mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Już od kilku dni kierowcy mogą korzystać z nowego węzła Rudno na autostradzie A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Rozbudowa umożliwia teraz wjazd na autostradę w obu kierunkach, a także zapewnia bezpośredni zjazd z drogi szybkiego ruchu do gmin Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice.

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno
Odcinek autostrady A4 o długości 60 km, gdzie uruchomiono nowy węzeł jest zarządzany przez spółkę Stalexport Autostrada Małopolska S.A. Kilka dni temu rzecznik prasowy poinformował o tym, że prace budowlane zakończyły się w pierwszym kwartale tego roku, ale proces uzyskiwania niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych trwał nieco dłużej, ale bez tych papierów nie byłoby możliwe oddanie węzła do użytku.
 
Najbardziej cieszą się z tego gminy Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice, a także mieszkańcy powiatów: krakowskiego i chrzanowskiego. Węzeł Rudno to kluczowa inwestycja z punktu widzenia gospodarczego dla niewielkich gmin.

"Od piątku przedsiębiorcy i mieszkańcy tych terenów mogą łatwiej i wygodniej wjechać na A4 oraz zjechać z autostrady w kierunku gmin. Dobra współpraca z samorządowcami oraz wojewodą małopolskim była przesłanką tego, że inwestycję tę mogliśmy zrealizować wcześniej, niż było to planowane pierwotnie" – mówi rzecznik spółki zarządzającej odcinkiem drogi. 

Przed przebudową węzeł Rudno umożliwiał zjazd z A4 z kierunku Katowic na drogę powiatową relacji Krzeszowice-Alwernia oraz wjazd na autostradę w kierunku Krakowa z drogi Krzeszowice-Alwernia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek w Polsce -...

auto motor i sport 2017-06-12

Od kilku dni już na łącznie 40-kilometrowym odcinku autostrady A4 działa zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych. Ma to poprawić bezpieczeństwo.

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?