mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą kolejne odcinki obwodnicy Warszawy

Będą kolejne odcinki obwodnicy Warszawy

GDDKiA projektuje kolejne odcinki obwodnicy Warszawy i stoi na stanowisku, że decyzja środowiskowa na podstawie, której przygotowuje prace, jest ostateczna.

Będą kolejne odcinki obwodnicy Warszawy
Ostatnie zdanie w kwestii tego, czy na podstawie decyzji środowiskowej (DŚU) wydanej w 2007 roku będzie można budować kolejne odcinki obwodnicy Warszawy będzie należeć jednak do Wojewody Mazowieckiego.

GDDKiA stoi bowiem na stanowisku, że DŚU jest obowiązująca. Dokument obejmuje dwa odcinki – Marki - Drewnica i Zakręt – Lubelska. Na podstawie tej Decyzji Środowiskowej uzyskiwane są kolejne dokumenty niezbędne do rozpoczęcia budowy – m.in. Zezwolenie na Realizacje Inwestycji Drogowej (ZRID). W grudniu 2013 roku uzyskano ZRID dla odcinka Marki – Drewnica.

DŚU została wydana w uprzednio obowiązującym stanie prawnym (Prawo Ochrony Środowiska), zgodnie z którym ważność DŚU wynosi 4 lata, a wydłużenia następuje pod dwoma warunkami. Pierwszym jest etapowanie inwestycji, co GDDKiA zrobiła występując o ZRID dla odcinka Marki – Drewnica przed upływem 4 lat.
Drugim warunkiem jest stwierdzenie przez wojewodę, że nie zmieniły się warunki określone w decyzji środowiskowej. Wojewoda stwierdza to po zapoznaniu się z projektem budowlanym, który otrzyma wraz z wnioskiem o wydanie Zezwolenia na Realizacje inwestycji dla odcinka S17 Zakręt – Lubelska przed upływem 6 lat od daty ostateczności decyzji środowiskowej.

Oba warunki powinny zostać spełnione, a tym samym nic nie powinno stanąć na przeszkodzie w dalszych pracach nad budową obwodnicy Warszawy.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport