mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bargłów będzie mieć obwodnicę

Bargłów będzie mieć obwodnicę

Położony w województwie podlaskim Bargłów Kościelny będzie mieć obwodnicę, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 61. Blisko 11 km droga według planów ma być realizowana w latach 2011-2013. Aktualnie trwają prace przygotowawcze.

Bargłów będzie mieć obwodnicę
Planowane drogowe obejście Bargłowa w ciągu drogi krajowej nr 61 będzie mieć około 11 km długości (wraz z obejściem miejscowości Barszcze). Docelowo droga ta ma mieć dwie jezdnie, jednak w  pierwszym etapie powstanie jedna jezdnia (zastosowany zostanie przekrój 2+1 z pasem do wyprzedzania), ale obiekty inżynieryjne będą już przygotowane pod dwie jezdnie. Inwestycja ta, podobnie jak obwodnice Szczuczyna i Stawisk, zaplanowana jest na lata 2011-2013 i będzie współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Pomimo stosunkowo odległej perspektywy rozpoczęcia prac budowlanych, trwają już przygotowania do realizacji tej inwestycji. Prowadzona jest inwentaryzacja przyrodnicza oraz konsultacje z samorządami lokalnymi, a Transprojekt Gdańsk przygotowuje dokumentację projektową. Do rozstrzygnięcia pozostał przebieg obwodnicy. Z dziewięciu  rozważanych zostały tylko dwa warianty - wschodni i zachodni oraz tzw. wariant zerowy (przejście przez miejscowość). Do końca 2008 roku mają być gotowe wszystkie materiały (inwentaryzacja przyrodnicza, analiza środowiskowa, itp.)  niezbędne do wystąpienia z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej , która wskaże ostateczny wariant do dalszej realizacji.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.