mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Aż 27 wniosków na budowę świętokrzyskiej S-7

Aż 27 wniosków na budowę świętokrzyskiej S-7

Padł rekord jeśli chodzi o liczbę zainteresowanych realizacją inwestycji drogowej. Aż 27 firm i konsorcjów chce budować ponad 7-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S-7 od Skarżyska Kamiennej do granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem. 5 stycznia minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dalszym postępowaniu przetargowym.

Aż 27 wniosków na budowę świętokrzyskiej S-7
Dwustopniowy przetarg na odcinek Skarżysko - granica województwa świętokrzyskiego z mazowieckim został ogłoszony 27 listopada 2009. Do 5 stycznia 2010 można było składać wnioski o dopuszczenie do udziału w drugim etapie postępowania przetargowego. To właśnie w drugim etapie przetargu, do którego zaproszonych zostanie nie więcej niż 20 konsorcjów i firm, zostaną złożone oferty cenowe. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w tym roku. Sama budowa ma potrwać około dwóch lat. Ma być ona współfinansowana z pieniędzy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Około 7,6-kilometrowy odcinek Skarżysko Kamienna – granica województwa będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7.  W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 1 przejście dla zwierząt średnich i 6 dla małych oraz drogi dojazdowe.

Realizacja  7-kilometrowego odcinka to kolejny krok w budowie ekspresowej „siódemki” i szansa na to, aby w 2012 roku podróż na trasie Kielce -Warszawa możliwa była dwiema jezdniami. Przypomnijmy – trwa przetarg na budowę ekspresowej 22-kilometrowej obwodnicy Kielc w ciągu drogi S-7 (budowa rusza w tym roku), aktualnie trwa również budowa 17-kilometrowego odcinka Skarżysko – Występa. We wrześniu 2009 oddany został do użytku węzeł Kielce Północ.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

~bla 2010-01-08

jakim tempie? marek, zadaj sobie dwa pytania, czy to jedyny odcinek drogi budowany w tym czasie i jak dużo pięniędzy mamy/możemy przeznaczyć na budowy dróg równocześnie?

~Marek 2010-01-06

Wszystko dobrze,cieszy kolejny postęp w temacie "drogi w Polsce". Ale 7 kilometrów w 2 lata! ?Przecież rok to by było długo!W tym tempie, ... itd.iitp.

~osskaa 2010-01-06

Po raz kolejny należy pochwalić Kielecką GDDKiA - konsekwentnie rozbudowuje DK7 do parametrów S7 i robi to metodycznie i bez opóźnień. Podobnie działa Olsztyńska dyrekcja. To dwie najbardziej prężne oddziały drogowe w Polsce. Problem z S7 największy jest w Małopolsce, gdzie droga nie powstanie aż do 2015 i na Mazowszu, gdzie od Mławy do Warszawy nie ma nawet decyzji środowiskowej, czyli trasę tę mamy z głowy też tak gdzieś do 2014 lekko licząc...

~Tubylec 2010-01-05

no to od Radomia brakuje nam jeszcze: obwodnicy Radomia, Obwodnicy Szydłowca i drogi pomiędzy Szydłowcem a granicą woj. świętokrzyskiego, żebyśmy od Radomia do Kielc pojechali dwupasmówką raczej 2012 nierealny

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech