mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Aż 27 wniosków na budowę świętokrzyskiej S-7

Aż 27 wniosków na budowę świętokrzyskiej S-7

Padł rekord jeśli chodzi o liczbę zainteresowanych realizacją inwestycji drogowej. Aż 27 firm i konsorcjów chce budować ponad 7-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S-7 od Skarżyska Kamiennej do granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem. 5 stycznia minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dalszym postępowaniu przetargowym.

Aż 27 wniosków na budowę świętokrzyskiej S-7
Dwustopniowy przetarg na odcinek Skarżysko - granica województwa świętokrzyskiego z mazowieckim został ogłoszony 27 listopada 2009. Do 5 stycznia 2010 można było składać wnioski o dopuszczenie do udziału w drugim etapie postępowania przetargowego. To właśnie w drugim etapie przetargu, do którego zaproszonych zostanie nie więcej niż 20 konsorcjów i firm, zostaną złożone oferty cenowe. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w tym roku. Sama budowa ma potrwać około dwóch lat. Ma być ona współfinansowana z pieniędzy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Około 7,6-kilometrowy odcinek Skarżysko Kamienna – granica województwa będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7.  W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 1 przejście dla zwierząt średnich i 6 dla małych oraz drogi dojazdowe.

Realizacja  7-kilometrowego odcinka to kolejny krok w budowie ekspresowej „siódemki” i szansa na to, aby w 2012 roku podróż na trasie Kielce -Warszawa możliwa była dwiema jezdniami. Przypomnijmy – trwa przetarg na budowę ekspresowej 22-kilometrowej obwodnicy Kielc w ciągu drogi S-7 (budowa rusza w tym roku), aktualnie trwa również budowa 17-kilometrowego odcinka Skarżysko – Występa. We wrześniu 2009 oddany został do użytku węzeł Kielce Północ.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~bla 2010-01-08

jakim tempie? marek, zadaj sobie dwa pytania, czy to jedyny odcinek drogi budowany w tym czasie i jak dużo pięniędzy mamy/możemy przeznaczyć na budowy dróg równocześnie?

~Marek 2010-01-06

Wszystko dobrze,cieszy kolejny postęp w temacie "drogi w Polsce". Ale 7 kilometrów w 2 lata! ?Przecież rok to by było długo!W tym tempie, ... itd.iitp.

~osskaa 2010-01-06

Po raz kolejny należy pochwalić Kielecką GDDKiA - konsekwentnie rozbudowuje DK7 do parametrów S7 i robi to metodycznie i bez opóźnień. Podobnie działa Olsztyńska dyrekcja. To dwie najbardziej prężne oddziały drogowe w Polsce. Problem z S7 największy jest w Małopolsce, gdzie droga nie powstanie aż do 2015 i na Mazowszu, gdzie od Mławy do Warszawy nie ma nawet decyzji środowiskowej, czyli trasę tę mamy z głowy też tak gdzieś do 2014 lekko licząc...

~Tubylec 2010-01-05

no to od Radomia brakuje nam jeszcze: obwodnicy Radomia, Obwodnicy Szydłowca i drogi pomiędzy Szydłowcem a granicą woj. świętokrzyskiego, żebyśmy od Radomia do Kielc pojechali dwupasmówką raczej 2012 nierealny

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.