mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Aż czy tylko.....

Aż czy tylko.....

Jaki jest postęp prac przygotowawczych i budowlanych na wszystkich odcinkach autostrad i dróg ekspresowych w Polsce? Dzisiaj Ministerstwo Infrastruktury poinformowało nas o stanie na koniec kwietnia bieżącego roku.

Aż czy tylko.....

Z zaakceptowanej przez Radę Ministrów informacji wynika, że nadal (budowa miała wystartować w maju) trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na pierwszym odcinku autostrady "A-1" Gdańsk-Nowe Marzy (91 km). Prowadzone są negocjacje z firmą Gdańsk Transport Company na kolejny odcinek Nowe Marzy-Toruń (61 km).

Prowadzone są negocjacje na temat zamknięcia finansowego dla odcinka Nowy Tomyśl-Świecko (105 km) autostrady "A-2" z firmą Autostrada Wielkopolska. Realizowana jest budowa odcinka "A-2" pomiędzy Koninem a Strykowem/k. Łodzi (103 km) i zakończy się w listopadzie 2005 roku.

Koncesjonariusz na A4 wciąż nieznany. Trwają negocjacje z firmami Stalexport Autostrada Śląska i Autostrada Południe nad umową o eksploatację wybudowanego odcinka "A-4" Wrocław-Katowice (143 km). Decyzja o wyborze koncesjonariusza na odcinku A-4 Wrocław - Katowice ciągle się opóźnia, więc prawdopodobieństwo, że jakiekolwiek prace zostaną podjęte w tej połowie roku jest coraz mniejsze. Pocieszające jest jednak zaawansowanie prac na trzech odcinkach - Legnica-Wrocław, Krzywa-Wrocław i Kleszczów-Sośnica (o łącznej długości 111 km).

Nadal prowadzone jest postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót budowlanych dla odcinka "A-6" Klucz-Kijewo (8 km). Planowo budowa powinna ruszyć w drugim kwartale bieżącego roku. Według założeń rządowego harmonogramu budowy autostrad odcinek ma być przekazany do eksploatacji w 2006 r. Na chwilę obecną w eksploatacji znajduje się 20 km tej autostrady. Po zakończeniu realizacji odcinka Klucz-Kijewo powstanie autostradowe połączenie Szczecina z siecią autostrad niemieckich.

Trwa budowa jezdni północnej do istniejącej drogi krajowej nr 18 na odcinku Olszyna-Golnice (70 km). Prace budowlane potrwają do końca 2006 roku, a obie jezdnie drogi krajowej nr 18 zostaną dostosowane do standardu autostrady (A18).

Zgodnie z założeniami harmonogramu budowy autostrad i dróg ekspresowych, łącznie w 2005 r. do eksploatacji przekazane zostaną 122 km autostrad, a w budowie będzie znajdować się 547 km autostrad. Do eksploatacji przekazane zostanie 41,4 km dróg ekspresowych, a w budowie będzie znajdować się 259,9 km tych dróg.

 


Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech