mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostradowa Obwodnica Rzeszowa już otwarta

Autostradowa Obwodnica Rzeszowa już otwarta

Kierowcy mogą korzystać z nowego 15 kilometrowego odcinka bezkolizyjnej obwodnicy Rzeszowa . Bezkolizyjna obwodnica Rzeszowa dołączyła do 250 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad oddanych od początku roku do użytku kierowców.  Ta nowa   pozwalająca na komfortową jazdę arteria, usprawni ruch oraz zapewni oszczędność czasu wszystkim, którzy będą podróżować pomiędzy DK19 i DK9.

Autostradowa Obwodnica Rzeszowa już otwarta
Oddana do ruchu część tzw. autostradowej obwodnicy Rzeszowa stanowi odcinek autostrady A4 węzeł Rzeszów Centralny węzeł  Rzeszów Wschód oraz drogi ekspresowej S19 Stobierna – węzeł Rzeszów Wschód.

To pierwsze odcinki autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S19 oddane do użytku na Podkarpaciu. Docelowo stanowić one będą część układu komunikacyjnego tras szybkiego ruchu, który umożliwi odciążenie centrum Rzeszowa od ruchu tranzytowego nakładającego się na lokalny ruch miejski oraz usprawni przejazd przez miasto od strony północnej.
Budowa odcinka autostrady A4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód rozpoczęła się w marcu 2010 r. Jest to droga klasy A zlokalizowana po północnej stronie Rzeszowa, na terenie części gminy Głogów Małopolski i Trzebownisko. Inwestycja obejmowała między innymi:

•    budowę autostrady A-4 o długości około 6,9 km
•    budowę odcinka DK19 o długości około 1,4 km
•    budowę dwóch węzłów autostradowych: węzeł „Rzeszów Centralny” typu WB „półkoniczyna” na przecięciu autostrady A-4 z istniejącą drogą krajową DK 9, węzeł „Rzeszów Wschodni” typu WA „podwójna trąbka” na przecięciu autostrady A-4 z projektowanym odcinkiem drogi krajowej DK 19,
•    budowę odcinków dróg dojazdowych i wewnętrznych zapewniających obsługę przyległego terenu,
•    budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery ochronne, osłony przeciwolśnieniowe, ogrodzenie autostrady)
•    budowę 12 drogowych obiektów inżynierskich,
•    budowę urządzeń z zakresu ochrony środowiska tj. ekrany akustyczne, zieleń izolacyjna, ogrodzenie autostradowe, przejścia dla zwierząt, urządzenia oczyszczające ścieki opadowe z jezdni
•    budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej

Wykonawcą prac było Konsorcjum Firm, z Liderem firmą Mostostal Warszawa S.A. Wartość kontraktu to ok. 440 mln zł brutto.

Budowa odcinka drogi ekspresowej S19 Stobierna – w. Rzeszów Wschód rozpoczęła się także w marcu 2010 r. Jest to droga klasy S zlokalizowana po północnej stronie Rzeszowa, na terenie części gminy Trzebownisko i Krasne. Inwestycja obejmowała między innymi:

•    budowę drogi ekspresowej S-19 o dł. 6,89 km,
•    budowę drogi krajowej DK 19 o dł. 1,4 km,
•    przełożenie drogi powiatowej 1382R o dł. 1,25 km,
•    budowę węzła drogowego „Jasionka”;
•    budowę dwupoziomowych skrzyżowań z drogami poprzecznymi, rzekami, ciekami i szlakami migracji zwierząt przecinającymi projektowaną drogę S-19 i DK 19,
•    budowę urządzeń związanych z ochroną środowiska, m.in. ekranów akustycznych, urządzeń podczyszczających wody opadowe spływające z jezdni, wykonanie nasadzeń zieleni;
•    budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego m.in. bariery energochłonne, oznakowanie poziome i pionowe; przebudowa rowów i cieków kolidujących z projektowaną drogą;

Wykonawcą prac było Konsorcjum Firm, z Liderem firmą MSF Engenharia S.A. Wartość kontraktu to ponad 213 mln zł brutto. Odcinek ten, został wybudowany za połowę kwoty, jaką zakładał kosztorys inwestorski.
A4 w. Rzeszów Centralny – w. Rzeszów Wschód i S19 Stobierna–w. Rzeszów Wschód współfinansowane były przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Andrzej z Podlasia 2012-09-14

Jest trochę problemów, ale trzeba przyznać, że obecna administracja daje radę. Powstaje w kraju nowoczesna infrastruktura drogowa, jak nigdy w historii. Istne przeciwieństwo do nieudolnych rządów SLD i PiS.

~Jon 2012-09-12

ze sporym oóźnieniem (typowym dla firmy Mostostal Warszawa, która już kiedyś była przegnana z budowy stadionu we Wrocławiu), ale wreszcie udało się uruchomić chociaż mały odcinek nowej drogi

~Napływowy 2012-09-11

Otwarcie tego odcinka pomogło chyba tylko drogowcom, a właściwie firmie wykonawczej, bo leci im termin gwarancji. Dojazd do i zjazd prowadzą do gigantycznego korka.

~Napływowy 2012-09-11

Otwarcie tego odcinka pomogło chyba tylko drogowcom, a właściwie firmie wykonawczej, bo leci im termin gwarancji. Dojazd do i zjazd prowadzą do gigantycznego korka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.