowadzone cały czas, co także wymusza zachowanie szczególnej ostrożności. Po zakończeniu EURO ruch nie zostanie wstrzymany. Prace będą kontynuowane w taki sposób, że jazda w obu kierunkach będzie się odbywała po jednej jezdni, a na drugiej będą prowadzone dalsze prace (dotyczy odcinka A). Wszystkie roboty (wykończenie Miejsc Obsługi Podróżnych, infrastruktury związanej z ochroną środowiska itp.) mają być zakończone do października br. Wówczas na autostradę wyjadą wszystkie pojazdy, jakie z tego typu dróg mogą korzystać.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~chychak 2012-06-22

otóż to, myślę że warszawiak trafiłeś w sedno, a swoją drogą, byłem pewien, że po Euro zamkną te odcinki całkowicie i będą kończyć budowę. No ale w końcu Euro wciąz jeszcze trwa ;)

~warszawiak 2012-06-22

Wielokrotnie pisałem o swoim wielkim zadowoleniu z powodu otwarcia A2 z Warszawy do Łodzi. Dożyłem i doczekałem się tego. Pisałem też, że na odcinku A ograniczenie prędkości do 70km/godz. jest kretynizmem, którego nikt nie przestrzega. Na położej tam warstwie wiążącej dużo mniej trzęsie niż np na wielu starszych ekspresówkach z warstwą ścieralną, gdzie żadnych dodatkowych ograniczeń szybkości nie ma. To samo na odcinku C. Po kiego grzyba jest tam kretyńskie ograniczenie 100km/godz.? Że nie ma siatek? Na S7 np Czosnów-Zakroczym też nie ma i brak dodatkowych ograniczeń (a trzęsie o wiele więcej niż na A2 na odcinku A), na A4 i dalej na A18 w okolicach Legnicy np jest 110km/godz., ale tam oprócz braku siatek występuje brak pasów awaryjnych itp. Reasumując na odcinku A wystarczyłby znak ostrzegawczy uwaga na nierówności, a na odcinku C znak uwaga na dzikie zwierzęra i wszystko. Czy te ograniczenia (których prawie nikt nie przestrzega) nie są czasami tylko po to, by za pomocą drogówki podreperować koszty budowy A2?

~po 2012-06-22

Ciekawe kiedy otworzą węzeł w Wiskitkach i cała obwodnicę Żyrardowa. Bo jak wiadomo ruch tranzytowy nie odbywa się przez Warszawę tylko przez DK 50.

~nmm 2012-06-22

Łał super, a myślałem że po Euro zamkną ten odcinek do października. Relewacja :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Innowacyjna szyba w Volkswagenie
Innowacyjna szyba w Volkswagenie
Volkswagen opracował podgrzewaną przednią szybę, która nie posiada zatopionych drucików, a do tego zapewnia bardzo dobrą widoczność. Zapobiega również parowaniu oraz ponownemu osadzaniu się lodu.
Odgadnij model Odgadnij model