mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą lepsze drogi na południu

Będą lepsze drogi na południu

Świętokrzyskie poprzez wspólne projekty z regionem małopolskim dąży do poprawy dróg na południu regionu. Przez realizację inwestycji całościowo, w obu województwach jednocześnie jest szansa, że przebudowane zostaną najważniejsze drogi łączące oba województwa.

Będą lepsze drogi na południu

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się do modernizacji drogi nr 766 Busko Zdrój - Wiślica - Kazimierza Wielka - Kraków.  Pod koniec kwietnia powinien być gotowy projekt budowlany na modernizację świętokrzyskiego odcinka tej trasy. Z kolei samorządy od Buska Zdroju po Kazimierzę Wielką już pozyskują tereny pod rozbudowę drogi. Inwestycja ma być realizowana z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 - 2013.

Na modernizację czeka także trasa nr 783 Miechów - Skalbmierz, która na terenie woj. świętokrzyskiego biegnie na długości 8 kilometrów. „Nie jest to też droga bardzo obciążona komunikacyjnie, dlatego nie stanowi poważnego problemu. Ale chcemy dostosować ją do wyższych parametrów i poprawić jej stan” - mówi Wojciech Płaza, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

W planach inwestycyjnych na lata 2010 - 2013 jest także droga nr 768 Jędrzejów - Skalbmierz - Kazimierza Wielka, prowadząca aż do Brzeska po stronie województwa małopolskiego. Ale w przypadku tej inwestycji prace projektowe jeszcze się nie rozpoczęły.

Ponadto w 2007 roku w woj. świętokrzyskim kontynuowane będą prace przy modernizacji dróg:  Morawica – Pińczów, (łączna wartość inwestycji 35 milionów złotych, do "przerobienia" w tym roku 8 milionów złotych), Wola Jachowa - Bieliny - Huta Nowa (wartość inwestycji 25 milionów, w tym roku do wydania 22 miliony złotych), Górno - Krajno - Święta Katarzyna (wartość inwestycji 15 milionów złotych, koszt tegorocznych prac 13 milionów złotych).

Przeczytaj także:

Obwodnica dla Małogoszcza (2007-03-19)

Obwodnica Biecza na start (2007-03-12)

Małopolska bogatsza w obwodnice (2007-03-07)

Wspólna obwodnica (2007-02-19)

S46 nie wcześniej niż w 2013 r. (2006-05-17)


Podobne wiadomości:

Obwodnica dla Małogoszcza

Obwodnica dla Małogoszcza

Polskie drogi 2007-03-19

Wspólna obwodnica

Wspólna obwodnica

Polskie drogi 2007-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.