mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostradowe zapowiedzi 2006

Autostradowe zapowiedzi 2006

"Rok 2006 będzie ważnym etapem w realizacji programu autostradowego w Polsce. Do użytku zostaną oddane trzy odcinki nowych bądź zmodernizowanych autostrad" - zapowiada GDDKiA.

Autostradowe zapowiedzi 2006

"Najdłuższym i najważniejszym odcinkiem będzie oddany do użytku w połowie roku fragment A2 Konin  - Łódź (Stryków). Będzie to ponad 100-kilometrowy odcinek autostrady, która połączy już istniejącą A2 Nowy Tomyśl - Konin, z Łodzią. Tym samym autostrada A2 będzie liczyć 250 km. Odcinek Konin - Stryków jest budowany ze środków Unii Europejskiej - funduszu ISPA i Funduszu Spójności. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 480 mln euro, z czego aż 390 dokłada Unia Europejska" - podkreśla GDDKiA.

Przypomnijmy, 105 km odcinek autostrady A2 między Koninem a Strykowem pod Łodzią to wciąż najdłuższy w Polsce plac budowy. Rozpoczęta we wrześniu 2004 r. inwestycja nie zakończyła się tak jak planowano w listopadzie i została wydłużona w czasie - do połowy 2006 r.

Idzie zima na A2

W 2006 roku oddany będzie również wyremontowany odcinek A4 Legnica - Wrocław. Projekt podzielony na trzy etapy współfinansowany jest z Unii Europejskiej. Dotychczas zrealizowano następujące zadania: Wrocław - Wądroże - jezdnia południowa, Wądroże - Krzywa - jezdnia południowa i Krzywa - Legnica (jezdnia północna). W połowie bieżącego roku zakończy się modernizacja odcinka Legnica Wrocław - jezdnia północna. "Tym samym otrzymamy 90-kilometrowy odcinek autostrady A4, wyremontowany i dostosowany do standardów Unii Europejskiej. Uzyskamy tym samym autostradowe połączenie z Krakowa za Legnicę" - dodaje GDDKiA.

Dolnośląska A4 - II etap zakończony

Powstaje także autostrada A18 - dobudowywana jest druga, północna nitka. Inwestycja podzielona na cztery odcinki (odrębne kontrakty) zostanie zakończona w połowie roku. Całkowity koszt budowy wynosi 118 mln euro. Unia Europejska w ramach funduszu ISPA dołoży 88 mln euro.

A-18 nabiera kształtów

Przeczytaj także:

Autostradę czas budować (2006-01-02)

Siedmiu na krakowską A4 (2005-12-28)

Kolej i drogi do Senatu (2005-12-20)


Podobne wiadomości:

Idzie zima na A2

Idzie zima na A2

Polskie drogi 2005-12-14

Dolnośląska A4 - II etap zakończony

Dolnośląska A4 - II etap zakończony

Polskie drogi 2005-12-15

Komentuj:

~irizar 2006-05-29

Ha! Chciałem zaznaczyć, że Wrocław w przeciwieństwie do naszej "stolycy" ma połączenie autostradowe z siecią europejskich autostrad. Zaraz, ktoś napisze, że nie, ale trzeba zaznaczyć, że po płytach dawnej niemieckiej autostrady z Wrocławia do Berlina ( i całej Europy Zachodniej) można było wyjechać już w 1941 roku! A W-wa to jeszcze będzie czekała lata na autostradę. Jaka stolica, taki kraj :D

~Z Wiednia 2006-05-15

To mi wpadło teraz na myśl, żeby wraz z budową autostrady ze Strykowa do Warszawy ( A2 ) dociągnać jednocześnie już istniejący odcinek A1 ( ten koło Łodzi ) na razie tylko do Strykowa. Łódź by mocno odetchnęła, gdyby ten tranzyt Wybrzeże-Południowa Polska ( i na odwrót ) odtąd omijałby to miasto. Cała Polska też by sporo skorzystała na tym.

~kowalak 2006-05-07

w budowę autostrady a1 winni włączyć się posłowie i senatorzy z województw kujawsko-pomorskiego,łódzkiego,śląskiego.wójtowie i burmistrzowie miast i gmin leżących wzdłuż a1 winni stworzyć lobby na rzecz tej inwestycji wzorem miasta kowal aktywność powinna przejawiać się w stowarzyszeniu miast autostrady a1.autostrada a1 stworzy nowe miejsca pracy powstana nowe inwestycje samorządowcy obudżcie się uwierzcie ministrowi polaczkowi wybory za 6 mieśiecy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando