mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą lepsze drogi na Lubelszczyźnie

Będą lepsze drogi na Lubelszczyźnie

Jeszcze przed początkiem wakacji rozpocznie się przebudowa pięciu odcinków dróg krajowych na Lubelszczyźnie o łącznej długości blisko 39 km. Przed końcem roku kierowcy i pozostali uczestnicy ruchu zyskają w sumie 66,9 km równych i bezpieczniejszych dróg.

Będą lepsze drogi na Lubelszczyźnie
W ubiegłym tygodniu poznaliśmy najkorzystniejsze oferty złożone przez wykonawców w przetargach ograniczonych na pięć zadań. Ogłoszono je pod koniec grudnia 2008 i w ostatnich dniach stycznia 2009. W pierwszym etapie postępowania wpłynęło 56 wniosków od firm zainteresowanych udziałem w przetargach. Wszystkie zostały dopuszczone do dalszego etapu, ale w drugiej części wpłynęło w sumie 19 ofert – informuje GDDKiA w Lublinie.

Na przebudowę blisko 9 km odcinka drogi krajowej nr 74 pomiędzy Miączynem i Zawalowem wpłynęły cztery oferty. Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum składające się z czterech firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zamościu (lider), Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych  z Tomaszowa Lubelskiego, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Hrubieszowa i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów. Oferta opiewa na ponad 33,8 mln zł.

Cztery oferty złożono na przebudowę 9,1 km odcinka drogi krajowej nr 19 pomiędzy Łukowiskiem i Międzyrzecem Podlaskim. Najkorzystniejszą ofertę, o wartości ponad 24,4 mln zł, złożyło konsorcjum dwóch firm: Mostostal Warszawa (lider) oraz Acciona Infraestructuras z Hiszpanii.

Na przebudowę odcinka drogi krajowej nr 82 okolicy Włodawy o długości 7,7 km wpłynęły trzy oferty. Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum firm: Strabag (lider) i Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Włodawy (wartość prawie 24 mln zł).

Cztery oferty złożono na przebudowę krótkiego odcinka drogi nr 48 w Dęblinie (długość 3 km). Najkorzystniejszą ofertę, o wartości prawie 19,6 mln zł, złożyło konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Puławy (lider) i Mota-Engil Polska. Natomiast na przebudowę 10 kilometrowego odcinka tej samej drogi nr 48 w pobliżu Kocka, wpłynęły cztery oferty. Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów (lider), Mota-Engil Polska i Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie. Wartość oferty wynosi niecałe 60 mln zł.

Jak zapewnia GDDKiA umowy z wykonawcami zostaną podpisane w pierwszych dniach czerwca (jeśli nie będzie protestów). Prace ruszą przed wakacjami i na czterech z pięciu zadań zakończą się do 30 listopada br, a jedynie w przypadku przebudowy 10 km odcinka drogi nr 48 w pobliżu Kocka potrwają do 31 października 2010 roku (jednak większość prac związanych z układaniem mas bitumicznych zostanie przeprowadzona w tym roku).

Dodajmy, że na terenie Lubelszczyzny trwa przebudowa 11-kilometrowej obwodnicy Białej Podlaskiej w ciągu drogi krajowej nr 2. Mocno zaawansowane są też prace przy przebudowie 17-kilometrowego odcinka „siedemnastki” pomiędzy Piaskami i Łopiennikiem. Obie inwestycje zakończą się w listopadzie br. Trwa też budowa obwodnicy Kraśnika w ciągu drogi krajowej nr 74 (długość 5,3 km), a w tym tygodniu zostaną otwarte oferty w przetargu na budowę fragmentu ekspresowej trasy S19 stanowiącej obwodnicę Kocka i Woli Skromowskiej (długość 7,9 km). Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad chce jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego leżącej w ciągu DK 17 (długość 9,6 km).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Z Lublina 2009-05-26

Napiszcie ile kilometrów dróg w roku 2009 dzięki zabranym prze platformę "obywatelską" środkom nie będzie remontowanych na Lubelszczyźnie. Ale 66 km to naprawdę ta ilość na którą tu czekamy. Zobaczcie jak wygląda "pożal się .. .droga krajowa nr 19 i 74" Lublin - Kraśnik i dalej do Kielc lub do Rzeszowa. Żenujące. Ale "po" zabiera środki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.