mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A4 do Tarnowa może ruszyć jeszcze w tym roku

Autostrada A4 do Tarnowa może ruszyć jeszcze w tym roku

Rozpoczął się drugi etap przetargu na budowę autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Tarnowem. Jeśli cała procedura przebiegnie bez zakłóceń, to w listopadzie powinni być znani wykonawcy dla wszystkich odcinków. Budowa autostrady mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku. A4 do Tarnowa ma być gotowa na przełomie 2011 i 2012 roku.

Autostrada A4 do Tarnowa może ruszyć jeszcze w tym roku
Do postępowania przetargowego na każdym z trzech odcinków autostrady zostało zaproszonych 10 firm i konsorcjów (odcinek od węzła Brzesko do węzła Wierzchosławice, odcinek od węzła Szarów do węzła Brzesko, odcinek od węzła Wierzchosławice do węzła Krzyż). Ostateczni finaliści zostali wyłonieni spośród chętnych, którzy w I etapie postępowania zgłosili wnioski o udział w przetargu.

Odcinek autostrady A4 pomiędzy węzłem Szarów a węzłem Krzyż o łącznej długości 56,9 km podzielono na trzy krótsze odcinki (Szarów – Brzesko, Brzesko – Wierzchosławice, Wierzchosławice – Krzyż). Uczyniono to, by umożliwić wzięcie udziału w postępowaniu także mniejszym rodzimym firmom.

Pierwszy etap przetargu ogłoszono pod koniec ubiegłego roku. Do połowy lutego wszyscy chętni złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w dalszym postępowaniu. Zainteresowanie przetargiem było bardzo duże: do realizacji każdego odcinka zgłosiło swój akces kilkanaście firm. Po dokładnym przeanalizowaniu złożonych wniosków, komisja wskazała 10 finalistów na każdym z odcinków autostrady. 27 i 28 sierpnia zostały do nich wysłane zaproszenia.
Terminy składania ofert to: 7 października – dla odcinka Szarów – Brzesko, 9 października – dla odcinka Brzesko – Wierzchosławice i 12 października – dla odcinka Wierzchosławice – Krzyż.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~rzeznik 2009-10-06

30 pazdziernika maja otworzyc odcinek Krakow-Szarow.

~Czesm 2009-10-01

Niedawno skończyli łatać wielką dziurą po rozbiórce zapadającej się jezdni, o ile teraz zaczną się odbiory to tak za max 3 tygodnie powinni oddać ten odcinek

~Krisss 2009-10-01

20 km do Szarowa nie mogą zrobić w 2,5 roku a tu takie buńczuczne plany. Bujać to my a nie nas.

~TTTarnów 2009-10-01

no dobra, a ten odcinek z K do Szarowa to już gotowy?...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.