Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A4 - zdążyć na czas

Autostrada A4 - zdążyć na czas

Dzisiaj tj. 24 lipca GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na budowę ponad 50 km odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Krzyżowa. Pierwotnie wykonawcę mieliśmy poznać jeszcze jesienią ubiegłego roku jednak z powodu protestów termin ten zmieniany był sześciokrotnie.

Autostrada A4 - zdążyć na czas

Z powodu "niedoskonałego" prawa zamówień publicznych Zespół Arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych wielokrotnie unieważniał postępowania przetargowe na wybór wykonawcy. Tymczasem czas nagli - jeżeli autostrada A4 nie powstanie do końca 2008 r. grozi nam utrata dofinansowania w wysokości 252 mln euro. Odcinek autostrady podzielono na dwie części: od granicy do miejscowości Wykroty o długości 21,6 km i II część - od miejscowości Wykroty do miejscowości Krzyżowa o długości 29,7 km. Tym razem w przetargu wyłonionych zostało ośmiu wykonawców. Wszystkie wybrane firmy złożyły oferty na budowę odcinka Zgorzelec - Wykroty, natomiast tylko cztery na odcinek Wykroty - Krzyżowa.
Przetarg na budowę autostrady A-4 na odcinku Zgorzelec-Krzyżowa to największy obecnie przygotowywany kontrakt na roboty. Kontrakt o wartości 1,2 mld zł dotyczy budowy ponad 50-km odcinka autostrady i około 50 obiektów inżynierskich. Projekt zakłada wykonanie nawierzchni w technologii betonu cementowego.

Nadzorem i zarządzaniem budową odcinka A4 Zgorzelec - Krzyżowa zajmie się konsorcjum dwóch firm: Scetaroute S.A. (lider) i DHV Polska Sp. z.o.o. Kontrakt o wartości blisko 4,27 mln EUR został podpisany w listopadzie 2005 roku.

Przeczytaj także:

Za dwa lata A4 do Szarowa (2006-06-30)

Przetarg na A4 unieważniony (2006-02-09)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~jarek 2007-02-15

w polsce nic nie bendzie robione normalnie do puki przy władzy kręcą się komuchy

~daniello 2006-08-26

dajcie spokój ,budowa dróg w Polsce to skandal ! SLD już drugi raz blokuje autostrady w Polsce.Raz Pol z Cimoszewiczem rozdali koncesje firmom,które nic nie robiły a wyrzucić ich się nie da a teraz Belka podpisał ustawy środowiskowe które praktycznie zabija inwestycje ! natychmiast nowa komisji śledcza !

~Darek 2006-08-11

Napewno nie zdarza wybudowac do 2008 i Kasa przepadnie... tak to juz jest w tym naszym kraju.

~osskaa 2006-07-25

To jest SLDowski skandal i przykład robienia prawa przez "Fachowców" postkomunistycznych!! Do tego dochodzi jeszcze absurdalne prawo środowiskowe podpisane przez Belkę!! To przez nich nie ruszyła w tym roku żadna inwestycja autostradowa - bo A2 to już końcówka!! Panie Polaczek, Panie Premierze, do roboty!!

~astrolog 2006-07-24

Dlaczego Kaczynscy i caly PiS nie spiesza sie tak mocno z nowelizacja ustawy o zamowieniach publicznych i ochronie srodowiska, jak spiesza sie z ustawa o wyborach samorzadowych. Czy to juz nie dosc tej parodii z przetargami i odwolaniami. Ile kasy zostalo juz zmarnowanej, ile czasu stracilisilmy, na co panowie w sejmie czekacie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj