mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A4 - zdążyć na czas

Autostrada A4 - zdążyć na czas

Dzisiaj tj. 24 lipca GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na budowę ponad 50 km odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Krzyżowa. Pierwotnie wykonawcę mieliśmy poznać jeszcze jesienią ubiegłego roku jednak z powodu protestów termin ten zmieniany był sześciokrotnie.

Autostrada A4 - zdążyć na czas

Z powodu "niedoskonałego" prawa zamówień publicznych Zespół Arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych wielokrotnie unieważniał postępowania przetargowe na wybór wykonawcy. Tymczasem czas nagli - jeżeli autostrada A4 nie powstanie do końca 2008 r. grozi nam utrata dofinansowania w wysokości 252 mln euro. Odcinek autostrady podzielono na dwie części: od granicy do miejscowości Wykroty o długości 21,6 km i II część - od miejscowości Wykroty do miejscowości Krzyżowa o długości 29,7 km. Tym razem w przetargu wyłonionych zostało ośmiu wykonawców. Wszystkie wybrane firmy złożyły oferty na budowę odcinka Zgorzelec - Wykroty, natomiast tylko cztery na odcinek Wykroty - Krzyżowa.
Przetarg na budowę autostrady A-4 na odcinku Zgorzelec-Krzyżowa to największy obecnie przygotowywany kontrakt na roboty. Kontrakt o wartości 1,2 mld zł dotyczy budowy ponad 50-km odcinka autostrady i około 50 obiektów inżynierskich. Projekt zakłada wykonanie nawierzchni w technologii betonu cementowego.

Nadzorem i zarządzaniem budową odcinka A4 Zgorzelec - Krzyżowa zajmie się konsorcjum dwóch firm: Scetaroute S.A. (lider) i DHV Polska Sp. z.o.o. Kontrakt o wartości blisko 4,27 mln EUR został podpisany w listopadzie 2005 roku.

Przeczytaj także:

Za dwa lata A4 do Szarowa (2006-06-30)

Przetarg na A4 unieważniony (2006-02-09)


 


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~jarek 2007-02-15

w polsce nic nie bendzie robione normalnie do puki przy władzy kręcą się komuchy

~daniello 2006-08-26

dajcie spokój ,budowa dróg w Polsce to skandal ! SLD już drugi raz blokuje autostrady w Polsce.Raz Pol z Cimoszewiczem rozdali koncesje firmom,które nic nie robiły a wyrzucić ich się nie da a teraz Belka podpisał ustawy środowiskowe które praktycznie zabija inwestycje ! natychmiast nowa komisji śledcza !

~Darek 2006-08-11

Napewno nie zdarza wybudowac do 2008 i Kasa przepadnie... tak to juz jest w tym naszym kraju.

~osskaa 2006-07-25

To jest SLDowski skandal i przykład robienia prawa przez "Fachowców" postkomunistycznych!! Do tego dochodzi jeszcze absurdalne prawo środowiskowe podpisane przez Belkę!! To przez nich nie ruszyła w tym roku żadna inwestycja autostradowa - bo A2 to już końcówka!! Panie Polaczek, Panie Premierze, do roboty!!

~astrolog 2006-07-24

Dlaczego Kaczynscy i caly PiS nie spiesza sie tak mocno z nowelizacja ustawy o zamowieniach publicznych i ochronie srodowiska, jak spiesza sie z ustawa o wyborach samorzadowych. Czy to juz nie dosc tej parodii z przetargami i odwolaniami. Ile kasy zostalo juz zmarnowanej, ile czasu stracilisilmy, na co panowie w sejmie czekacie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.