mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > BDI podzieliła samorządowców

BDI podzieliła samorządowców

Planowana inwestycja związana z budową Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, na 70km odcinku z Głogoczowa do Bielska-Białej, staje pod znakiem zapytania. Burmistrzowie Kalwarii Zebrzydowskiej i Andrychowa oficjalnie odrzucili propozycję podpisania porozumienia w sprawie budowy drogi.

BDI podzieliła samorządowców

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała, że wybuduje BDI, która miałaby być alternatywną trasą dla zatłoczonej drogi krajowej nr 52. Jeszcze do niedawna samorządowcy z miejscowości położonych wzdłuż drogi krajowej m.in. Andrychowa i Kalwarii, usilnie zabiegali o realizację tej inwestycji. Teraz jednak po podjęciu decyzji o budowie BDI, burmistrzowie Kalwarii i Andrychowa sprzeciwili się budowie. Argumentują to potrzebą jak najszybszej budowy obwodnic tych miast, tym samym budowa całej drogi schodzi na dalszy plan.

Krakowski oddział GDDKiA uważa, że nie ma możliwości realizacji inwestycji etapami. GDDKiA zamierza wybudować od razu całą drogę i tym samym odkorkować zarówno Andrychów i Kalwarię, jak i pozostałe miejscowości znajdujące się na trasie przyszłej drogi.
Dyrekcja chce uzyskać wszystkie zgody i pozwolenia dla całego przedsięwzięcia, zakładającego budowę 70 km drogi.
Samorządy musiałyby już na wstępnym etapie wyłożyć po około 2 mln zł na ten cel (koszt całej inwestycji to około 2 mld zł). Większość gmin popiera budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, zatem GDDKiA nie zamierza wycofywać się z tych planów. Na początku 2010 roku powinna zostać wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla całej inwestycji.

Przeczytaj także:

Beskidzka Droga...Integracyjna? (2007-08-31)


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.