mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A4 do wschodniej granicy bez zastrzeżeń

Autostrada A4 do wschodniej granicy bez zastrzeżeń

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych zakończył kontrolę uprzednią całego postępowania przetargowego na realizację dwóch odcinków autostrady A4 Jarosław (W.Wierzbna)-Radymno i Radymno-Korczowa (gr. państwa). Prezes UZP nie miał żadnych zastrzeżeń do przeprowadzonego postępowania przetargowego. Oznacza to, iż najprawdopodobniej w ostatnim tygodniu października br. podpisane zostaną umowy z wykonawcami.

Autostrada A4 do wschodniej granicy bez zastrzeżeń
Obecnie Oddział GDDKiA w Rzeszowie prowadzi uzgodnienia z Wykonawcami w sprawie zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Wykonawcą 25-kilometrowego odcinka Jarosław (W.Wierzbna)-Radymno będzie konsorcjum firm w składzie BUDIMEX DROMEX S.A. i FERROVIAL AGROMAN S.A. z Hiszpanii, zaś 22-kilometrowego odcinka Radymno-Korczowa (gr. państwa) firma J&P AVAX z Grecji. Oba odcinki autostrady A4 realizowane będą w systemie projektuj-buduj. To jedyne inwestycje na Podkarpaciu realizowane tym systemem.

Termin realizacji autostrady A4 na odcinkach Jarosław (W. Wierzbna)-Radymno i Radymno-Korczowa (gr. państwa) to kwiecień 2012r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 131 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~pp 2009-10-23

Można się spodziewać że ZiZ powinno skrócić czas prac projektowo-budowlanych o 3-6 m-cy. A jak będzie w praktyce to zobaczymy. Inna sprawa to mobilizacja urzędników na etapie uzgodnień, zgód, itp. Tu ta śmieszna heca pt. "autostrady na EURO" może rzeczywiście czasem pomóc. Tzn. urzędnik pod presją hasła EURO zajmie się sprawą autostrady kosztem innych inwestycji.

~pyra 2009-10-23

Sporo czasu zajmuje przygotowanie do budowy, wycięcie drzew, wyburzenie domów, wywiezienie humusu, wyrównanie terenu. Te czynności można robić już przed samą budową,gdy geodeci wyznaczyli korytarz budowy. Dlatego system projektuj i buduj skraca całkowity czas budowy. Ale wtedy projektanci naprawdę muszą pracować, jak jest delikatna presja to zawsze idzie szybciej.

osskaa 2009-10-23

Ciekawe jak oni chcą zbudować to w tak krótkim czasie, czyli w 29 miesięcy?? Projekt i Buduj oznacza, że Wykonawca musi przygotować Projekt Budowlany i Wykonawczy oraz uzyskać wszystkie pozwolenia. Podobna inwestycja na S7 (Olsztynek-Nidzica) wystartowała w Maju 2009, a roboty mają sie rozpocząć w IV2010 i trwać właśnie 24 miesiące. Całość ma być gotowa tuż przed EURO2012. W związku z tym, żeby mieć podobny czas na budowę obydwaj Wykonawcy mają ok. 5miesięcy na uzyskanie wszystkich dokumentów.. Ośmielam się wątpić...

~lemiek 2009-10-23

panie! coś nie ta strona miasta Rz....:)

~miqas 2009-10-23

Coś redaktor się nie postarał zamieszczając zdjęcie autostrady węzeł Krzyż- Rzeszów zamiast Jarosław-Korczowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia - pierwsze szczegóły
Opel Insignia - pierwsze szczegóły
Do premiery nowego Opla Insignii zostało mniej niż pół roku. Znamy pierwsze szczegóły flagowego modelu Opla, który zadebiutuje z nową nazwą.