mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bargłów będzie mieć obwodnicę

Bargłów będzie mieć obwodnicę

Położony w województwie podlaskim Bargłów Kościelny będzie mieć obwodnicę, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 61. Blisko 11 km droga według planów ma być realizowana w latach 2011-2013. Aktualnie trwają prace przygotowawcze.

Bargłów będzie mieć obwodnicę
Planowane drogowe obejście Bargłowa w ciągu drogi krajowej nr 61 będzie mieć około 11 km długości (wraz z obejściem miejscowości Barszcze). Docelowo droga ta ma mieć dwie jezdnie, jednak w  pierwszym etapie powstanie jedna jezdnia (zastosowany zostanie przekrój 2+1 z pasem do wyprzedzania), ale obiekty inżynieryjne będą już przygotowane pod dwie jezdnie. Inwestycja ta, podobnie jak obwodnice Szczuczyna i Stawisk, zaplanowana jest na lata 2011-2013 i będzie współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Pomimo stosunkowo odległej perspektywy rozpoczęcia prac budowlanych, trwają już przygotowania do realizacji tej inwestycji. Prowadzona jest inwentaryzacja przyrodnicza oraz konsultacje z samorządami lokalnymi, a Transprojekt Gdańsk przygotowuje dokumentację projektową. Do rozstrzygnięcia pozostał przebieg obwodnicy. Z dziewięciu  rozważanych zostały tylko dwa warianty - wschodni i zachodni oraz tzw. wariant zerowy (przejście przez miejscowość). Do końca 2008 roku mają być gotowe wszystkie materiały (inwentaryzacja przyrodnicza, analiza środowiskowa, itp.)  niezbędne do wystąpienia z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej , która wskaże ostateczny wariant do dalszej realizacji.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Ferrari 612 Scaglietti - W krainie łagodności

auto motor i sport 0000-00-00

2+2-miejscowe coupé Ferrari tradycyjnie bywały autami mniej dzikimi niż dwuosobowe wyścigówki. Czy tyczy się to również nowego 612 Scaglietti z 540-konnym silnikiem?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.