mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą kolejne odcinki obwodnicy Warszawy

Będą kolejne odcinki obwodnicy Warszawy

GDDKiA projektuje kolejne odcinki obwodnicy Warszawy i stoi na stanowisku, że decyzja środowiskowa na podstawie, której przygotowuje prace, jest ostateczna.

Będą kolejne odcinki obwodnicy Warszawy
Ostatnie zdanie w kwestii tego, czy na podstawie decyzji środowiskowej (DŚU) wydanej w 2007 roku będzie można budować kolejne odcinki obwodnicy Warszawy będzie należeć jednak do Wojewody Mazowieckiego.

GDDKiA stoi bowiem na stanowisku, że DŚU jest obowiązująca. Dokument obejmuje dwa odcinki – Marki - Drewnica i Zakręt – Lubelska. Na podstawie tej Decyzji Środowiskowej uzyskiwane są kolejne dokumenty niezbędne do rozpoczęcia budowy – m.in. Zezwolenie na Realizacje Inwestycji Drogowej (ZRID). W grudniu 2013 roku uzyskano ZRID dla odcinka Marki – Drewnica.

DŚU została wydana w uprzednio obowiązującym stanie prawnym (Prawo Ochrony Środowiska), zgodnie z którym ważność DŚU wynosi 4 lata, a wydłużenia następuje pod dwoma warunkami. Pierwszym jest etapowanie inwestycji, co GDDKiA zrobiła występując o ZRID dla odcinka Marki – Drewnica przed upływem 4 lat.
Drugim warunkiem jest stwierdzenie przez wojewodę, że nie zmieniły się warunki określone w decyzji środowiskowej. Wojewoda stwierdza to po zapoznaniu się z projektem budowlanym, który otrzyma wraz z wnioskiem o wydanie Zezwolenia na Realizacje inwestycji dla odcinka S17 Zakręt – Lubelska przed upływem 6 lat od daty ostateczności decyzji środowiskowej.

Oba warunki powinny zostać spełnione, a tym samym nic nie powinno stanąć na przeszkodzie w dalszych pracach nad budową obwodnicy Warszawy.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.