mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Awaria - objazd od wtorku

Awaria - objazd od wtorku

Awaria sprzętu na Zakopiance umożliwi kierowcom swobodne poruszanie się przez cały dzisiejszy dzień. Planowany objazd, omijający odcinek Lubień - Skomielna Biała, zostanie wprowadzony w dniu jutrzejszym.

W związku z awarią maszyny, wykonawca modernizacji "Zakopianki" pomiędzy Lubniem a Skomielną nie rozpoczął dziś o świcie prac, jak zapowiadała GDDKiA O/Kraków. Według harmonogramu robót od 5.00 rano miała być układana warstwa ścieralna nawierzchni pomiędzy Naprawą a Skomielną. Niestety, awarii uległ komputer sterujący pracą rozścielacza - maszyny układającej masę. Jako że jest to najnowocześniejsza maszyna tego typu, nie ma możliwości przestawienia jej np. na sterowanie ręczne. Uszkodzenie jest poważne - wezwany na miejsce serwis specjalistyczny nie upora się z nim na tyle wcześnie, by można było dzisiaj rozpocząć prace.

Jeśli do wieczora awaria maszyny nie zostanie usunięta, wykonawca sprowadzi na plac budowy dwa inne rozścielacze (maszyny starszego typu), by jutro od 5.00 rano rozpocząć prace. Przy braku opadów firma jest w stanie zakończyć układanie nawierzchni do piątku do 14.00, choćby wydłużając okres zamknięcia drogi o godzinę dziennie (do 22.00). Gdyby jednak wystąpiły opady deszczu, które uniemożliwiają wykonywanie prac nawierzchniowych, wykonawca przerwie roboty w piątek o 14.00 i wróci na plac budowy jeszcze na chwilę w przyszłym tygodniu. Jest to mało optymistyczny wariant i miejmy nadzieję że ten "czarny scenariusz" nie będzie miał miejsca.

Uszkodzenie sprzętu oznacza swobodny ruch "Zakopianką" przez cały dzisiejszy dzień. Przypadków losowych, a takim jest awaria maszyny, nie da się przewidzieć, a wykonawca zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by jak najszybciej zakończyć prace na odcinku Lubień - Skomielna Biała.

Czytaj także: Objazd na Zakopiance


Podobne wiadomości:

Objazd na Zakopiance

Objazd na Zakopiance

Polskie drogi 2005-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.