mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą obwodnice Drezdenka, Jezior droga w Wawrowie

Będą obwodnice Drezdenka, Jezior droga w Wawrowie

Dzięki oszczędnościom zarząd województwa lubuskiego zwiększył budżet na 2014 rok i przeznaczył je na trzy nowe inwestycje – budowę obwodnicy Drezdenka, obwodnicy Jezior i drogę w Wawrowie.

Będą obwodnice Drezdenka, Jezior droga w Wawrowie
– Za obejściem w miejscowości Jeziory przemawia stan nawierzchni – jest brukowana, wąska, nie można tam wybudować chodnika – a także połączenie z droga ekspresową S3 i Portem Lotniczym. Brak obwodnicy Drezdenka odczuwają mieszkańcy. Przez miasto biegnie pięć dróg wojewódzkich, nie ma krajowej. Natężenie ruchu jest więc ogromne – powiedział Henryk Napierała, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Zarząd województwa lubuskiego przyjął plan budowy dróg i mostów w oparciu o nową perspektywę. - Będziemy remontować, budować, modernizować drogi regionalne, które łączą się z krajowymi – A2, A4, A18, S3, tak by poprawić dostępność komunikacyjną regionu. Na drogi i obwodnice chcemy przeznaczyć 561 mln zł. 15 proc., czyli 84 mln zł to wkład własny samorządu województwa, a 85 proc., czyli ok. 477 mln zł to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W sumie na drogi i kolej, a więc oś priorytetową dotyczącą transportu przeznaczamy 24 proc. alokacji. Na inwestycje kolejowe  - Berlinkę na południu województwa i drogę kolejową nr 203 na północy zapisaliśmy 100 mln zł – wylicza marszałek Elżbieta Polak.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Autostrada A2 - są chętni do budowy wschodniego odcinka

Autostrada A2 - są chętni do budowy...

Polskie drogi 2015-11-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.