mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostradowe zapowiedzi 2006

Autostradowe zapowiedzi 2006

"Rok 2006 będzie ważnym etapem w realizacji programu autostradowego w Polsce. Do użytku zostaną oddane trzy odcinki nowych bądź zmodernizowanych autostrad" - zapowiada GDDKiA.

Autostradowe zapowiedzi 2006

"Najdłuższym i najważniejszym odcinkiem będzie oddany do użytku w połowie roku fragment A2 Konin  - Łódź (Stryków). Będzie to ponad 100-kilometrowy odcinek autostrady, która połączy już istniejącą A2 Nowy Tomyśl - Konin, z Łodzią. Tym samym autostrada A2 będzie liczyć 250 km. Odcinek Konin - Stryków jest budowany ze środków Unii Europejskiej - funduszu ISPA i Funduszu Spójności. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 480 mln euro, z czego aż 390 dokłada Unia Europejska" - podkreśla GDDKiA.

Przypomnijmy, 105 km odcinek autostrady A2 między Koninem a Strykowem pod Łodzią to wciąż najdłuższy w Polsce plac budowy. Rozpoczęta we wrześniu 2004 r. inwestycja nie zakończyła się tak jak planowano w listopadzie i została wydłużona w czasie - do połowy 2006 r.

Idzie zima na A2

W 2006 roku oddany będzie również wyremontowany odcinek A4 Legnica - Wrocław. Projekt podzielony na trzy etapy współfinansowany jest z Unii Europejskiej. Dotychczas zrealizowano następujące zadania: Wrocław - Wądroże - jezdnia południowa, Wądroże - Krzywa - jezdnia południowa i Krzywa - Legnica (jezdnia północna). W połowie bieżącego roku zakończy się modernizacja odcinka Legnica Wrocław - jezdnia północna. "Tym samym otrzymamy 90-kilometrowy odcinek autostrady A4, wyremontowany i dostosowany do standardów Unii Europejskiej. Uzyskamy tym samym autostradowe połączenie z Krakowa za Legnicę" - dodaje GDDKiA.

Dolnośląska A4 - II etap zakończony

Powstaje także autostrada A18 - dobudowywana jest druga, północna nitka. Inwestycja podzielona na cztery odcinki (odrębne kontrakty) zostanie zakończona w połowie roku. Całkowity koszt budowy wynosi 118 mln euro. Unia Europejska w ramach funduszu ISPA dołoży 88 mln euro.

A-18 nabiera kształtów

Przeczytaj także:

Autostradę czas budować (2006-01-02)

Siedmiu na krakowską A4 (2005-12-28)

Kolej i drogi do Senatu (2005-12-20)


Podobne wiadomości:

Kolej i drogi do Senatu

Kolej i drogi do Senatu

Polskie drogi 2005-12-20

Idzie zima na A2

Idzie zima na A2

Polskie drogi 2005-12-14

Komentuj:

~irizar 2006-05-29

Ha! Chciałem zaznaczyć, że Wrocław w przeciwieństwie do naszej "stolycy" ma połączenie autostradowe z siecią europejskich autostrad. Zaraz, ktoś napisze, że nie, ale trzeba zaznaczyć, że po płytach dawnej niemieckiej autostrady z Wrocławia do Berlina ( i całej Europy Zachodniej) można było wyjechać już w 1941 roku! A W-wa to jeszcze będzie czekała lata na autostradę. Jaka stolica, taki kraj :D

~Z Wiednia 2006-05-15

To mi wpadło teraz na myśl, żeby wraz z budową autostrady ze Strykowa do Warszawy ( A2 ) dociągnać jednocześnie już istniejący odcinek A1 ( ten koło Łodzi ) na razie tylko do Strykowa. Łódź by mocno odetchnęła, gdyby ten tranzyt Wybrzeże-Południowa Polska ( i na odwrót ) odtąd omijałby to miasto. Cała Polska też by sporo skorzystała na tym.

~kowalak 2006-05-07

w budowę autostrady a1 winni włączyć się posłowie i senatorzy z województw kujawsko-pomorskiego,łódzkiego,śląskiego.wójtowie i burmistrzowie miast i gmin leżących wzdłuż a1 winni stworzyć lobby na rzecz tej inwestycji wzorem miasta kowal aktywność powinna przejawiać się w stowarzyszeniu miast autostrady a1.autostrada a1 stworzy nowe miejsca pracy powstana nowe inwestycje samorządowcy obudżcie się uwierzcie ministrowi polaczkowi wybory za 6 mieśiecy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.