mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą S8, S19 i obwodnica Łomży

Będą S8, S19 i obwodnica Łomży

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poinformował o spotkaniu Wojewody Podlaskiego z Wiceministrem Infrastruktury, który zapewnił, że powstaną drogi ekspresowe nr S8, S19 i oczekiwana od dawna obwodnica Łomży.

Będą S8, S19 i obwodnica Łomży
15 kwietnia bieżącego roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięli Wojewoda Podlaski Maciej Żywno i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniew Rapciak. Tematem rozmów był stan przygotowania planowanych inwestycji drogowych. Chodzi przede wszystkim o priorytetowe trasy szybkiego ruchu. Zbigniew Rapciak po raz kolejny zapewnił, że budowa drogi ekspresowej S8 z Warszawy do Białegostoku oraz drogi ekspresowej S19 z Białegostoku do Lublina jest przesądzona. Właśnie zapadła decyzja lokalizacyjna dotycząca budowy ponad 24 km odcinka trasy S8 pomiędzy Jeżewem, a Białymstokiem.

Wojewoda Podlaski zgodnie z obietnicą złożoną mieszkańcom Łomży podjął także starania o przyspieszenie budowy obwodnicy Łomży. O inwestycji tej wcześniej rozmawiał już z Cezarym Grabarczykiem, Ministrem Infrastruktury podczas spotkania w Łomży. Istnieje duża szansa na przyspieszenie tej oczekiwanej przez mieszkańców miasta inwestycji, wszystko zależy jednak od tempa prac przygotowawczych.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~Jaro 2009-07-02

"Chłopaczku z Podkarpacia" - przyjechałoby się w góry na wypoczynej, nieprawdaż? A pomyślałeś choć przez chwilę swoją protezą mózgową, że przyjemnie byłoby przejechać te kilkaset kilometrów w bezpiecznych, spokojnych warunkach? Także nie mieszając w to religii i demagogii pomyśl czasem "Chłopaczku z Podkarpacia" bardziej perspektywicznie! ;-) pozdr.

~chłopak z Podkarpacia 2008-05-22

powiem uczciwie - nienawidzę bydlątek żyjących w świecie w którym wschodnia część Polski jest zamieszkiwana przez ludzi klasy B. Spróbuję jednak zapytać kulturalnie i bez wkur... - czy poza swoją wiarą w wyższość świąt bożego narodzenia nad wielkanocą masz jakieś argumenty na poparcie swoich koncepcji? czy tylko pieprzysz zgodnie z mentalnością Kalego?

~Jaro 2008-04-17

...a co Kochany Prezesie i Zarządzie GDDKiA z drogą ekspresową S8 Wrocław - Kudowa-Słone (PL/CZ) ??? Tylko odcinek od "Warszawki" jest ważny. Przecież w Kotlinie Kłodzkiej są znane na skalę europejską uzdrowiska kłodzkie, do tego góry i tranzyt na Boboszów (PL/CZ) i dalej na Wiedeń. To nie jest ważne? A co z ideą "bezpieczna 8"? Myślicie, że nastawiacie 100 atrap fotoradarów na w/w odcinku i to rozwiąże problem??? Grubo się Państwo mylicie! Nie wierzę w to, że niektóre drogi na "ścianie wschodniej" zmieniające obecnie status z krajowych na ekspresowe mają wyższy priorytet od odcinka Wrocław - Kudowa-Słone (PL/CZ)??? Do roboty "Wałkonie"!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.