mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą S8, S19 i obwodnica Łomży

Będą S8, S19 i obwodnica Łomży

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poinformował o spotkaniu Wojewody Podlaskiego z Wiceministrem Infrastruktury, który zapewnił, że powstaną drogi ekspresowe nr S8, S19 i oczekiwana od dawna obwodnica Łomży.

Będą S8, S19 i obwodnica Łomży
15 kwietnia bieżącego roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięli Wojewoda Podlaski Maciej Żywno i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniew Rapciak. Tematem rozmów był stan przygotowania planowanych inwestycji drogowych. Chodzi przede wszystkim o priorytetowe trasy szybkiego ruchu. Zbigniew Rapciak po raz kolejny zapewnił, że budowa drogi ekspresowej S8 z Warszawy do Białegostoku oraz drogi ekspresowej S19 z Białegostoku do Lublina jest przesądzona. Właśnie zapadła decyzja lokalizacyjna dotycząca budowy ponad 24 km odcinka trasy S8 pomiędzy Jeżewem, a Białymstokiem.

Wojewoda Podlaski zgodnie z obietnicą złożoną mieszkańcom Łomży podjął także starania o przyspieszenie budowy obwodnicy Łomży. O inwestycji tej wcześniej rozmawiał już z Cezarym Grabarczykiem, Ministrem Infrastruktury podczas spotkania w Łomży. Istnieje duża szansa na przyspieszenie tej oczekiwanej przez mieszkańców miasta inwestycji, wszystko zależy jednak od tempa prac przygotowawczych.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Jaro 2009-07-02

"Chłopaczku z Podkarpacia" - przyjechałoby się w góry na wypoczynej, nieprawdaż? A pomyślałeś choć przez chwilę swoją protezą mózgową, że przyjemnie byłoby przejechać te kilkaset kilometrów w bezpiecznych, spokojnych warunkach? Także nie mieszając w to religii i demagogii pomyśl czasem "Chłopaczku z Podkarpacia" bardziej perspektywicznie! ;-) pozdr.

~chłopak z Podkarpacia 2008-05-22

powiem uczciwie - nienawidzę bydlątek żyjących w świecie w którym wschodnia część Polski jest zamieszkiwana przez ludzi klasy B. Spróbuję jednak zapytać kulturalnie i bez wkur... - czy poza swoją wiarą w wyższość świąt bożego narodzenia nad wielkanocą masz jakieś argumenty na poparcie swoich koncepcji? czy tylko pieprzysz zgodnie z mentalnością Kalego?

~Jaro 2008-04-17

...a co Kochany Prezesie i Zarządzie GDDKiA z drogą ekspresową S8 Wrocław - Kudowa-Słone (PL/CZ) ??? Tylko odcinek od "Warszawki" jest ważny. Przecież w Kotlinie Kłodzkiej są znane na skalę europejską uzdrowiska kłodzkie, do tego góry i tranzyt na Boboszów (PL/CZ) i dalej na Wiedeń. To nie jest ważne? A co z ideą "bezpieczna 8"? Myślicie, że nastawiacie 100 atrap fotoradarów na w/w odcinku i to rozwiąże problem??? Grubo się Państwo mylicie! Nie wierzę w to, że niektóre drogi na "ścianie wschodniej" zmieniające obecnie status z krajowych na ekspresowe mają wyższy priorytet od odcinka Wrocław - Kudowa-Słone (PL/CZ)??? Do roboty "Wałkonie"!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.