Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą kolejne odcinki obwodnicy Warszawy

Będą kolejne odcinki obwodnicy Warszawy

GDDKiA projektuje kolejne odcinki obwodnicy Warszawy i stoi na stanowisku, że decyzja środowiskowa na podstawie, której przygotowuje prace, jest ostateczna.

Będą kolejne odcinki obwodnicy Warszawy
Ostatnie zdanie w kwestii tego, czy na podstawie decyzji środowiskowej (DŚU) wydanej w 2007 roku będzie można budować kolejne odcinki obwodnicy Warszawy będzie należeć jednak do Wojewody Mazowieckiego.

GDDKiA stoi bowiem na stanowisku, że DŚU jest obowiązująca. Dokument obejmuje dwa odcinki – Marki - Drewnica i Zakręt – Lubelska. Na podstawie tej Decyzji Środowiskowej uzyskiwane są kolejne dokumenty niezbędne do rozpoczęcia budowy – m.in. Zezwolenie na Realizacje Inwestycji Drogowej (ZRID). W grudniu 2013 roku uzyskano ZRID dla odcinka Marki – Drewnica.

DŚU została wydana w uprzednio obowiązującym stanie prawnym (Prawo Ochrony Środowiska), zgodnie z którym ważność DŚU wynosi 4 lata, a wydłużenia następuje pod dwoma warunkami. Pierwszym jest etapowanie inwestycji, co GDDKiA zrobiła występując o ZRID dla odcinka Marki – Drewnica przed upływem 4 lat.
Drugim warunkiem jest stwierdzenie przez wojewodę, że nie zmieniły się warunki określone w decyzji środowiskowej. Wojewoda stwierdza to po zapoznaniu się z projektem budowlanym, który otrzyma wraz z wnioskiem o wydanie Zezwolenia na Realizacje inwestycji dla odcinka S17 Zakręt – Lubelska przed upływem 6 lat od daty ostateczności decyzji środowiskowej.

Oba warunki powinny zostać spełnione, a tym samym nic nie powinno stanąć na przeszkodzie w dalszych pracach nad budową obwodnicy Warszawy.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj