mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą duże inwestycje drogowe pod Grójcem

Będą duże inwestycje drogowe pod Grójcem

W tym roku rozpocznie się budowa obwodnicy Nowego Miasta nad Pilicą oraz przebudowa ponad 20 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 728 od Grójca do Mogielnicy w województwie mazowieckim. Koszt obu zadań to kwota prawie 73 mln zł.

Będą duże inwestycje drogowe pod Grójcem
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazał już plac budowy wykonawcy obwodnicy Nowego Miasta nad Pilicą – firmie Skanska S.A. Inwestycja  będzie realizowana na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 707 (ul. Kolejowa) do drogi wojewódzkiej nr 728 (ul. Tomaszowska/Warszawska) w Nowym Mieście nad Pilicą. Pomimo, że długość budowanej obwodnicy to tylko 800 m, to pozwoli ona na całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta. Łączny koszt zadania to kwota niemalże 7,8 mln zł. Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć prace wiosną 2015r.

Kolejną inwestycją jest przebudowa drogi wojewódzkiej nr 728 relacji Grójec-Mogielnica. Inwestycja będzie realizowana na odcinku 20 km, od skrzyżowania z drogą krajową nr 7 do Mogielnicy. Zakres robót obejmie m.in. wzmocnienie konstrukcji drogi, budowę odwodnienia oraz budowę chodników w miejscowościach położonych przy trasie. Droga zostanie dostosowana do istniejącego natężenia ruchu, a ten kształtuje się na poziomie 18 tys. pojazdów na dobę. Wprowadzenie systemu ViaToll na drodze krajowej nr 7 spowodowało wzrost natężenia ruchu na drodze 728 o ponad 25%. Łączny koszt inwestycji, które wykona firma Strabag Sp.z.o.o to ponad 65 mln zł. W 85% zadanie zostanie sfinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to połowa 2015r.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.