mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada Południe czy Autostrada Mazowsze?

Autostrada Południe czy Autostrada Mazowsze?

Według wcześniejszych zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na przełomie maja i kwietnia mieliśmy poznać wykonawcę autostrady A-2 na odcinku Stryków I – Konotopa. Okazuje się jednak, że rząd będzie musiał negocjować z dwoma oferentami.

Autostrada Południe czy Autostrada Mazowsze?
Oferty w przetargu na budowę i eksploatację 95 km odcinka autostrady A-2 ze Strykowa pod Łodzią do podwarszawskiej Konotopy złożyło w pierwszym etapie dziewięciu oferentów, jednak do drugiego etapu przeszły dwa konsorcja, Autostrada Południe S.A. i Autostrada Mazowsze S.A. Komisja przetargowa miała w ciągu miesiąca wyłonić wykonawcę inwestycji.

20 maja bieżącego roku Komisja Przetargowa zakończyła w końcu ocenę ofert w postępowaniu przetargowym, jednak po przeanalizowaniu wszystkich kryteriów oceny, uznała oferty złożone w ramach przetargu ograniczonego za równorzędne. W związku z tym strona rządowa będzie prowadzić negocjacje zarówno z Autostradą Południe S.A., jak i z Autostradą Mazowsze S.A.

Jak widać cała procedura może się jeszcze znacznie przedłużyć. Droga, która miała powstać w 2010 roku, ma szansę zostać zrealizowana nie wcześniej niż w 2011 roku, pod warunkiem, że jeszcze w tym roku zostanie podpisana umowa na budowę z jednym z konsorcjów biorących udział w przetargu.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~qaz 2008-05-22

Ten kawałek plus odcinek do Świecka to absolutna konieczność. Trzeba zaangażować wszystkie możliwe środki bo bez tego to dalej mamy A2 znikąd donikąd, a nie cały ruch wschód - zachód może być kierowany na A4. Oby tylko nie skończyło się na protestach, odwołaniach, wznowionych przetargach i de.bilnych zagrywkach ekologów. Chyba każdy ma ochotę przejechać się komfortowo A2 w 2011 lub najdalej 2012 r. Do roboty!

~Remek 2008-05-21

Oooo, wróciły...

~Remek 2008-05-21

Gdzie się podziały wszystkie komentarze!!!???

~mil1231@gazeta.pl 2008-05-21

to jest najważniejsza Polska autostrada!!!ile lat mamy czekać??

~marcins244 2008-05-21

Początek budowy autostrady od dużego miasta, tak jak to pisze warszawiak, jest chyba zbyt skomplikowany do zaplanowania i wykonania dla polskich drogowców. Nie zdziwi mnie, jak kiedyś zostanie podana informacja, iż budowane odcinki nie zejdą sie ze sobą. Ci drogowcy do tej pory nie mogą ustalić, jak A2 przejdzie przez Warszawę lub ją ominie. W tamtym roku ruszyła długo oczekiwana przebudowa drogi nr 79 od Mysiadła do Góry Kalwarii. Drogowcy w tamtym roku doszli do miejsca przy dawnej zajezdni trojlebusowej w Piasecznie, a w tym roku jak do tej pory nic się nie dzieje. Chyba miesiąc maj jest nieodpowiedni na prowadzenie tych robót, sądzę, że czekają na jesień albo zimę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic