mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Już od kilku dni kierowcy mogą korzystać z nowego węzła Rudno na autostradzie A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Rozbudowa umożliwia teraz wjazd na autostradę w obu kierunkach, a także zapewnia bezpośredni zjazd z drogi szybkiego ruchu do gmin Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice.

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno
Odcinek autostrady A4 o długości 60 km, gdzie uruchomiono nowy węzeł jest zarządzany przez spółkę Stalexport Autostrada Małopolska S.A. Kilka dni temu rzecznik prasowy poinformował o tym, że prace budowlane zakończyły się w pierwszym kwartale tego roku, ale proces uzyskiwania niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych trwał nieco dłużej, ale bez tych papierów nie byłoby możliwe oddanie węzła do użytku.
 
Najbardziej cieszą się z tego gminy Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice, a także mieszkańcy powiatów: krakowskiego i chrzanowskiego. Węzeł Rudno to kluczowa inwestycja z punktu widzenia gospodarczego dla niewielkich gmin.

"Od piątku przedsiębiorcy i mieszkańcy tych terenów mogą łatwiej i wygodniej wjechać na A4 oraz zjechać z autostrady w kierunku gmin. Dobra współpraca z samorządowcami oraz wojewodą małopolskim była przesłanką tego, że inwestycję tę mogliśmy zrealizować wcześniej, niż było to planowane pierwotnie" – mówi rzecznik spółki zarządzającej odcinkiem drogi. 

Przed przebudową węzeł Rudno umożliwiał zjazd z A4 z kierunku Katowic na drogę powiatową relacji Krzeszowice-Alwernia oraz wjazd na autostradę w kierunku Krakowa z drogi Krzeszowice-Alwernia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej podróży
Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej podróży
Renault Polska rozpoczęło współpracę z firmą GreenWay Polska. Dzięki niej osoby, które zakupią samochód elektryczny Renault, otrzymają kartę umożliwiającą darmowe ładowanie. Ładowanie ze specjalną kartą będzie możliwe na stacjach GreenWay rozmieszczonych w całej Polsce.