mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bariera na straży bezpieczeństwa

Bariera na straży bezpieczeństwa

Rok temu na siódemce w okolicach Rychnowa (warmińsko-mazurskie) stanęła kilometrowa bariera rozdzielająca dwa pasy ruchu. Jej lokalizacja była nieprzypadkowa. W tym miejscu najczęściej dochodziło do wypadków śmiertelnych.

Bariera na straży bezpieczeństwa
Tylko przez dziesięć miesięcy 2008 roku (od stycznia - do października) zdarzyło się tam 6 wypadków, w których zginęło pięć osób a siedem zostało rannych. Doszło też w tym czasie do dziewięciu kolizji.

Do czasu wybudowania dwujezdniowej drogi ekspresowej S7, bezpieczeństwo kierowców na tym odcinku zostało zapewnione w nietypowy na polskich drogach sposób - postawiono na długości 1100 metrów stalową barierę oddzielającą dwa pasy ruchu uniemożliwiając wyprzedzanie. Oprócz bariery stanęły trzy fotoradary. Dodatkowo znajduje się tam stacja meteorologiczna skomunikowana z tablicami o zmiennej treści, które ostrzegają o zmieniających się warunkach na drodze.

Rok funkcjonowania bariery pokazał jej skuteczność. Przez ten czas w tym miejscu nie zginęła żadna osoba - doszło tylko do jednego wypadku, gdzie ranna została jedna osoba oraz do pięciu kolizji – informuje GDDKiA.

Siódemka w województwie warmińsko-mazurskim przewidziana jest do gruntownej przebudowy - będzie ona dwujezdniową drogą ekspresową. Odcinek Miłomłyn-Olsztynek, na którym znajduje się feralne miejsce planowany jest do przebudowy na lata 2010-12. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

~ssh 2009-10-31

Zwalili sprawę, bo taka droga jest fajna jak jest sensowne pobocze gruntowe, częściowo utwardzone (np. żwir). Nie asfaltowe! Wtedy taka droga jest rzeczywiście bezpieczna i wygodna.

~ed 2009-10-30

Co za bzdura. Czyli jak tam ktoś złapie kapcia, czy zepsuje się coś większego, np. Tir to nie ma go jak wyminąć, bo jest bariera? Albo jak trafi się traktor, czy dymiący PKS jadący 20 km/h pod górkę to też nie ma możliwości wyprzedzenia?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.