mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bariera na straży bezpieczeństwa

Bariera na straży bezpieczeństwa

Rok temu na siódemce w okolicach Rychnowa (warmińsko-mazurskie) stanęła kilometrowa bariera rozdzielająca dwa pasy ruchu. Jej lokalizacja była nieprzypadkowa. W tym miejscu najczęściej dochodziło do wypadków śmiertelnych.

Bariera na straży bezpieczeństwa
Tylko przez dziesięć miesięcy 2008 roku (od stycznia - do października) zdarzyło się tam 6 wypadków, w których zginęło pięć osób a siedem zostało rannych. Doszło też w tym czasie do dziewięciu kolizji.

Do czasu wybudowania dwujezdniowej drogi ekspresowej S7, bezpieczeństwo kierowców na tym odcinku zostało zapewnione w nietypowy na polskich drogach sposób - postawiono na długości 1100 metrów stalową barierę oddzielającą dwa pasy ruchu uniemożliwiając wyprzedzanie. Oprócz bariery stanęły trzy fotoradary. Dodatkowo znajduje się tam stacja meteorologiczna skomunikowana z tablicami o zmiennej treści, które ostrzegają o zmieniających się warunkach na drodze.

Rok funkcjonowania bariery pokazał jej skuteczność. Przez ten czas w tym miejscu nie zginęła żadna osoba - doszło tylko do jednego wypadku, gdzie ranna została jedna osoba oraz do pięciu kolizji – informuje GDDKiA.

Siódemka w województwie warmińsko-mazurskim przewidziana jest do gruntownej przebudowy - będzie ona dwujezdniową drogą ekspresową. Odcinek Miłomłyn-Olsztynek, na którym znajduje się feralne miejsce planowany jest do przebudowy na lata 2010-12. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Podobne wiadomości:

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~ssh 2009-10-31

Zwalili sprawę, bo taka droga jest fajna jak jest sensowne pobocze gruntowe, częściowo utwardzone (np. żwir). Nie asfaltowe! Wtedy taka droga jest rzeczywiście bezpieczna i wygodna.

~ed 2009-10-30

Co za bzdura. Czyli jak tam ktoś złapie kapcia, czy zepsuje się coś większego, np. Tir to nie ma go jak wyminąć, bo jest bariera? Albo jak trafi się traktor, czy dymiący PKS jadący 20 km/h pod górkę to też nie ma możliwości wyprzedzenia?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?