mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą nowe formy płatności na A4 Katowice-Kraków

Będą nowe formy płatności na A4 Katowice-Kraków

Możliwość zapłaty za przejazd autostradą A4 na odcinku od Katowic do Krakowa, i z powrotem, kartami flotowymi lub paliwowymi to dobra wiadomość przede wszystkim dla kierowców aut firmowych.

Będą nowe formy płatności na A4 Katowice-Kraków
Już od 1 lutego Stalexport Autostrada Małopolska, zarządzająca tym odcinkiem autostrady A4, wprowadzi nowe formy płatności za przejazd autostradą. Podróżujący w obu punktach poboru opłat (PPO) w Mysłowicach i Balicach będą mogli dokonywać płatności za przejazd tym odcinkiem autostrady przy użyciu kart flotowych oraz paliwowych. Wprowadzenie bezgotówkowych form płatności, bardzo wygodnych dla samych kierowców, ale i firm, których kierowcy poruszają się tą drogą, było możliwe dzięki przeprowadzonej wymianie urządzeń do poboru opłat.

Na bramkach w obu punktach akceptowane będą karty flotowe i paliwowe marki Orlen oraz Routex. Kartami flotowymi i paliwowymi będzie można dokonywać płatności na wszystkich stanowiskach obsługi pojazdów w Mysłowicach oraz w Balicach z wyjątkiem specjalnie oznakowanych, skrajnych lewych bramek. Te bowiem są obecnie przygotowywane do uruchomienia na nich bezobsługowej formy dokonywania płatności kartami flotowymi i paliwowymi, kartami bankowymi oraz kartami zbliżeniowymi. Pomimo trwających obecnie przygotowań stanowiska te będą funkcjonować, jak dotychczas i będzie można na nich zapłacić gotówką lub kartą płatniczą.

- Dobiega końca inwestycja, której celem jest zwiększenie przepustowości placów poboru opłat. Zaczynaliśmy od rozbudowy obu PPO poszerzając każdy o cztery dodatkowe stanowiska, a następnie wymieniliśmy funkcjonujące na nich urządzenia poboru opłat. Są one dostosowane do obsługi kart flotowych i paliwowych, które pozwolą kierowcom wygodniej dokonywać płatności, a właścicielom firm, których flota podróżuje koncesyjnym odcinkiem A4 ułatwią dokonywanie rozliczeń za przejazd autostradą – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

- W przyszłym kwartale planujemy udostępnić kolejną, najszybszą z dotychczas dostępnych na A4 Katowice-Kraków form płatności, polegającą na posługiwaniu się zbliżeniową KartA4. Ten sposób rozliczania się za przejazd – bezgotówkowy oraz funkcjonujący wyłącznie na koncesyjnym odcinku A4, dedykowany będzie w szczególności kierowcom regularnie podróżującym tą drogą – dodaje Rafał Czechowski.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Uchwycono na zdjęciach nowe Audi A4 2016

auto motor i sport 2015-03-30

Nowe Audi A4 zostało przyłapane przed oficjalną premierą. Pokazano tylko przednią lampę oraz część wnętrza.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?