mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrady wokół Łodzi jednak płatne

Autostrady wokół Łodzi jednak płatne

Mimo, że samorządowcy z woj. łódzkiego kilkakrotnie apelowali do Ministerstwa Infrastruktury o rozważenie zaniechania pobierania opłat na płatnych odcinkach planowanych autostrad, stanowiących w przyszłości obwodnicę Łodzi, rezygnacja z opłat jest mało prawdopodobna.

Autostrady wokół Łodzi jednak płatne
– Wszędzie w Europie w okolicach wielkich miast autostrady są bezpłatne, nawet do 30-50 kilometrów od ich centrum. Chcemy aby taka sytuacja była również w okolicach Łodzi. W przeciwnym wypadku ciężki ruch kołowy skieruje się na drogi lokalne, które zostaną rozjechane(…). Korzystanie z autostrad w celu przemieszczenia się z jednej dzielnicy Łodzi do innej nie będzie drogą najkrótszą, ale biorąc pod uwagę kompletnie zakorkowane ulice w mieście, może to być droga najszybsza. Mniejsze ośrodki w województwie już posiadają, bądź wkrótce będą dysponować wygodnymi obwodnicami, tymczasem dla Łodzi nie planuje się budowy obwodnicy, a jej rolę przejmie system autostrad i dróg ekspresowych – apelowali radni sejmiku woj. łódzkiego.

– Rezygnacja z poboru opłat za autostrady wokół Łodzi to strata kilkuset milionów złotych dla Krajowego Funduszu Drogowego, z którego finansujemy inne inwestycje drogowe, m.in. obwodnice mniejszych miast. Zyski z poboru opłat jedynie na odcinku autostrady A-1 w pobliżu Łodzi to około 200 mln zł. Prośba o rezygnacje z tych pieniędzy równa się aplikacji o nie do Krajowego Funduszu Drogowego. Na to nie może być zgody, bo finansowanie budowy dróg w Polsce jest dopięte na ostatni guzik. Od roku 2011 poznaniacy również zapłacą za autostradę w pobliżu ich miasta. Docelowo wszystkie autostrady w Polsce jak wynika z ustawy będą płatne – tłumaczył minister Radosław Stępień.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi A1 – oficjalnie

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Damian z Gliwic 2010-01-04

Osobiście nie wierzę zapewnieniom gliwickich włodarzy, że A4 z Sośnicy do Kleszczowa będzie bezpłatna, bo konstrukcja węzłów na to pozwala. Od kilku lat tak naprawdę nikt nic nie wie.

~Damian 2010-01-04

Radni niech się najpierw wyrwią ze swojego grajdołka i przejadą po Europie a potem piszą bzdury. I chciaż osobiście jestem za bezpłatnymi odcinkami obwodnic to niestety prawada jest taka że w wielu państwach się za nie płaci. Przykład : "tangenziale" w Italii i wcale nie sa położone 30- 50km od miast tyklo znacznie bliżej lub nawet na ich terytorium.

~dr 2010-01-04

gonzo, możesz uzasadnić swoje złośliwe zdanie?

~dpl1000 2010-01-04

Wedlug mnie powinno byc tak,ze albo placa wszyscy, albo nikt,a tak znow mamy rownych i rowniejszych...Wrocław,Łódz i Poznan maja prawo czuc sie poszkodowane kosztem np Katowic czy Krakowa.

~Pyra 2010-01-04

Cyt. "Od roku 2011 poznaniacy również zapłacą za autostradę w pobliżu ich miasta." Primo - autostrada przechodzi przez Poznań a nie w "pobliżu" Secundo - postawią PPO między Krzesinami a Dębiną ? To TIR-y uciekną z A2 na DK 92, tym bardziej że Lutycka jest przebudowywana.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.