mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A4 - zdążyć na czas

Autostrada A4 - zdążyć na czas

Dzisiaj tj. 24 lipca GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na budowę ponad 50 km odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Krzyżowa. Pierwotnie wykonawcę mieliśmy poznać jeszcze jesienią ubiegłego roku jednak z powodu protestów termin ten zmieniany był sześciokrotnie.

Autostrada A4 - zdążyć na czas

Z powodu "niedoskonałego" prawa zamówień publicznych Zespół Arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych wielokrotnie unieważniał postępowania przetargowe na wybór wykonawcy. Tymczasem czas nagli - jeżeli autostrada A4 nie powstanie do końca 2008 r. grozi nam utrata dofinansowania w wysokości 252 mln euro. Odcinek autostrady podzielono na dwie części: od granicy do miejscowości Wykroty o długości 21,6 km i II część - od miejscowości Wykroty do miejscowości Krzyżowa o długości 29,7 km. Tym razem w przetargu wyłonionych zostało ośmiu wykonawców. Wszystkie wybrane firmy złożyły oferty na budowę odcinka Zgorzelec - Wykroty, natomiast tylko cztery na odcinek Wykroty - Krzyżowa.
Przetarg na budowę autostrady A-4 na odcinku Zgorzelec-Krzyżowa to największy obecnie przygotowywany kontrakt na roboty. Kontrakt o wartości 1,2 mld zł dotyczy budowy ponad 50-km odcinka autostrady i około 50 obiektów inżynierskich. Projekt zakłada wykonanie nawierzchni w technologii betonu cementowego.

Nadzorem i zarządzaniem budową odcinka A4 Zgorzelec - Krzyżowa zajmie się konsorcjum dwóch firm: Scetaroute S.A. (lider) i DHV Polska Sp. z.o.o. Kontrakt o wartości blisko 4,27 mln EUR został podpisany w listopadzie 2005 roku.

Przeczytaj także:

Za dwa lata A4 do Szarowa (2006-06-30)

Przetarg na A4 unieważniony (2006-02-09)


 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~jarek 2007-02-15

w polsce nic nie bendzie robione normalnie do puki przy władzy kręcą się komuchy

~daniello 2006-08-26

dajcie spokój ,budowa dróg w Polsce to skandal ! SLD już drugi raz blokuje autostrady w Polsce.Raz Pol z Cimoszewiczem rozdali koncesje firmom,które nic nie robiły a wyrzucić ich się nie da a teraz Belka podpisał ustawy środowiskowe które praktycznie zabija inwestycje ! natychmiast nowa komisji śledcza !

~Darek 2006-08-11

Napewno nie zdarza wybudowac do 2008 i Kasa przepadnie... tak to juz jest w tym naszym kraju.

~osskaa 2006-07-25

To jest SLDowski skandal i przykład robienia prawa przez "Fachowców" postkomunistycznych!! Do tego dochodzi jeszcze absurdalne prawo środowiskowe podpisane przez Belkę!! To przez nich nie ruszyła w tym roku żadna inwestycja autostradowa - bo A2 to już końcówka!! Panie Polaczek, Panie Premierze, do roboty!!

~astrolog 2006-07-24

Dlaczego Kaczynscy i caly PiS nie spiesza sie tak mocno z nowelizacja ustawy o zamowieniach publicznych i ochronie srodowiska, jak spiesza sie z ustawa o wyborach samorzadowych. Czy to juz nie dosc tej parodii z przetargami i odwolaniami. Ile kasy zostalo juz zmarnowanej, ile czasu stracilisilmy, na co panowie w sejmie czekacie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.