mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A4 do wschodniej granicy bez zastrzeżeń

Autostrada A4 do wschodniej granicy bez zastrzeżeń

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych zakończył kontrolę uprzednią całego postępowania przetargowego na realizację dwóch odcinków autostrady A4 Jarosław (W.Wierzbna)-Radymno i Radymno-Korczowa (gr. państwa). Prezes UZP nie miał żadnych zastrzeżeń do przeprowadzonego postępowania przetargowego. Oznacza to, iż najprawdopodobniej w ostatnim tygodniu października br. podpisane zostaną umowy z wykonawcami.

Autostrada A4 do wschodniej granicy bez zastrzeżeń
Obecnie Oddział GDDKiA w Rzeszowie prowadzi uzgodnienia z Wykonawcami w sprawie zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Wykonawcą 25-kilometrowego odcinka Jarosław (W.Wierzbna)-Radymno będzie konsorcjum firm w składzie BUDIMEX DROMEX S.A. i FERROVIAL AGROMAN S.A. z Hiszpanii, zaś 22-kilometrowego odcinka Radymno-Korczowa (gr. państwa) firma J&P AVAX z Grecji. Oba odcinki autostrady A4 realizowane będą w systemie projektuj-buduj. To jedyne inwestycje na Podkarpaciu realizowane tym systemem.

Termin realizacji autostrady A4 na odcinkach Jarosław (W. Wierzbna)-Radymno i Radymno-Korczowa (gr. państwa) to kwiecień 2012r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A4 na ogromnych kołach!

auto motor i sport 0000-00-00

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~pp 2009-10-23

Można się spodziewać że ZiZ powinno skrócić czas prac projektowo-budowlanych o 3-6 m-cy. A jak będzie w praktyce to zobaczymy. Inna sprawa to mobilizacja urzędników na etapie uzgodnień, zgód, itp. Tu ta śmieszna heca pt. "autostrady na EURO" może rzeczywiście czasem pomóc. Tzn. urzędnik pod presją hasła EURO zajmie się sprawą autostrady kosztem innych inwestycji.

~pyra 2009-10-23

Sporo czasu zajmuje przygotowanie do budowy, wycięcie drzew, wyburzenie domów, wywiezienie humusu, wyrównanie terenu. Te czynności można robić już przed samą budową,gdy geodeci wyznaczyli korytarz budowy. Dlatego system projektuj i buduj skraca całkowity czas budowy. Ale wtedy projektanci naprawdę muszą pracować, jak jest delikatna presja to zawsze idzie szybciej.

osskaa 2009-10-23

Ciekawe jak oni chcą zbudować to w tak krótkim czasie, czyli w 29 miesięcy?? Projekt i Buduj oznacza, że Wykonawca musi przygotować Projekt Budowlany i Wykonawczy oraz uzyskać wszystkie pozwolenia. Podobna inwestycja na S7 (Olsztynek-Nidzica) wystartowała w Maju 2009, a roboty mają sie rozpocząć w IV2010 i trwać właśnie 24 miesiące. Całość ma być gotowa tuż przed EURO2012. W związku z tym, żeby mieć podobny czas na budowę obydwaj Wykonawcy mają ok. 5miesięcy na uzyskanie wszystkich dokumentów.. Ośmielam się wątpić...

~lemiek 2009-10-23

panie! coś nie ta strona miasta Rz....:)

~miqas 2009-10-23

Coś redaktor się nie postarał zamieszczając zdjęcie autostrady węzeł Krzyż- Rzeszów zamiast Jarosław-Korczowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.