mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada wzmacnia region

Autostrada wzmacnia region

Oddana do uzytku autostrada A2 będzie miała znaczący wpływ na rozwój najbliższych sąsiadów inwestycji – gmin i powiatów w województwie wielkopolskim i lubuskim.

Autostrada wzmacnia region
Korzyści dla regionów:

  • Nowe miejsca pracy - przyjmuje się, że na każdy kilometr autostrady przypada ok. 88 nowych miejsc pracy, czyli nowy odcinek A2 stworzy ponad 9 tysięcy miejsc pracy w regionie;
  • Wzrost zagranicznego ruchu turystycznego w celach handlowych, poznawczych i rozrywkowych;
  • Wzrost atrakcyjności turystycznej regionów;
  • Wzrost liczby firm związanych bezpośrednio z obecnością autostrad;
  • Obrót pieniędzmi wygenerowanymi w regionie w związku z istnieniem autostrady;
  • Odciąży ruch i poprawi bezpieczeństwo na krajowych i lokalnych drogach.

- Proces budowy autostrady i węzłów autostradowych znacząco wpływa na rynek nieruchomości. Dzięki wzrostowi wartości atrakcyjnych gruntów przy węzłach autostradowych z przeznaczeniem komercyjnym (w tym na budowę obiektów noclegowych, gastronomicznych, parków rozrywki itp.) będzie również wzrastać wartość gruntów o innym, mniej dochodowym wykorzystaniu. Zainteresowanie nieruchomościami z przeznaczeniem turystycznym przełoży się na procesy inwestycyjne, a ze względu na wielofunkcyjność tych inwestycji może mieć wpływ na wszechstronny rozwój obszarów. Będzie tak dlatego, że dotychczasowa baza turystyczna jest dalece niedostosowana do rozmiarów oczekiwanego popytu zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym. Bliskość autostrady z pewnością przyciągnie inwestorów i spowoduje w efekcie wzrost zatrudnienia i efekty mnożnikowe  – prognozuje prof. zw. dr hab. Franciszek Gołembski, kierownik Katedry Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Alfista 2011-12-01

Jeśli ocena ma być sprawiedliwa to trzeba przypomnieć o spadku wartości nieruchomości przy starej drodze, o likwidacji miejsc pracy w przydrożnych barach, stacjach benzynowych. Skoro spadnie tam ruch ok. dwukrotnie, a tranzytowy 3-4 krotnie (a to głównie ruch tranzytowy zapewnia miejsca pracy w barach i stacjach benz przy trasie), to warto by też i o tym pamiętać. Już tak nie słodźmy, bo staje się to nieznośne. Dobrze, że jest autostrada, popieram, ale nie twierdźmy na siłę, że daje ona TYLKO i WYŁĄCZNIE korzyści...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.