mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostradowa obwodnica Mińska Maz.

Autostradowa obwodnica Mińska Maz.

Obwodnica Mińska Mazowieckiego o długości 21 km docelowo ma być częścią autostrady A2, która przebiega od granicy z Niemcami w Świecku, przez Warszawę, do granicy z Białorusią w Terespolu.

Projekt obwodnicy, jako część autostrady A2, przedstawiła firma Tebodin SAP-Projekt Sp. z o.o a Rada do spraw Autostrad pozytywnie zaopiniowała go na ostatnim posiedzeniu. Projekt zakłada budowę obwodnicy Mińska Mazowieckiego na parametrach autostrady w ciągu drogi krajowej nr 2.

Rozpoczęcie budowy obwodnicy Mińska Mazowieckiego planowane jest w II kwartale 2008 r. Obwodnica Mińska Mazowieckiego będzie rozpoczynać się od wyłączenia z istniejącej DK nr 2 poprzez rondo w rejonie Choszczówki Rudzkiej. Koniec obwodnicy będzie na węźle Ryczołek. Trasa, za wyjątkiem łącznika o przekroju jednojezdniowym długości ok. 400m, przebiega w korytarzu planowanej autostrady A2 na parametrach autostradowych. Zjazd będzie pełnił rolę tymczasową do momentu włączenia obwodnicy do ciągu autostradowego Świecko-Terespol.

W regionie Mińska Mazowieckiego wkrótce przybędą nowe obwodnice. Już w czerwcu b.r. zostanie oddana do użytkowania obwodnica Stojadeł w ciągu DK nr 50, a w sierpniu b.r. obwodnica Arynowa. Oddanie tych dróg do ruchu powinno znacząco poprawić dojazd do Mińska Mazowieckiego drogą krajową nr 2.


Przeczytaj także:

Ustalenia dla autostrad A1 i A2 (2007-05-10)

Transportowe priorytety Warszawy przed EURO 2012 (2007-05-09)

Siedlce - Terespol w przebudowie (2006-07-28)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Mieszkaniec Minska 2007-05-29

cos sie zaczyna dziac....bo tu sie nie da zyc....korki jak w Warszawie sie robia...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera
Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera
Do targów Geneva Motor Show  2017 pozostał miesiąc, ale już znamy kilkanaście premier, które zostaną wystawione na tym salonie samochodowym. Kolejna z nich to koncepcyjny SUV od Citroena.
Odgadnij model Odgadnij model